Незрячого шашкіста Івана Фідика з Трускавця визнали найкращим інваспортменом 2016 року

15 червня 15:25
Переглядів: 2486
Іван Фідик

В юні роки Іван Фідик захопився шашками, та коли страшна хвороба раптово вкрала зір, закинув заняття на ціле десятиліття. Але врешті повернувся в спорт. Зараз вправляється зі спеціальними фігурами, де "білі" більші за "чорні". І записує результати на аркуші зі шрифтом Брайля.

Чоловік розповідає, як йогом мотивували друзі-інваспортмени: «Паралімпійська чемпіонка Вікторія Мотричко на одному міжнародному турнірі бачить, що я якось так ніби і граю добре і думаю, але нема такого спортивного характеру. То вона мені каже: ти ж за Україну граєш, треба з характером це робити».

У 2012-тому Іван Фідик здобув "срібло" на континентальній першості. А торік привіз із Болгарії "золото" чемпіонату світу серед незрячих спортсменів. Зазначає: «Воно навіть цікавіше уявляти, ніж просто бачити. Бо ви можете уявляти колір шашок, який забажаєте. Фігури і форми, які хочете. Я уявляю, що мої шашки зеленого кольору, а чужі ― чорного. Бо чорних завжди треба перемагати».

Цей сонячний чоловік багато енергії черпає від природи Трускавця, у якому живе і працює масажистом. Любить відвідувати місцеве джерело Юзя і вмиватися водою з гліцерином. Спортсмен жартує : «От мені зараз 40 років, а вмиюся і виглядаю на 39».

Завдяки титулу чемпіона світу шашкіст опинився у списку номінантів премії від Фонду імені Володимира Кузя. Його визнали найкращим спортсменом минулого року. Його тренер Іван Ільницький зазначає: «Шахи більш елітні, більш відомі, ніж шашки. Але виграти в шашки набагато важче. Тому що тут ресурсів є менше».

Зараз Іван Фідик готується до боротьби за путівку у національну збірну. Аби знову поїхати на світову першість. А найбільше мріє стати чемпіоном світу серед здорових спортсменів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: