Олег Смалійчук: "Ми з Друді результату не дали"

13 березня 12:46
Переглядів: 366
Олег Смалійчук

Віце-президент ФК "Карпати" Олег Смалійчук розповів про систему роботи тренерського штабу, підсумки трансферної кампанії та рівень суддівства.

– Між уболівальниками ведеться багато розмов щодо того, хто в "Карпатах" головний? Хто приймає рішення, хто відповідає за результат, хто керує командою... 
– Насамперед скажу, що вся відповідальність за весь результат і за місце, яке ми займаємо, лежить на мені. Переважно через мої помилки і прорахування ми знаходимося там, де не дуже приємно. Щодо якості і моделювання гри, то хочу всім нагадати, що виконавчий директор в нас Даріо Друді. І обов’язків з нього ніхто не знімав. Тому основні питання по якості футболу в "Карпатах" потрібно адресувати йому. Головний тренер – Олег Бойчишин, разом з Друді вони створюють тренерський тандем. У кожного є своя зона відповідальності, зокрема, Олег Іванович працює над оборонними порядками команди, над стандартами, а Даріо Друді над атакою і тактикою. Я б хотів, щоб припинилися спекуляції на цю тему. Можливо, якби в Друді була відповідна ліцензія, ситуація виглядала б по-іншому. І якщо дозволить Регламент, я попрошу Друді разом з Бойчишиним на післяматчеві прес-конференції.

– Чому в Даріо Друді нема ліцензії?
– Ну, власне, ліцензія в нього є. Він може бути головним тренером будь-якої команди в Іспанії. Справа в тому, що він проходив тренерські курси, одночасно працюючи в "Вільярреалі", відповідно, заради економії часу, він вчився в приватній Академії, що знаходиться у Валенсії. Закони Євросоюзу дають можливість кожній людині здобувати освіту там, де вона цього хоче. Але, відповідно до Регламенту ФІФА, для отримання ліцензії ПРО, останній рік він мав би навчатися у стінах іспанської федерації. ФІФА хоче захистити національні асоціації, щоб не забирати в них заробіток, тому і вийшов конфлікт інтересів, між приватними академіями та іспанською федерацією. У такій ситуації як Друді опинилися сотні, якщо не тисячі тренерів. Вони вчилися, платили гроші, але в кінцевому результаті іспанська федерація не затверджує їхні ПРО-дипломи. Наскільки я знаю, зараз справу розглядає іспанський суд.

– Якщо мова зайшла за суд, то зараз модно обговорювати суддівство в матчі проти "Олімпіка". Дії Миколи Балакіна не коментував хіба лінивий...
– Ми мріємо збудувати великий клуб. А великі клуби не звикли говорити про суддівство. Попри це, ми, звісно, направимо офіційного листа в федерацію з проханням розтлумачити дії цього арбітра. А щодо того, упередженість то була від арбітра чи просто помилки та його рівень – нам покажуть найближчі тури.

– Зимова трансферна кампанія завершена. Усі гравці, окрім Сандохадзе, наразі адаптуються. Коли чекати від них результату? 
– Давайте розділимо мухи від котлет. Зараз результат не впливає на стратегію розвитку клубу на найближчі три-чотири роки. Результат можна було дати або не дати. Існують, наприклад, клуби, які щороку дають результат різними складами і без стратегії. Ми з Друді результату не дали. Однозначно, ми понесемо за це відповідальність. Але стратегія розвитку має бути незмінною. І не важливо, хто керуватиме клубом – я, Друді чи хтось інший. Клуб повинен бути рентабельним на всіх фронтах, команди повинні збирати трибуни і показувати цікаву гру, а ще, дуже важливо, цей проект має викликати інтерес для міжнародних інвестицій. Найголовніше чесно зізнатися у тому, футбольний клуб – це бізнес-проект. Тому, коли зимою стало ясно, що завдання на цей сезон, тобто вихід в єврокубки, навряд чи зможемо виконати, ми з Друді провели трансферну політику, відповідно до стратегії розвитку клубу, а не для вирішення негайного результату. В Україні значна більшість тренерів віддасть перевагу досвідченим гравцям, з якими набагато простіше набирати очки в таблиці. Але ми не пішли цією легкою дорогою, тому вся країна здивувалася, коли побачила середній вік підписаних гравців. А коли ми прийшли в "Карпати", то побачили, що єдиний потенційно-цікавий для подальших інвестицій молодий гравець, з тих, хто стабільно виступав в основі, клубу не належав. Тому наступного літа, не важливо, хто залишиться чи прийде, отримає одну з наймолодших і найперспективніших команд чемпіонату. До речі, коли ми грали в Одесі, проти "Чорноморця", на поле вийшла наймолодша команда туру.

– Не всі уболівальники сприймають цю інформацію... 
– На зборах в Туреччині Петро Петрович Димінський говорив, що ставиться до гравців, як до своїх дітей. Уболівальники повинні так само ставитися до команди, а не кричати "ганьба", залишаючи стадіон. Більшість з цих молодих хлопців, які грають заради вас, не винні в невдачах за останні роки. Фактично, це нова команда, якій треба час для зіграності та розуміння тренерських вимог. А вимоги дуже не прості, адже замість захисного "автобусного" футболу, ми вибрали атакувальний стиль, що є значно привабливішим для трибун, але значно важчим для кожної команди. Особисто я вірю в цю команду. Тому хотів би нагадати кожному уболівальнику відому фразу колишнього тренера "Ліверпуля" Білла Шенклі: "Якщо ти не здатний підтримати команду у період невдач, то ти не достойний бути з нею у час тріумфу".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: