«Оболонь» намагається втопити «Карпати»

05 липня 10:59
Переглядів: 414
obolon

«Оболонь» не змогла зберегти прописку в прем'єр-лізі безпосередньо на футбольному полі, проте миритися з пониженням у класі не хоче. Чи обгрунтовані вимоги столичного клубу?

 Цілком обгрунтованим виглядало рішення столичного клубу не подавати заявку в ПФЛ, а дочекатися рішення Вищого арбітражного суду Лозанни у скандальній справі про договірний матч «Карпат» і «Металіста» чотирирічної давності. «Пивовари» сподівалися, що 30 липня суд підтвердить рішення КДК про зняття з харківської і львівської команди дев'яти очок. При такому рішенні «карпати» опинилися б з 14-ма очками на 16-му місці за підсумками сезону, «Олександрія» з 20-ма - на 15-му, а «Оболонь» зберегла б прописку, злетівши на рятівну 14-ту сходинку. Але швейцарський суд відклав винесення вердикту у цій справі до кінця серпня.

 На цьому вичікувальна епопея «пивоварів» завершилася, і вчора клуб Олександра Слободяна показав, як має намір боротися за своє «елітне» майбутнє. «Оболонь» направила відкритого листа ФФУ та керівництва Прем'єр-ліги, в якому роз'яснила, на якій підставі «Карпати», з їх точки зору, повинні бути знижені в класі. Згідно з рішенням КДК ФФУ та апеляційного комітету ФФУ з «Карпат» і «Металіста» перед початком позаминулого сезону повинні були бути зняті дев'ять очок. Однак цього не було зроблено через те, що обвинувачені боку направили позов до Вищого арбітражного суду Лозанни. У зв'язку з цим КДК переніс покарання на наступний сезон. Але в Швейцарії спочатку довго відкладалося розгляд справи, а тепер в черговий раз відклали винесення вердикту.

 Покопавшись в регламенті прем'єр-ліги і дисциплінарних правилах ФФУ, «Оболонь» знайшла зачіпку, завдяки якій має право вимагати зняття очок з клубів, замішаних в цій непростій справі. Згідно з пунктом 3 статті 88 Дисциплінарних правил ФФУ (Подача апеляційної скарги) «Факт подання апеляційної скарги не призупиняє рішення Органу, за винятком фінансових питань». Таким чином, «Оболонь» вважає, що з «Карпат» і «Металіста» мають бути зняті очки, а підсумкова таблиця минулого чемпіонату набути дещо інший вигляд. Нехай і не перед початком сезону, як було озвучено спочатку, а після нього. Рішення, яке оскаржують харківський і львівський клуби в Лозанні, мовляв, не є питанням фінансовим, а носить суто дисциплінарний характер.

 Виходячи з цього «пивовари» задаються питанням, чому прем'єр-ліга не виконує постанови КДК та апеляційного комітету, і заодно питає, «чи повинні клуби з найменшою кількістю турнірних очок («Карпати» з 14-ма пунктами, а «Олександрія» - з 20-ма) покинути прем'єр-лігу? І, отже, якщо так, то чи залишається «Оболонь» з 21 турнірним очкoм в еліті українського футболу?».

 З одного боку, грунт для подібних питань у клубу є, але з іншого - це виглядає вже таким собі не зовсім аргументованим бажанням «виїхати в рай», завдяки чужим проблемам. З таким же успіхом «Дніпро» і «Арсенал» можуть теж звернутися до ФФУ та прем'єр-ліги, вимагаючи зняття тих самих дев'яти очок з «Металіста». У разі позитивного рішення цим командам довелося б пізніше стартувати в Лізі Європи, а дніпропетровський колектив зовсім обзавівся б першими за вісім років бронзовими медалями чемпіонату. Слабо віриться в те, що клуби Вадима Рабиновича та Ігоря Коломойського не вивчали цю можливість, але, судячи з усього, на відміну від керівництва «Оболоні» в «Арсеналі» і «Дніпрі» не поспішають з бойовими діями в судових залах і бюрократичних коридорах. А може, з міркувань етики не хочуть домагатися конкретних благ за рахунок конкурентів. Хто знає, а поки ці команди зайняті підготовкою до сезону і їм, схоже, не до юридичної тяганини.

 А ось «Оболонь», не дочекавшись рішення швейцарського суду, зробила рішучі спроби зберегти за собою місце у вищому дивізіоні. Наскільки результативним виявиться звернення президента столичного клубу до ФФУ та прем'єр-ліги? Чи прислухаються до аргументів, викладених у посланні, керівники цих організацій, не дочекавшись вердикту суду вищої інстанції? Швидше за все, «Оболоні» все-таки доведеться проводити сезон у першій лізі, вирішуючи питання повернення в еліту на футбольних полях. Втім, хіба можна виключати й інший розвиток подій.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: