Новий сезон - нові ідеї! Що задумав тренер ватерпольного "Динамо" Ігор Зінкевич?!

24 серпня 11:57
Переглядів: 542
Ігор Зінкевич

Спілкуємось з головним тренером львівської ватерпольної команди «Динамо» Ігорем Зінкевичем про новий сезон - склад команди, можливі зміни у чемпіонаті України і  проблеми, які ніхто не відміняв. Та не лише про справи нагальні … Найцікавіше у розмові - що задумав Ігор Ілліч, задля чого готовий навіть співпрацювати зі своїм одвічним спортивним супротивником, тренером харківського «Слобожанця» Сергієм Колтачихіним. А також з’ясуємо, чого не вистачає динамівцям для цілковитого щастя…

Ігоре Іллічу, новий змагальний сезон відкривається саме у Львові - 11 вересня стартує міжнародний турнір «Кубок Карпат»! Були розмови, що «Динамо» виступатиме на цих престижних змаганнях.  Тепер вже точно відомо – гратиме  національна збірна команда України. Чому не «Динамо»?

- Так вирішили разом з президентом нашого клубу, віце-президентом Федерації водного поло України Олександром Свіщовим та головним тренером національної збірної команди України Валерієм Завізіоном. Адже 25-27 вересня у Франції національна збірна виступить на заключних іграх кваліфікації до фіналу Чемпіонату Європи.  У першому турі збірна зіграла не надто вдало.  Хочемо, щоб зараз хлопці виступили гідно. А щоб краще зігралися в команді, тому і змагатимуться на «Кубку Карпат».  Тим більше, на  підготовку  викликають вісьмох наших динамівців.

Кого саме з ваших гравців затребував керманич збірної Валерій Завізіон?

- Воротаря Дениса Волончука, захисників Олександра Дядюру, Юрія Маметьєва, Романа Грищука,  півзахисників Олексія Шведова, Гліба Шульженко та наших новобранців Богдана Дзядика (нападник) і Станіслава Дубеліра (захисник). Ще під питанням кандидатура нападника Юрія Бегеня.

До речі, про новобранців. Це двоє учасників І Європейських ігор Богдан Дзядик та  Станіслав Дубелір, а також Олександр Дишковський. Це всі новачки у «Динамо» чи є ще хтось?

- Так, є. Цьогоріч на навчання до Львівського училища фізичної культури (авт. -надалі ЛУФК) в 11 клас поступив дніпропетровець Влад Галясовський. Воротар, також учасник І Європейських ігор у Баку. Залучатимемо і його до тренувань команди. Поки нічого сказати про хлопця не можу, буду спостерігати за ним.

Молодь, напевно, більше просиджуватиме на лаві запасних. Чи я не права? Можете вже сьогодні когось з них сміливо «виводити на воду»?

- На лаві запасних вони точно не просиджуватимуть. Той же Бодя Дзядик відіграв багато ігор на чемпіонаті та Кубку України серед дорослих у минулому сезоні. Зрозуміло, коли вирішуватиметься доля золотих медалей, менше залучатиму новачків. А на перших турах чемпіонату України і Дзядик, і Дубелір гратимуть повноцінно. Ось Саші Дишковському, щоб потрапити до основного складу, ще треба багато тренуватися. За Влада Галясовського я вже казав. Пробувати будемо всіх. Не виключаю участі у команді і деяких одинадцятикласників та цьогорічних випускників ЛУФК. 

Не секрет, що Ви  хотіли запросити до команди талановитого молодого нападника з харківського «Слобожанця» Микиту Апостола. Але Микиту забрав в Росію у свою команду ваш же вихованець, відомий ватерполіст і тренер  Дмитро Стратан. Чи не образились на Дмитра, що Микита замість «Динамо» (Львів) гратиме тепер у «Динамо» (Астрахань)? 

Ігор Зінкевич

- Звичайно, хотілось би на новий чемпіонат України укомплектувати команду якнайкраще. Микита – цікавий ліворукий гравець – нам би такий знадобився. Та для його професійного зростання корисніше бути у Діми Стратана. У Росії національний чемпіонат в стократ потужніший від нашого – там грає 12 команд, з них три-чотири – реальні претенденти на перше місце.  Та й умови для тренувань кращі. Ми ж тренуємось у маленькому басейні. На жаль, для росту гравців у нас немає хорошого ґрунту, в тому числі мало змагаємось на міжнародних турнірах.

Та ми рук не опускаємо, шукаємо можливість участі у міжнародних турнірах. А ще після чемпіонату України під час дружньої розмови з президентом клубу Олександром Свіщовим та тренером Сергієм Колтачихіним прийшли до ідеї  створення студентської збірної команди України. Основу команди складуть гравці  «Динамо» та «Слобожанця», але двері будуть відкриті і для хлопців з інших команд! Цією збірною плануємо взяти участь у всесвітній Універсіаді.

Ihor Zinkevych vs Koltachykhin

Цікаво!  А з цього місця, будь ласка, докладніше?

- На таку думку мене наштовхнула наша гандбольна команда «Галичанка», яка цього літа змагалася на такій Універсіаді. Всесвітні Універсіади проводяться раз на два роки, а за масштабністю (представлені практично усі види спорту) та престижністю їх можна прирівняти до Олімпійських ігор, тільки серед студентів. Наступна Універсіада відбудеться у 2017 році, але команду необхідно сформувати вже цьогоріч і розпочати підготовку. З’їздити на декілька міжнародних турнірів, щоб побачити хлопців в діях з суперниками, визначити чи боєздатна команда. Адже на Універсіаді хочеться поборотися за медалі, а не бути хлопчиками для биття. Та повторюсь, поки що ніяких кроків ми не робили, це все лише на словах.

А де плануєте брати кошти на підготовку «універсіадної збірної» і чи взагалі достатньо в Україні  хороших гравців-студентів для її формування?

- В Україні достатньо сильних молодих гравців. Якраз може вийти хороша збірна. Той же Микита Апостол, який хоч і в Росії зараз, та грати за нас також зможе. Інші «слобожанці»-  Кирило Наволоков,  Олександр Абрамов, Олександр Єрмаков. Львів’яни  Дмитро Федоришин, Роман Грищук, Станіслав Дубелір та інші. Щодо коштів – сподіваємось на сприяння Олександра Свіщова, розмова вже в нас була, маємо попередню згоду. Це про підготовку збірної на різних міжнародних турнірах. А вже з питанням відрядження на саму Універсіаду звертатимемося до Федерації водного поло України. 

Успіхів Вам у цій справі! Повернімося до чемпіонату України. Коли він стартує?

- 13–14 вересня у Львові відбудеться тренерська нарада за участю керівництва національної Федерації водного поло. Там і вирішимо, коли і як проводити. Орієнтовно чемпіонат стартуватиме у листопаді-грудні. Хотілось би ще у 2015 році провести два його тури.

Ihor Zinkevych

Ви сказали: «вирішимо, як проводити». Буде змінено формат чемпіонату?

- Це також визначиться на тренерській нараді. У чемпіонаті України попередньо очікується участь шести команд, які грали у попередньому сезоні – «Динамо», дві команди з Харкова - «Слобожанець» та збірна Політехнічного інституту (ХПІ), «Іллічівець» (Маріуполь), збірна Київської області та команда Дніпропетровського національного університету (ДНУ). Наша пропозиція наступна. Провести два кола і «відсіяти» дві найслабші команди. Чотири команди потім зіграють у три кола. І вже відповідно до набраних очків визначаться пари команд, які у фінальному турі розіграють 1-2 та 3-4 місця.

Думаю, команд буде більше. На новий сезон чемпіонату України тренер одеської збірної Георгій Махарадзе також планує заявити свою команду.

- Так? Ну що ж - до 14 вересня подаються заявки на участь у чемпіонаті. Після цього зможемо поговорити предметніше.

Ігоре Іллічу, з наставником «Слобожанця» Сергієм Колтачихіним ви хоч і партнери щодо планів на всесвітню Універсіаду, але основні супротивники в чемпіонаті України. Чи залишиться «Слобожанець» без Микити Апостола таким же сильним суперником для вас ?

- По-перше, невідомо чи Микита закріпиться у російській команді. По-друге, у харків’ян нормально розвинуте юнацьке водне поло, є звідки гравців добирати. Думаю, Сергій Валентинович когось путнього у команду додасть. Буде цікаво.

У «Динамо» сьогодні все складається якнайкраще – чемпіони України, володарі Кубка України, пів команди у національній збірній. Знаходитись під опікою мецената Олександра Свіщова! Ніби все є для щастя чи чогось-таки не вистачає?

- У Львові існує піраміда: дитячо-юнацькі спортивні школи передають дітей на навчання в училище фізичної культури, з училища гравці потрапляють до команди майстрів. Але для ефективної роботи немає повноцінного басейну. Так бракує нашого колишнього відкритого басейну на вул. Стуса,4! Тоді ми тренувалися зранку до вечора, там виросло стільки призерів олімпіад, чемпіонів світу та Європи. Цього  басейну і не вистачає для цілковитого щастя. Сподіваюся, з часом зможемо його відновити і тоді відкрити першу в Україні академію водного поло, про яку так мріємо ми і президент нашого клубу Олександр Свіщов.

басейн на стуса

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: