Наставника національної збірної України з футболу призначать 21 квітня

30 березня 18:27
Переглядів: 399
Default Image

Голова Федерації футболу України Григорій Суркіс після засідання виконкому сказав, що нового тренера збірної України призначать 21 квітня, а до того Юрій Калитвинцев продовжить виконувати обов’язки.

Оглядачі кажуть, що хороші гравці в українській збірній зараз є, а тому вкрай важливо, хто тренуватиме команду.

Пан Суркіс розказав, що на засіданні виконкому лунали імена ще кількох претендентів, це Олег Блохін, який вже тренував національну збірну раніше, та тренер молодіжної збірної Павло Яковенко.

Тоді як у кулуарах називали імена ще кількох претендентів, окрім Юрія Калитвинцева, це – Юрій Сьомін, тренер київського "Динамо", а також Марчелло Ліппі, який тренував провідні італійські команди та збірну Італії, з якою виграв Чемпіонат світу 2006 року.

Засідання виконкому ФФУ відбулося наступного дня після поразки збірної України італійцям з рахунком 2-0. За словами спортивного оглядача "Газети по-українськи" Романа Шахрая, дуже ймовірно, що саме ця поразка стала на заваді призначення Юрія Калитвинцева тренером збірної.

"Мені здається, що Суркісу сплутав карти результат вчорашнього матчу проти Італії. Дуже нелогічно було б на тлі поразки призначати тренера, який програв. Судячи з коментарів Григорія Михайловича, внутрішньо в кінці минулого тижня він був готовий поставити Калитвинцева головним тренером", - припустив оглядач.

На думку Романа Шахрая, шансів, що Юрія Калитвинцева таки призначать тренером, практично немає. Натомість, оглядач припускає, що тепер пан Суркіс зосередить зусилля на залученні Марчелло Ліппі.

Попри високу кваліфікацію італійця, пан Шахрай в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що нинішня форма пана Ліппі викликає сумніви.

"Його (Ліппі – ред.) останні кроки є нелогічні. Це при тому, що в нього точно не буде бажання сидіти багато часу в Україні, відстежувати гравців. Я думаю, що в цьому вони з Суркісом якраз і розходяться", - сказав експерт.

Водночас Роман Шахрай сумнівається, що тренувати національну збірну запросять Павла Яковенка чи Юрія Сьоміна. За словами оглядача, у пана Яковенка зараз завдання готувати молодіжну збірну до європейської першості, тоді як у випадку з паном Сьоміним Григорій Суркіс навряд захоче, щоби збірну тренував "сумісник".

Цілком можливим експерт називає призначення тренером національної збірної Олега Блохіна. Хоча, каже пан Шахрай, сам Григорій Суркіс можливо і не вважає це оптимальним варіантом, але це міг би бути "компроміс" із тими членами виконкому ФФУ, які налаштовані опозиційно до пана Суркіса і підтримують Олега Блохіна.

Головний тренер, якого, як прогнозують, призначать у квітні, готуватиме збірну України до участі у фінальній частині Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Збірна України потрапила туди в обхід відбірковому етапу як національна команда країни, яка приймає європейську першість.

Раніше збірній України ніколи не вдавалося пройти відбірковий етап Чемпіонатів Європи, натомість один раз національна збірна пробилася до фінальної частини Чемпіонату світу 2006 року.

Тоді збірна України вийшла з групи, в одній восьмій переграла команду Швейцарії, але вибула через поразку італійцям, які згодом виграли той чемпіонат, в одній четвертій фіналу. Поки що потрапляння до чверть фіналу Чемпіонату світу з футболу лишається найвищим здобутком збірної України з футболу. Тоді головним тренером збірної був Олег Блохін.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: