"Нарешті закінчилося наше протистояння з есбеушниками", - старший тренер збірної України

15 березня 10:55
Переглядів: 459
Default Image

На чемпіонаті Європи з кульової стрільби в італійському місті Брешія збірна України здобула вісім золотих нагород та посіла перше загальнокомандне місце.

В останній день змагань наша скарбничка поповнилась "бронзою" Олени Костевич і "золотом" у командній стрільбі з гвинтівки. Саме це дозволило нашій команді обійти в загальному заліку потужну збірну Росії.

Враженнями від цього чемпіонату Європи з кореспондентом "Експресу" поділився старший тренер нашої збірної Степан Старінський.

— Ми всі дуже задоволені результатами, — каже Степан Іванович. — А останнього дня змагань, завдяки золотій і бронзовій нагородам, ми не дозволили обігнати себе збірній Росії. Росіяни, до слова, мали неприємність. Уже після старту на контрольній перевірці в одного росіянина забракували одяг, у якому той виступав, а потім його ще й дискваліфікували.

Відтак ми здобули вісім золотих нагород, росіяни — шість, а німці, які фінішували третіми, виграли три "золота". Загалом ми вибороли 16 нагород різного гатунку.

— Ви сподівались саме на такий результат?
— Ми розраховувала, що в загальнокомандному заліку фінішуємо не нижче від третього місця. Основними нашими конкурентами були росіяни і німці. У них дуже сильні команди, поступитися їм не було б трагедією. Але наші спортсмени перевершили всі сподівання. Чудово виступила група в стрільбі по рухомій мішені. Усі відстрілялися на "п'ятірку". Якби з такими результатами ми виступили на етапах Кубка світу, то вже мали б ліцензії на Олімпійські ігри. Та на цьому Євро ліцензії не розігрували.

Тепер нас чекають два етапи Кубка світу в Австралії та Кореї, там буде нагода вибороти перепустку на Ігри. Ми відправляємо найсильніших і сподіваємось, що вони не підведуть.

— Чи задоволені організацією цієї європейської першості?
— Італійці на ці змагання орендували приміщення виставкового центру. Там дуже високі стелі — і це добре, бо було багато повітря. Крім того, приміщення величезне за площею, кожна збірна мала окрему кімнату, де можна було переодягтися, розім'ятися, зберігати зброю. Жодних претензій.

— До речі, про зброю. Чи важко перевозити увесь ваш арсенал через кордон?
— Останнього року проблем на кордонах немає. Нарешті закінчилося наше протистояння з есбеушниками. Нас постійно ними "травили". Надходив сигнал, і нас дуже довго тримали на кордоні. Нічого не знаходили, але нерви псували. Тепер ці проблеми відійшли в минуле. Пневматичну зброю майже не перевіряють. Ми маємо дозвіл на вивезення та ввезення зброї. Наші митники перевіряють, чи збігаються номери — і все. Вони розуміють, що ми не терористи, оперативно працюють і нас відпускають. Приміром, на зворотному шляху (на цей чемпіонат ми їздили автобусом) нас перевіряли лише півтори години. І це на двох кордонах. Це рекорд світу! Ми ж були певні, що вся процедура займе не менш як чотири години.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: