Новий тренер збірної України. Хто платить той і замовляє музику?

04 грудня 14:50
Переглядів: 685
Україна

Вчора президент Донецького шахтаря Ренат Ахметов заявив:  "Питання про зарплату не стоїть. Якщо буде необхідність, то я буду готовий платити зарплату хорошому іноземному фахівцеві зі свого фонду. Якщо це буде, звичайно, необхідно українському футболу".

Як сприймати таку заяву, як жест доброї волі, чи намагання вплинути на рішення федерації. Ідея запросити іноземця і оплата його зарплати президентами клубів вже виникала перед ЄВРО, але так і не булла здійснена.

Оплата роботи тренера збірної з кишені президентів клубів виглядає не погано. ФФУ знаходить класного спеціаліста, створює йому всі умови, президенти дають гроші для виконання цих умов і можливо буде результат.

Але президенти даючи гроші значить мають право ставити свої вимоги. Наприклад забрати з календаря непотрібні товариські матчі, як з Болгарією. В товариських матчах перевіряти резерв команди, а не виставляти основу для награвання зв'язок. За один два матчі вони їх не награють, а гравці на полі перестануть викладатись. У збірну недарма викликають найкращих футболістів, щоб вони за рахунок свого таланту, досвіду і вмінь зібрались на кілька матчів і дали результат. Президенти наших провідних клубів здатні заплатити але на своїх умовах.

Якщо платити буде одна людина це посилить війну "донецьких" і "київських". Вийде так що якщо Ахметова щось не влаштовуватиме у ФФУ чи збірній він просто перестане давати гроші на тренера. ФФУ опиниться під постійним тиском однієї людини. А знаючи нашу футбольну систему, з боку футбольних чиновників розпочнеться поклоніння і допомога (ще років 10 тому підсуджування "Динамо" в чемпіонаті вважалось за нормі – вони ж представляють Україну на Євроарені). Постає питання як поводитимуться судді? Якщо "Шахтар" не влаштує суддівство, Ахметов почне погрожувати припинити фінансування.

Питається, а чи потребує такого фінансування ФФУ? Якщо вони мали 10 міл. доларів на Реднаппа, знайдуть і на іншого тренера стільки скільки треба. А може і ці гроші хтось давав для федерації. І ми вже стикнулись з тиском на ФФУ і саме тому Анатолій Коньков так хоче особисто шукати тренера.

В будь якому разі ФФУ стала заручником своїх же дій. Тепер всі пошуки наставника мають бути відкритими бо іншого просто не сприймуть ні громадськість ні фахівці.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: