На Євро-2017 з шахів Анна і Марія Музичук відстають від дуету лідерів на 0.5 очка

18 квітня 09:56
Переглядів: 266
Музичук

У столиці Латвії Ризі, де продовжується Чемпіонат Європи з шахів 2017 року серед жінок, упродовж минулих двох днів було зіграно партії п’ятого та шостого турів.

За підсумками шести ігрових днів перші два місця у поточній турнірній таблиці Євро-2017, набравши по 5 очок, займають грузинка Нана Дзагнідзе та росіянка Олександра Горяшкіна.

Лідерів переслідує група з 14-ти шахісток, в активі яких по 4.5 очка. Серед них і три представниці України – випускниці Львівського державного університету фізичної культури, сестри Анна і Марія Музичук та одеситка Наталка Жукова.

У п’ятому турі сестри Музичук свої партії зіграли внічию: Анна білими фігурами з росіянкою Дарією Пустовойтовою, а Марія чорними – з Єкатєріною Аталік із Туреччини. А от Жукова зуміла здобути перемогу над Анастасією Савіною з Росії, причому зробила це чорним кольором.

Чорними фігурами змогла виграти свою партію в шостому турі й Анна Музичук, яка змусила капітулювати німкеню Сару Хоолт. Водночас Марія Музичук і Наталія Жукова, маючи у своєму розпорядженні білі фігури, змушені були погодитися зі своїми суперницями на мирову. Щоправда, й опонентки у них були значно сильніші, ніж у Музичук-старшої. Марія Музичук грала проти вірменки Еліни Даніелян, а Наталія Жукова змагалася з грузинкою Белою Хотенашвілі.

Цікаво, що у наступному, сьомому турі з останньою гратиме вже Марія Музичук, але в українки буде чорний колір. Її сестра Анна знову зустрінеться з представницею Німеччини, цього разу Елізабет Пехтц, однак тепер українка «командуватиме» білим військом.

Що ж до Наталії Жукової, то на неї чекає гра чорними фігурами проти Катерини Лагно, вихованки львівської школи шахів, яка свого часу переїхала до Донецька, а згодом спокусилася на пропозицію російської федерації і тепер виступає під трикольоровим прапором нашого «улюбленого» сусіда.

Додамо, що в усіх трьох наших суперниць у найближчому турі, так само, як і в українок, по 4.5 очка.   

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: