Не стало першого тренера «Карпат»

14 квітня 15:28
Переглядів: 277
Default Image

9 квітня перестало битися серце старійшини українського футболу Олега Жукова, який у 1963 році був першим головним тренером новостворених «Карпат».

Проживаючи у Донецьку, Олег Іванович, якому 14 вересня виповнилося б 90 років, до останнього цікавився виступами львівського клубу. Минулої неділі в Ужгороді перед початком гри «Карпати»-«Закарпаття» присутні на стадіоні вшанували світлу пам’ять Жукова хвилиною мовчання…

У 40-ві роки минулого століття Олег Жуков виступав за «Шахтар» і київське «Динамо». Після закінчення футбольної кар’єри присвятив себе тренерському ремеслу, тренував «Шахтар» з 1958-го по 1960-й рік. А на початку 1963 року, коли у Львові було прийнято рішення створити профспілкову команду «Карпати», Жуков працював у місті Кадіївка, що на Луганщині. Пропозицію очолити «Карпати» одержав від тодішнього голови Республіканської федерації футболу Миколи Кузнєцова.

У помічники Олег Жуков взяв Ернеста Юста, з яким футбольні біографії перетнулися ще у київському «Динамо». Найбільше турбувало Олега Івановича, що на той час у Львові мало було місцевих гравців. З львівського СКА запросили надстроковиків Юрія Суслу, Володимира Валіонту, Віктора Іванюка, Олександра Філяєва, з «Сільмашу» перейшли лише Ігор Кульчицький та Йосип Фалес. Новостворені «Карпати» провели тренувальний збір на Закарпатті, а вдома готувалися до календарних матчів на заміській базі в Брюховичах.

Першу гру «Карпати» провели на стадіоні СКА 21 квітня – обіграли з рахунком 1:0 гомельський «Локомотив». «Карпати» у рік свого дебюту зіграли досить непогано, посівши у другій групі класу «А» 7-е місце з 18 команд. Наприкінці 1963 року Жукову довелося повернутися на Донбас, де багато років працював з місцевими командами.

Минулого року Олег Іванович Жуков очолював колону ветеранів клубу під час відкриття «Донбас Арени». Минулого тижня в Жукова стався інсульт. Його госпіталізували до лікарні, де він і пішов з життя...

Юрій НАЗАРКЕВИЧ, http://wz.lviv.ua

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: