Нова книга про футбол

24 квітня 21:40
Переглядів: 246
футбол

Польський дослідник дій шкіряного м’яча Славомир Кіндзюк видав книгу 90 lat futbolu w Siedlcach, у якій на 384 сторінках детально описав перебіг розвитку спорту в Мазовецького воєводства. Як відомо, місто Седльце знаходиться на території східної Польщі і входило до Підляшшя і було заселене, у великій мірі, українцями, які називали його Сідлець або Сілець.

Історія спорту цієї землі надзвичайно багата і колоритна. А сягає вона кінця 19-го століття. Важко не погодитись з думкою відомого історика Тадеуша Лепковського, який говорив «Непризнання спорту, як важливої інтегральної частини національної історії, а також історії місцевого населення провадить до його обрізання, а також до фальсифікацій».

Отож, пан Кіндзюк у виваженій і фаховій формі з скрупульозною завзятістю описав спортивні сторінки даної місцевості. Починаючи з 1888 року від заснування від Товариства циклістів (велоспорту), а набрали сили у футболі.

Чимало акцентів автор присвятив галицькому спорту від 1903 року. Діяли там військові та студентські колективи, а навіть своя «Поґонь», на зразок львівської. Перший львівсько-сідлецький контакт зафіксовано 1929 року, який завершився на користь «Лєхії» (Л) - (0:2 і 5:2). За рівної кількості перемог довелося зіграти додатковий, третій, матч на нейтральному полі в Перемишлі. Львів’яни ще раз завдали супернику поразки – 4:2.

1931 року були протистояння з станиславівською «Реверою». Наступного року дебют у Державній лізі 15 і 16 травня і 28.08. сідлецька команда 22 піхотного полку зазнала поразок від львівської «Погоні» - 0:3, 1:3 і 2:4. Один раз програли «Чарним» зі Львова – 1:3 і досягли перемоги над іменитим суперником – 2:1.

У наступні роки відбулося ще кілька цікавих поєдинків, які стали окрасою нашого улюбленого футболу. А книга варта того, щоб збагатити бібліотечні збірки у найбільших книгосховищах.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: