Навесні "Прикарпаття" звично боротиметься за виживання...

19 листопада 19:25
Переглядів: 393
Default Image

Результат, що його «досягло» «Прикарпаття» у першій частині футбольного сезону, не міг наснитися прихильникам команди у найгіршому сні. Навіть з огляду на ненаповнений клубний бюджет дев’ять очок у 20 матчах – це вже не катастрофа, це повне фіаско. Такого мізеру не було у франківців навіть у ті сезони, коли ми мали понизитися в класі.

За межею клуби обласного  центру в останні роки опинялися тричі. Та щоразу приходило чудесне спасіння – то одна команда регіону змінювала іншу, то несподівано з’являлися «вільні місця». Тепер такі варіанти не пройдуть. По-перше, в другій лізі в нас вже нікого немає. По-друге, змінений регламент у разі появи вакансій віддає перевагу представникам нижчого дивізіону.

Від рятівного 15-го рядка у турнірній таблиці, який наразі обіймає «Дністер»,  «Прикарпаття» відділяє десять очок – це більше, ніж франківці заробили від початку сезону!? І саме овідіопольці будуть стартовим суперником франківців навесні. А одразу за тим зустріч з іншим конкурентом – бурштинським «Енергетиком» (у гостях). Від земляків клуб з обласного центру відстає на одинадцять балів.

Вже після цих матчів стане зрозуміло, чи ми включаємося в гонку за виживання, чи... Є ще, правда, варіант з перехідним матчем. Для цього потрібно бути 16-м, тобто третім ззаду. Втім, недавній тренер «Енергетика» Роман Покора якось сказав, що легше пережити пожежу, ніж один перехідний матч…

В будь-якому разі порятунок буде можливий тільки за умови появи у «Прикарпаття» міцного спонсора. А його наразі немає. Як немає гарантії, що великі гроші врятують команду від вильоту у 2 лігу. Згадайте хоча б сезон 2002-03 років. У «Прикарпаття» тоді було все – транспорт, база, зарубіжні збори, навіть літак на окремі виїзні поєдинки. Не було тільки перемог…

З іншого боку, можна згадати виступ «Енергетика» у сезоні-2008/09. Опинившись у схожій ситуації, бурштинці після зимової перерви не тільки ліквідували відставання у десять очок від найближчого суперника, але й у підсумку обійшли його на один бал. Прикро, що суперником цим було… «Прикарпаття».  

В поточній першості «Енергетик», що змінив вже двох тренерів, виступає на звичному рівні. Повторення феєричного сезону 2006-07 рр., під час якого команда не знала гіркоти поразок 15 турів поспіль, нині очікувати не доводиться. Навесні 2011-го бурштинцям доведеться витримати непросту конкуренцію з боку сусідів по турнірній таблиці. Та їм до цього не звикати. Цікаво, що новий сезон «Енергетик» розпочне в Одесі проти «Чорноморця», який позавчора назвав ім’я нового тренера. Ним став добре нам відомий Роман Григорчук.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: