Обергоф. Україна шоста в жіночій естафеті

07 січня 17:57
Переглядів: 264
Валя Семеренко

Двісті метрів дистанції - саме такий відрізок відділив експериментальний склад жіночої естафети України від справжньої різдвяної казки. Наша команда провела дуже гідну гонку, протягом половини дистанції тішачи вболівальників лідерством у першій гонці 2015 року.

Анастасія Меркушина блискуче впоралась зі своїм першим етапом - дебютним в складі естафет Кубка світу! 19-літня спортсменка безпомилково проводила стрільби і цілком гідно виглядала за чистою швидкістю в компанії значно досвідченіших суперниць. На передачі естафети Настя, хоч і була 9-ю, але відставання від лідерів становило всього 25 секунд. Першими ж естафету передали збірні Італії та Росії. А головними невдахами старту естафети стали господарі етапу - збірна Німеччини зусиллями Луїзи Куммер заробила коло штрафу в стрільбі лежачи, до фінішу першого етапу прийшла з півторахвилинним відставанням і в подальшій боротьбі за високі місця участі вже не брала.

На другий етап українські вболівальники покладали особливі надії. І лідер, а в якійсь мірі - навіть символ, нинішньої команди Валя Семеренко також пречудово відпрацювала на вогневих рубежах і свій відрізок дистанції завершила вже лідером! Щоправда, зовсім поруч була Марі Дорен-Абер, що повернулась на Кубок світу після народження дитини, і її збірна Франції. Третьою йшла збірна Чехії, причому Габріела Соукалова вкотре показала свої особливі відносини з лижними палицями. Спочатку на першій стрільбі вона, як і в недавній Різдвяній гонці, загубила палицю та втратила кілька секунд. А на виході зі стадіону після стрільби стоячи Габі зіткнулась з Дорен-Абер при спробі обійти її. На цей раз палицю зламала. Інші суперниці програвали вже більше тридцяти секунд.

Ольга Абрамова змусила хвилюватись вже при стрільбі лежачи, коли закрила одну непокірну мішень трьома додатковими пострілами. При цьому, не дивлячись на хорошу швидкість, Оля підпустила до себе групу суперниць. Але стрільбу стоячи відпрацювала краще, ніж конкуренти - всього з одним зайвим пострілом. Надія Пісарєва з Білорусі пішла на додаткові 150 метрів, а росіянка Дар'я Віролайнен заробила два штрафних кола! Фінішне коло Абрамова також провела дуже добре і передала естафету лідером! На 8-15 секунд відставали збірні Чехії і Франції, а четвертою була - ... команда Фінляндії, за яку феноменальний третій етап провела Кайса Макаряйнен!

Ірині Варвинець в цій гонці дісталось найважче випробування. Окрім того, що на фініш гонки суперники поставили своїх кращих біатлоністок, ситуація ускладнилась туманом. Але Варвинець показала все, що могла, хоча швидкості на дистанції їй не вистачало. Всього два додаткових набої, і на останнє коло Україна пішла третьою після Чехії та Франції. Але наздоганяти Іру кинулись кращі спортсменки Кубка світу - Дар'я Домрачева і Тірілл Екхоф, за котрими вчіпилась ще й італійка Карін Обергофер. І вже на фінішній прямій Іра втратила "бронзу", фінішувавши шостою. Але варто згодитись, що ще перед стартом, враховуючи ескпериментальний склад, ми були б раді такому фінішу.

Перемогу святкувала збірна Чехії, в якій Вероніка Віткова на останньому кілометрі дистанції була швидша за Анаїс Бескон з Франції. Третьою стала Дар'я Домрачева та її збірна Білорусі.

В Кубку нації наша збірна залишається сьомою, відстаючи від норвежок (5 місце) вже на 88 очок. Завтра черга чоловіків стартувати в естафеті...

1. Чехия Чехія (0+7) 1:16:56.0
2. Франция Франція (0+8) +8.9
3. Беларусь Білорусь (1+8) +1:06.8
4. Норвегия Норвегія (1+10) +1:12.7
5. Италия Італія (0+8) +1:13.7
6. Украина Україна (0+6) +1:19.0
7. Россия Росія (2+8) +2:11.5
8. Австрия Австрія (0+8) +2:39.7

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: