Назарова та Нікітін презентували нові програми

23 серпня 22:57
Переглядів: 1869
Назарова та Нікітін

Стаття розміщена в рамках блогу : Крижане мереживо

Лідери українських танців на льоду, переможці Універсіади 2017 на турнірі Dance-Pairs Chicago 2017 презентували короткий та довільний танець, з якими змагатимуться у сезоні 2017-2018 рр.

На чемпіонаті світу 2017 Олександра Назарова та Максим Нікітін здобули для України олімпійську ліцензію у танцях на льоду, поки що вона єдина для України у дисциплінах фігурного катання. Оскільки Олександра та Максим - найбільш ймовірні претенденти на участь у Олімпійських іграх, то програми, з якими танцювальний дует планує змагатися у сезоні 2017-2018, викликають особливий інтерес.

Короткий танець Назарової та Нікітіна

За короткий танець в Чикаго українці отримали оцінку 53,76, що є невисоким результатом, який, втім, немає жодного особливого значення. Ранні старти для фігуристів потрібні не для того, щоб демонструвати пік форми та отримувати рекордні оцінки, а щоб “обкатати” програми на публіці, виявити суддівську реакцію та з'ясувати окремі технічні моменти - що потрібно замінити, що покращити, а що перевчити. Якщо поглянути на попередній сезон української пари, то мала місце ситуація, коли  дует стартував доволі слабко, проте в ході сезону якість катання, та відповідно результати, постійно покращувалися. У підсумку - пара гідно каталася на чемпіонаті Європи, Універсіаду виграла з результатом більш ніж 100 балів за довільний танець, а на чемпіонаті світу здобула олімпійську ліцензію.

Для глядачів такі ранні змагання, ще коли по суті сезон не розпочався, дають можливість сформувати перше враження про програми фігуристів. Повертаючись до короткого танцю Олександри та Максима, наразі важко зрозуміти, як пара буде виглядати в короткому танці у порівнянні з іншими, оскільки доволі мало пар показали вже свої нові танці.

Серед побачених, мені здається, що латина Назарової та Нікітіна, яка передбачена правилами на сезон 2017-2018, ніяким чином не вирізняється з танців інших пар - ні в кращий, ні в гірший бік. Але не забуваймо, що лідери поки що не розсекретили свої нові програми. Постановка короткого танцю українців є стандартною для групи американського спеціаліста Ігоря Шпільбанда, в якій Олександра та Максим тренуються вже другий рік. Звичне лекало танцю, яке ми бачимо у багатьох інших пар: танцювальні рухи на місці - обов”язкові кроки  “Румба”  (так званий “патерн”) - зміна ритму - хореографічна доріжка кроків у позиціях, підтримка - зміна ритму - твізли - паралельна доріжка кроків. Звісно для короткого танцю загалом характерна висока щільність технічних елементів, тому місця для творчості залишається мало, та все ж.

Є у танці традиційні речі для стилю нашої пари. По-перше,  це іронічно-жартівлива манера танцю, що видно навіть на відео поганої якості, зокрема, з початкових танцювальних кроків.

По-друге, акробатична підтримка.

Такого роду акробатика - “фішка” пари. Оскільки сезон тільки починається, підтримка ще виглядає сиро, та у майбутньому виглядатиме дуже ефектно. Та чи доречним є такі трюки для латини у короткому танці, та з огляду на останні тендеції у світових танцях на льоду, коли у програмах лідерів акробатика поступається місцем музичній “вписаності” та візуальній легкості елементів…..

По-третє, подібні хореографічні елементи - теж частина стилю Олександри та Максима.

Очевидно, що поки що танець був показаний у тренувальних костюмах, залишається інтригою, які ж костюми будуть для змагання, адже оригінальне вбрання - теж одна зі складових стилю Назарової та Нікітіна. Зважаючи, що для танцю обрано музику з фільму “Рожева пантера”, є підстави очікувати того, що хтось буде в рожевому.

Довільний танець Назарової та Нікітіна

Для довільного танцю українські фігуристи обрали саундтрек із фільму “Пірати Карибського моря”. Знову ж таки, Олександра та Максим в ролі таких собі “милих позитивних диваків”. Подібні образи українські фігуристи вже використовували неодноразово у програмах, що свідчить, що такий прийом є комфортним для спортсменів. Ймовірно, впевненість у презентації програм дозволятиме демонструвати протягом сезону впевнене катання та працювати на авторитет у суддівських очах.

Та зважаючи на те, що цей олімпійський цикл - не для нашої пари, а вікно можливостей відкриється з наступного сезону, мені більш цікавим є питання не тактики, а стратегії. По суті, останні чотири роки, пара змагалася із дуже схожими програмами, де застосовувалися однакові хореографічні прийоми та схожі елементи. Винятком був лише сезон 2015-2016 рр., коли Олександра та Максим у довільному танці каталися під музику Моцарта. До того ж, у середині олімпійського чотирьохліття пара змінювала тренерську команду, зазвичай, це певним чином впливає на “обличчя пари”, проте не у випадку Назарової та Нікітіна. 

Довільний танець сезону 2013-2014

Довільний танець сезону 2014-2015

Довільний танець сезону 2015-2016

Довільний танець сезону 2016-2017

Чи не буде обрано той самий шлях і для сезону 2018-2019? Мені б не хотілося такого сценарію, оскільки видається, що така однотипність програм значною мірою гасить потенціал пари.

Повертаючись до довільного танцю сезону 2017-2018 рр., варто відзначити, як і в короткому танці, складність та акробатичність підтримок та хореографічних елементів. Це вражає, це те, що може робити лише наша пара, і такі придумки можуть бути доцільними  під обрану музику. Та знову ж таки питання, наскільки така акробатика у контексті сьогоднішніх тенденцій у танцях на льоду? Будемо бачити по оцінках у ході сезону.

У новому танці доріжка кроків стоїть передостаннім елементом, ще й під динамічну музику, - що однозначно є викликом для пари з точки зору фізичних кондицій. Поки що кінцева частина програми недостатньо “вкатана”, але це лише серпень, тому така ситуація не є критичною.

Так само, як і у короткому танці, залишаються інтригою костюми для довільного.

Вцілому, незважаючи, на певні сумніви щодо стратегічного розвитку пари, довільний танець Назарової та Нікітіна сезону 2017-2018 рр. мені радше подобається: він легкий для сприйняття, є ефектні придумки. Це дозволяє сподіватися, що такий танець допоможе показувати парі високу технічну якість та вдало провести важливий олімпійський сезон. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: