"Нам немає де навчати дітей. Нема де відбирати дітей". Українські плавці про провал на Олімпіаді

08 серпня 09:06
Переглядів: 384
300х300

Українські плавці пояснили, чому з Лондона повернулися без олімпійських медалей.

Спортсмени поскаржилися на погані костюми та нестачу грошей на підготовку до Ігор, ідеться в сюжеті ТСН. Сергій Фролов на відстані 1,5 км встановив рекорд України, але до медалі так і не дотягнув. Йому забракло 2 сек. для виходу в фінал. У цьому, каже, не лише його провина. Порівняно зі спортсменами з інших країн українці на Олімпіаді виглядали, наче бідні родичі. "У нас були проблеми з костюмами, декому треба по два костюми давати, щоби вони пробували, бо буває скискає ноги. У інших рвалися костюми", - поскаржився плавець.

У спорті дрібниць не буває, погоджується срібний призер Олімпіади-2000 Денис Силантьєв. Навіть порваний костюм може геть деморалізувати плавця. Бо на те, щоб перевдягтися, у дівчат-пловчих, приміром, йде аж 20 хвилин. 12 років тому українцям теж видали по одному костюму в руки, пригадує Силантьєв. Було соромно перед іншими. Але це не завадило Денису здобути срібло, зазначає його тренер.

Причина нинішнього неврожаю медалей глобальніша, переконана Ніна Кожух . "Нам немає де навчати дітей. Нема де відбирати дітей", - пояснила вона. У Запоріжжі, розповідає Ніна Федорівна, де мав тренувався Сергій Фролов, є лише один пристойний басейн, та й той належить заводу, а олімпійців туди не пускають. Тоді як такі басейни для майбутніх олімпійських звершень мають розташовуватися в містах через вулицю, вважає тренер.

Спортивні функціонери кажуть, що перед Олімпіадою були нагальніші за зведення нових басейнів справи – країна готувалася до футбольного Євро-2012. Але й про олімпійців, запевняють, не забували. "Зарплатня, стипендії, премії, котрі зобов'язана сплачувати держава – все було. Тут мотивація інша мала б бути – вмикати патріотизм", - журить спортсменів заступник голови комітету ВР з питань сім'ї, молоді та спорту Ельбрус Тедеєв.Покращення тренувальних баз теж буде, запевняють чиновник. До Євробаскету-2015 в Україні зведуть кілька комплексів, де зможуть тренуватися й олімпійці.

Поки ж бази в проекті, спортсменів заохочуватимуть стабільною зарплатою і преміями за медалі. Цього року за золото обіцяють 125 тисяч доларів. "Це копійки порівняно з тим, що вони мали б вкладати. Легше пообіцяти спортсменам мільйон, ніж вкладати мільйони в спортивні комплекси", - вважає Силантьєв.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: