На Збаражчині намагаються знищити легендарну Доброводівську ДЮСШ

22 вересня 21:08
Переглядів: 339
Спорт

З "легкої руки" Збаразької райради без фінансування хочуть залишити Доброводівську ДЮСШ. Мовляв, аби зберегти золотий тренерський та учнівський фонд усі тренери та учні повинні перейти у підпорядкування Збаразької РК ДЮСШ відділу освіти.

1

Сам конфлікт навколо спортивної школи розпочався ще за часів Революції гідності, коли колектив навчального закладу відмовився виконувати наказ заступників голови РДА Завиденко та Яциковського щодо поїздки на Антимайдан.  

У Доброводській ДЮСШ культивуються одразу кілька унікальних видів спорту: лижні перегони та біатлон. Свого часу звідси вийшов один з кращих біатлоністів світу Тарас Дольний. На сьогодні естафету підхопили брати Ігор та Віталій Гарбузи, Володимир та Іван Моравські. Ці спортсмен зараз входять у склад збірної України з біатлону. Крім того, є підростаюче покоління лижників, якими пишається наша область.

— Кожного року на зарплату тренерам виділяли 250 тис грн. Цього року з легкої руки вже колишнього голови РДА Юрія Горайського та його заступниці Наталії Завиденко у нас це фінансування забрали. Правда, кошти також виділили, однак районна рада перекинула ці гроші на освітянську школу. Ми ж підпорядковані спортивному товариству "Колос". Чиновники аргументували свої дії оптимізацією навчальних закладів. Однак вона приведе до повного занепаду зимових видів спорту. Адже у нас одні напрямки, а  в освітянської школи — інші. Більше того наші вихованці неодноразово показували на о здатні на рівні області. На знак вдячності Доброводівську ДЮСШ  — закривають, — розповідає директор Доброводівської ДЮСШ Вадим Драган.

2

Директор ДЮСШ переконаний, хтось з чиновників має якість особисті амбіції на спортивну школу.

— Складається враження, що хтось з чиновників має якість особисті амбіції на нашу школу. Можливо вони не хочуть, аби я був директором школи. Однак я більше половину життя в спорті, є активним спортивним діячом на Збаражчині. Окрім зимових видів спорту ми кожного року проводимо турнір з баскетболу присвячений пам’яті Олександра Боряченка, — продовжує Вадим Драган.

3

Пан Вадим головним винуватцем всіх бід своєї школи бачить у заступниці голови РДА Наталії Завиденко.

— Під час кривавих подій Революції Гідності у Києві Наталія Завиденко разом із тодішнім ще одним заступником голови РДА Богданом Яциковським (тепер активістом Радикальної партії Олега Ляшка) викликала мене до себе і наказала відправити тренерів на Антимайдан. Зрозуміло, що жодна людина туди не поїхала, але після цього життя нам вже не було.

4

Варто зауважити, що чиновників-прихильників Антимайдану Яциковського та Завидено підтримав новий голова Збаразької райради Олексій Кондрацький. Саме з його подачі депутати не виділили на утримання Доброводівської ДЮСШ трохи більше 30 тисяч гривень. У зв’язку із цим, по всьому Збаражі навіть розклеїли листівки щодо таких дій керівника представницького органу краю.

5

Також інтереси ДЮСШ активно підтримує директор Доброводіської ЗОШ на базі якої і розміщена спортивна школа.

— Діти і так мало залучені до спортивних секцій. Більше того у Доброводівській ДЮСШ вони займаються не простим видом спорту, а біатлоном. Батьки задоволені роботою тренерів, адже тут є відповідна база.  Ми проводимо щорічні змагання, куди з’їжджаються команди з різних областей. Однак коли школа закриється — зимові види спорту більше не будуть розвиватись у нашому краї, — підсумовує директор Добриводівської школи Іван Котяш.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: