Найважчі моменти кар’єри Володимира Кличка

05 серпня 07:16
Переглядів: 484
кличко

Стаття розміщена в рамках блогу : Бокс - новини та відео боксерських поєдинків

Стежачи за останніми подіями в світі боксу, я періодично натрапляю на коментарі стосовно Володимира Кличка. Багато боксерських «спеціалістів» звинувачують його в прямолінійності та невидовищності. Звичайно, переважна більшість критики лунає від жителів сусідньої держави, яка може похизуватися лише газом та Філіпом Кіркоровим, а про свого чемпіона світу в суперважкому дивізіоні їм доводиться лише мріяти.

Одностороннє домінування в ринзі, саме це не люблять шанувальники боксу. З 2004 року українець не знає гіркоти поразки, своїм вмінням та високим боксерським IQ не залишає жодного шансу опонентам. Відтак, талант у Кличка з народження, до того ж, антропометричні данні так само вражають, але уміння Володимиру доводилося вдосконалювати роками. Пропоную згадати найскладніші професійні моменти в житті українця. 

Перша поразка, яка похитнула впевненість Кличка була від джорнімена Роса П'юріті, в далекому 1998 році українець проводив свій 25-й професійний бій, але вперше на Батьківщині. «Палац спорту» до цього ще не бачив такої кількості боксерських фанатів та й вся країна, затримавши подих, очікувала чергової перемоги Володимира Кличка. Початок бою нічим не відрізнявся від попередніх 24 поєдинків, але на здивування глядачів американець почав накручувати темп з кожним раундом. Дивлячись вже 6 раунд, я не міг зрозуміти що відбувається, чому у Кличка виникли такі труднощі з Росом П'юріті. Українець намагався демонструвати ефектний бокс, вступав у розміни, саме це хотіли бачити тисячі глядачів в «Палаці спорту». Та результат ми гарно пам'ятаємо, Фріц Здунек (тренер Володимира) вибіг на ринг в 11 раунді та зупинив поєдинок. 

Далі був 2003 рік та нова перепона, яку звали Корі Сандерс. Той бій Кличко програв вже в 2-му раунді, після цього все гучніше почали говорити про необхідність завершити кар'єру. Навіть рідний брат Віталій Кличко був такої ж думки. Швидка поразка від південноафриканця стала причиною глузувань над Володимиром і про скляне підборіддя ще довго говорили його суперники. 

Та вирішальним моментом в кар'єрі українця був бій з Леймоном Брюстером, знову поразка та знову дострокова. З перших хвилин Кличко мав повне домінування та в 3 раунді сили стали покидати українця. Після бою в аналізі крові Володимира виявили цукор, який в 4 рази перевищував норму. Ходили чутки, що українця отруїли, та це не змогли довести.

З часу останньої невдачі українця пройшло 10 років, тепер в ринзі він виглядає інакше. Кожна перемога демонструє яка робота була проведена до бою. Вже з перших раундів зрозуміло, що Володимир знає, як буде діяти його суперник, та що треба для власної перемоги, а це свідчить про серйозну підготовку до кожного з боїв. Переглядаючи перші бої Кличка я помітив, що він багато пропускав, вступав в розмін, де ризикував бути нокаутованим, тепер у нього найефективніший захист серед важковаговиків. 

На сьогодні Володимир Кличко є найсильнішим з боксерів в важкому дивізіоні, сперечатися з цим ніхто не буде. Так, звинувачувати українця в низькій видовищності можна, але для того, аби ми могли бачити інтригу, драму, переживати хвилювання, потрібні гідні опоненти, яких поки немає. Я впевнений, що українець буде перебувати на вершині ще довго, можливо, ми і побачимо конкурентні бої, а поки нам доведеться насолоджуватися нокаутами від Володимира Кличка.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: