Окcана Яковишин: "Дуже скучила за футболом"

24 квітня 11:27
Переглядів: 168
Оксана Яковишин

Оксана Яковишин дебютувала в калуському «Нафтохіміку» у 15 років. В тому сезоні команда вперше вийшла на євроарену, проте Оксана через віковий ценз не потрапила до заявки на участь в Кубку УЄФА. В наступному році вона стала наймолодшим учасником фінальної чемпіонату Європи, що проходив у Фінляндії. На Євро-2009 юна футболістка вже представляла чернігівську «Легенду», оскільки «Нафтохімік» тимчасово зійшов з дистанції. В 2011 році в її кар’єрі з’явилася «Росіянка» з підмосковного Красноармійська, з якою у Яковишин й досі чинний контракт. В «Нафтохімік» 20-річний форвард повернулася на правах оренди.

- Оксана, з часу твоїх попередніх виступів у «Нафтохіміку» минуло вже чотири роки. Чи багато знайомих обличь зустріла в команді?

- Більшість дівчат мені добре знайомі: хтось - за спільними виступами, інші – з часу навчання в івано-франківській ДЮСШ №3. Знайомитися довелося тільки з тими, хто прийшов у міжсезоння, це гравці 1995-96 р.н.

- Минулий рік ти пропустили через травму. Що трапилося?

- На початку сезону порвала хрестовидні зв’язки. Прооперували мене в Москві ще у травні, та до занять приступила лише цього року. Дуже скучила за футболом. Коли не могла тренуватися, все одно приходила на заняття. Сиділа на трибуні, спостерігала за партнерками. Очі, як кажуть, горіли, але...

- В нинішньому «Нафтохіміку» на тебе покладають великі надії. Чи готова до бою?

- Так, нога вже не турбує. Психологічно і фізично готова повернутися у стрій. От тільки в недавній товариській грі з хлопцями пошкодила ніс, що створювало певний дискомфорт... 

- Як, до речі, виник варіант з «Нафтохіміком»?

- Щоб повернутися на звичний рівень, потрібна ігрова практика. Тож я роздумувала над можливими варіантами оренди. Дзвінок з «Нафтохіміка» був дуже доречним. Я погодилася. Спрацювало те, що мені знайома ця команда. Ну й звичайно, буду поруч з домом. Батьки мешкають поблизу Івано-Франківська, де клуб знімає нам квартири.

- Як навідувала батьків раніше?

- Можливо, один раз на півроку, а можливо, й рідше...

- Як тобі нинішній «Нафтохімік»?

- Знаю, що команда втратила у міжсезоння багато гравців. Та все одно колектив досить непоганий. Є талановита молодь. Всі прагнуть проявити себе з найкращого боку...

ДОСЬЄ

Оксана Яковишин.

Народилася 20 березня 1993 року в Братківцях Тисменицького р-ну (Івано-Франківська обл).

Амплуа - нападник. 

Виступала у командах "Нафтохімік" Калуш, "Легенда" Чернігів, "Росіянка" Красноармійськ і "Мордовочка" Саранськ (Росія). 

В чемпіонатах України - 37 матчів, 24 голи, в тому числі в "Нафтохіміку" - 14 матчів, 1 гол. В кубках України - 6 матчів, 1 гол. 

В чемпіонатах Росії - 11 матчів.  

В Лізі чемпіонок УЄФА - 2 матчі. 

Чемпіонка України 2009 і 2010 рр. 

Володарка Кубка України 2009 р.

В національній збірній України - 3 матчі; в молодіжній збірній - 11 матчів, 4 голи; в дівочій збірній України - 11 матчів, 14 голів (враховано тільки офіційні поєдинки).

Ігрова кар'єра: 

2008 р. "Нафтохімік" Калуш: ЧУ - 14 матчів, 1 гол. 3-тя призерка ЧУ. 
2009 р. "Легенда" Чернігів: ЧУ - 11 матчів, 8 голів; КУ - 3 матчі. Чемпіонка і володарка Кубка України.
2010 р. "Легенда" Чернігів: ЧУ - 12 матчів, 15 голів; КУ - 3 матчі, 1 гол. Чемпіонка і володарка Кубка України. 
2011 р. "Росіянка" Красноармійськ: ЧР - 6 матчів.
 "Мордовочка" Саранськ: ЧР - 5 матчів. 
2012 р.  "Росіянка" Красноармійськ: не виступала.  

/p

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: