Олег САЗОНОВ: "Результат ЧЄ вселяє впевненість, що ми на правильному шляху"

25 серпня 14:17
Переглядів: 302
Default Image

Головний тренер кадетської жіночої збірної про відбір на ЧС

- Олег Павлович, хто з дівчат на Чемпіонаті Європи справив на вас найбільше враження?
- Найбільше відзначилась Оксана Гергель, вона показала дуже агресивну, я б сказав чоловічу боротьбу. Дуже сподобався виступ Ілони Семків, вона вже втретє стала чемпіонкою, виступає стабільно. На Чемпіонату України серед кадетів, їй трохи забракло вольового настрою, але гадаю тепер вона буде значно впевненіша. У Варшаві їй довелось зустрітись з надзвичайно сильною, агресивною турчанкою і вона зуміла перемогти.

- В чоловічий боротьбі основні країни-суперниці давно відомі, а от у жіночій весь час про себе заявляють все нові і нові країни. Приміром цього разу другими стали німці…
- У німців зараз сильна боротьба, там хороші умови, і схоже, що спортивні традиції колишнього ГДР почали дрейфувати по всій країні, вони дуже покращили свої спортивні результати, техніку. 
У Гельсінкі відкрився спорт-інтернат і вже три медалі завоювали фінські спортсменки.

- Перше загальнокомандне місце по кадетах, цей факт вселяє оптимізм щодо майбутнього української боротьби.
- Те, що ми стабільні на кадетському рівні вселяє впевненість в тому, що ми на правильному шляху. І навіть, те що існує конкуренція між тренерами відграє дуже позитивну роль. Ми другий рік поспіль перші, і протягом останніх восьми років весь час були то першими то другими. Тепер подивимось, хто за цей час вийшов на дорослий рівень. Юля Благиня – вчорашня кадетка-юніорка, Христина Дарануца так само. Аліна Махиня ще й цього року боролась по молоді і так ще багато інших. 
Це замкнений цикл, наприклад болгарка, яка на дорослому Чемпіонаті Європи програла Юлі Остапчук, стала призером ЧЄ і переможницею ЧС по молоді.

-    Молодіжна збірна, чиї головні старти були минулого місяця виступила дещо слабше. Як гадаєте чому?
-    Тут потрібно розглядати кожен окремий випадок окремо. Мені здається, що це тимчасовий спад. Якщо наприклад категорію до 55 кг закривала Юля Благиня, то зараз коли вона перейшла на дорослий рівень не варто чекати, що на її місце прийде хтось рівний. Зараз утворився певний вакуум, але він поступово буде заповнений. З’явились нові дівчата: Тетяна Кіт,  але вона ще молода, Лариса Скоблюк, Оксана Гергель… Проте навіть коли вони перейдуть на юніорський рівень це не означає що вони миттєво зможуть конкурувати наприклад з дівчатами 1991 року народження. Все має бути поступово. 

- Олег Павлович. Ви є особистим тренером дівчат різного віку, як зовсім юних так і дорослих титулованих, з ким вам легше працювати?
- Підготовка спортсмена це замкнений цикл. Я набираю учнів змалечку, Благиня наприклад прийшла до мене в 5 класі. Переконаний, що початківцям дуже корисно працювати в одному залі із старшими, вони дивляться на дорослу боротьбу і професійно зростають. Тренер має бути поряд зі спортсменом протягом всієї кар’єри, і завжди має бути поруч на змаганнях. Особливо це важливо в жіночому виді спорту, дівчата такі речі відчувають.

- За яким принципом проходив відбір на Чемпіонат Світу бреде кадетів, який завтра стартує в Угорщині?
- Є таке поняття як нюх тренера, яке допомагає у спірних моментах. В перших трьох легких вагах все було зрозуміло. В 38 кг на Європу в нас взагалі нікого не було, Ірина Черкас зігнала вагу, поїхала і зайняла друге місце. Це успіх. На ЧС її немає ким замінити, тому знову їде вона. Та ж ситуація у вазі до 40 кг, оскільки немає другого номера, то їде Марія Георгієва. В 43 кг теж знову їде Ілона Семків, в неї є заміна, але вона триразова чемпіонка Європи, зараз ми працювали у спокійному режимі, вона встигла відновитися. 
Інші категорії були спірні, наприклад Оксана Гергель, як Чемпіонка України мала вибір змагань, вона обрала Європу, зараз я з нею розмовляв, вона втомлена і відмовилась, тому їде Ганна Урода, теж хороша дівчина, і втрачати її з обійми не варто. Перші номера в нас визначаються однозначно на Чемпіонаті України, чемпіон має право обирати змагання. А от з другими номерами важче, адже срібні та бронзові призери між собою не зустрічаються. Тому повинен бути турнір, де можна подивитись хто на що здатний. Таким цього року став львівський турнір присвячений видатним тренерам Львівщини. Змагання були дуже гарно проведені, на трьох килимах. І ми чітко там визначили другі номера.

- Лічені дні лишилися ще й до дорослого Чемпіонату Світу. Як ви оцінюєте виступ своїх підопічних на київському Міжнародному турнірі?
- На жаль кінцевої цілі не було досягнуто, але на то були об’єктивні причини.  Юля Благиня була втомлена після Голден Гран-Прі, на якому вона завоювала бронзу. 
У Наталки Синишин у зв’язку з травмою була перерва, до Київського турніру вона підійшла у хорошій формі, але тут вже діяв спортивний принцип, перемогла Тетяна Лазарева, яка і виступатиме у Стамбулі у вазі до 55 кг. Конкуренція це дуже добре, інакше не буде росту, а відповідно й результату. Якщо у вазі є тільки один лідер, то без гідних суперників спортсменка знижу свої спортивні показники.

- Якщо все ж таки Юля чи Наталя поїдуть на чемпіонат світу, то вони потраплять у не олімпійські категорії. Як вважаєте, яка ситуація буде у вагах де не розігруються олімпійські ліцензії?
- На Чемпіонаті Світу буде цікаво у всіх вагових категоріях. Я був у Токіо, і вони там не дивляться олімпійська вага чи ні. Для них Чемпіонат Світу це дуже почесні змагання, тому конкуренція буде жорстка. Звичайно кожен спортсмен хоче виступити на Олімпіаді, і думаю. Що в Бразилії вже введуть всі сім вагових категорій для дівчат. Жіноча боротьба у Латинській Америці зараз набирає оборертів.Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: