Олександр Севідов: "Карпати" – це новий виклик для мене"

12 липня 13:23
Переглядів: 652
севидов

Головний тренер Карпат  розповів, як змінилося обличчя львівського клубу і чим команда збирається брати в новому сезоні....

– Олександре Володимировичу, вже майже місяць ви є головним тренером «Карпат». Які враження від початку нового етапу вашої кар'єри, і чи вистачило вам часу, щоб повністю оцінити можливості футболістів? 
– Все-таки «Карпати» – це новий виклик для мене. Вражає досить пристойна структура клубу, яка вміщує в себе хорошу тренувальну базу, школу. Так, були певні проблеми зі складом, але зараз вже немає сенсу обговорювати цю тему. Рішення було прийнято футболістами, і у нас, на жаль, було дуже мало часу на те, щоб сформувати кістяк команди. Тим не менше, робота на зборах в Словенії видалася досить плідною, ми багато чого встигли виконати, але ще чимало треба зробити і по ходу сезону. До хлопців у мене немає ніяких претензій, старання, самовіддача були на належному рівні. А ті проблеми, які зараз є, будемо вирішувати вже протягом сезону.

– Після товариського матчу з російською «Кубанню» ви сказали, що багато почерпнули для себе з цієї гри. Що саме мали на увазі, і на які думки наштовхнули результати спарингів? 
– Я вже не раз говорив, що завжди прошу керівників клубу підшукувати якомога сильніших спаринг-партнерів, які, можливо, будуть рівнем вище, ніж ми. Ось з такими суперниками як «Кубань», яка очікує старту в єврокубках, хорватський «Хайдук» і словенський «Домжале» (теж виступають на євроарені) і виходять показові ігри. Думаю, причини невиразних результатів можна шукати в багатьох аспектах, особливо в психології молодих недосвідчених бійців, які виходять на гру з визнаними майстрами. Можна сміливо сказати, що ми не були гірші в самовіддачі. А от у тому, наскільки добре поставлена ??гра, ми цим командам поступалися. Вони реалізували свої моменти, а ми – ні. Тому тут, напевно, все заслужено. Але ці спаринги були дуже інформативними, вони сповна вказали на проблеми і помилки «Карпат». Однак поки ми ці помилки повторюємо.

– Ви довіряєте молодим хлопцям. Проведені матчі допомогли належним чином оцінити найближчий резерв і визначитися, хто з молодих гравців точно зможе допомогти команді в майбутньому сезоні? 
– Напевно, не можна сказати, що за два тижні я повною мірою впорався з цим завданням. Все-таки я ще не такий досвідчений тренер. Але багато моментів вдалося усвідомити, і основна обойма гравців, яка готуватиметься до першої гри чемпіонату, вже визначена. У нас дуже непоганий резерв у «дублі», команді U-19, та й школа радує. Ось недавно у фінальній частині першості ДЮФЛ у фіналі виступали наші хлопці 1996 р.н., серед яких чимало перспективних хлопців. Думаю, я переглянув ще далеко не все, і посилитися молодими виконавцями ми обов'язково зможемо.

– Не боїтеся, що в команді виникне дисбаланс молодості і досвіду, а саме відсутність другого, внаслідок чого можуть з'явитися проблеми? 
– Може й таке статися, але я впевнений, що всі наші хлопці, які будуть виходити на поле у ??футболці «Карпат», проявлять характер. Чого-чого, а характеру львівським футболістам не позичати. Так що, сподіваюся, брак майстерності вони зможуть компенсувати самовіддачею, а то й самопожертвою.

– Як оціните рівень комплектації команди на сьогодні? 
– Влітку трансферна політика, напевно, ні в кого не припиняється до самого кінця. Тому сказати, що далі ми не будемо працювати над залученням нових гравців, не можна. Все-таки, на мій погляд, для українського футболу зараз наступають непрості часи, часи переоцінки цінностей, тому що в нашому футболі чимало проблем. Але я думаю, що наші функціонери бачать їх і будуть знаходити вірні рішення. Сподіваюся, що в Україні цей вид спорту не загине. Можливо, із зменшенням зарплат і наведенням порядку в цьому напрямку ситуація покращиться, і наш футбол буде прогресувати. А для цього у нас достатньо резервів.

– Хтось із тренерів набирає до себе в команду не більше 20-и гравців, комусь і 25 виконавців мало. А скільки футболістів для повного щастя потрібно вам? 
– Наскільки відомо, в заявці може перебувати максимум 25 осіб, з яких чотири мають бути вихованцями клубу. У нас заявка поки не заповнена. Хоча, напевно, краще мати в обоймі менше гравців, на яких без сумніву завжди можеш розраховувати, ніж просто заповнити список для кількості. Так що, на мій погляд, тієї кількості хлопців, які у нас є, цілком вистачить. Навряд чи ми багатьма поповнимо, будемо працювати з 22-23-ма футболістами.

– Нещодавно ви сказали, що практично визначилися з основою «Карпат». Над якими позиціями ще думаєте? 
– Не сказав би, що ще думаю. Ми дуже мало говоримо про таке поняття, як тактика. Кожного разу ми б'ємося проти різного суперника, і, знаючи його тактичні ходи, придумуємо щось своє. Тому хотілося б мати більше місця для маневру, коли вибираєш стартову обойму. Футболісти, постійно грають без замін, і прогнозований склад - не дуже хороше явище для нашої команди. Нам просто нічим буде дивувати суперника.

– Чи варто вболівальникам «Карпат» в майбутньому сезоні чекати істотних змін у тактичній схемі команди? 
– Якщо я скажу, що «Карпати» будуть діяти так, як минулого року, це буде смішно. Тому, безумовно, гра зміниться. Наскільки вона сподобається глядачам - подивимося. Сподіваюся, львів'янам сподобається та гру, яку демонструватиме команда. Зараз мені б не хотілося робити якихось гучних заяв і говорити про щирий футбол чи, як модно нині писати, футбол для вболівальників. Якщо на полі буде йти боротьба, а футболісти з першої до останньої хвилини будуть віддаватися на повну, то всі нюанси підуть на другий план. Треба виходити і битися за кожен м'яч, за кожен клаптик газону, і тоді глядачі повинні позитивно оцінити всю нашу роботу.

– Згодні, що з відходом Худоб'яка, Лукаса і Кенії «Карпати» істотно втратили в креативі? 
– Поки не можу з вами погодитися, тому що ми не бачили «Карпати» в офіційних матчах. Зараз же можна сказати, що ми втратили дуже кваліфікованих гравців. Зеньов, Голодюк, Даушвілі були обличчям «Карпат» протягом останніх років. Тому їх відсутність, безсумнівно, є значущою втратою. Але нам ніколи посипати голову попелом, треба працювати. Потрібно і без цих виконавців виходити на поле і доводити, що ми можемо і вміємо боротися і грати у футбол.

– Зважаючи на відхід Худоб'яка, Лукаса і Кенії першочерговим стоїть завдання купівлі півзахисника саме творчого плану? 
– Давайте, напевно, заберемо слово «купівля». Поки у нас по-справжньому купують лише чотири клуби. Решта обходяться трохи скромніше... Безумовно, ми шукаємо таких людей, але не тільки футболістів креативного плану, а й тих, хто дійсно може вести гру і регулювати її темп. Але за такими полюють всі команди... Що ж, якщо не знайдеться подібних виконавців, значить, будемо будувати гру трохи по-іншому.

– Повернення до Львова Гладкого не вирішило проблему забивного форварда? Або це питання вже закрите? 
– Як би Олександра не критикували і щоб про нього не говорили, він все-таки завоював собі ім'я в українському футболі, раніше забивав досить багато і в «Шахтарі», і в ФК «Харків». І зараз труднощі Гладкого складаються більше в проблемах особистісного характеру. Якщо він з ними впорається і знову захоче сповна заявити про себе, тоді у нього все має вийти. Олександр – досить молодий футболіст. А чи вирішили ми проблему з форвардами? Знаєте, Гладкий для нас багато значить, також ми підписали Дениса Васіна, який може виступати в атаці, але добротних атакуючих футболістів в команді ніколи багато не буває. Напевно, в Україні немає клубу з надлишком хороших форвардів. А враховуючи, що чемпіонат досить довгий, хотілося б мати рівноцінну заміну Гладкому.

– Яке враження на вас справили Бартуловіч, Пашаєв і Федорчук. Чи всіх із цієї трійки хочете залишити у Львові?
– Безумовно, навіть не варто нагадувати, що це дуже кваліфіковані футболісти. У нас була проблема флангових захисників. Що стосується правого флангу, то тут, сподіваюся, з приходом Пашаєва всі питання відпадуть. А на лівій стороні ми розраховуємо на Бартуловіча. Хоча він і не такий швидкий, як хотілося б, але свою роботу Младен виконує справно. Говорячи про Федорчука, думаю, що Валерій поки є не до кінця розкритим і не до кінця оціненим футболістом. Але на це є об'єктивні причини, він свого часу переніс важку травму. Однак у нього досить сильний характер, і я впевнений, що у Федорчука ще все попереду.

– Найчастіше в товариських матчах на зборі в Словенії з капітанською пов'язкою виходив Ткачук. Він же буде капітаном і в офіційних матчах? 
– Окрім Андрія капітаном у спарингах також виступали Пластун і Федорчук. Поки я взяв на себе сміливість сам призначати гравця, який виводить команду на поле, але, швидше за все, завтра (розмова відбулася в четвер) у «Карпатах» відбудуться вибори капітана, коли хлопці самі повинні вибрати лідера, за яким вони будуть йти в бій.

– На зборах в спарингах Ксьонз двічі виконував пенальті. Можна вважати, що тепер він - штатний виконавець 11-метрових? 
– Якщо Гладкий йому дозволить пробивати з «точки», тоді – так (усміхається). Тут дуже багато залежить від психологічного стану самого гравця. Чим стійкіше психіка футболіста, тим краще він виконує пенальті. Хоча «Карпати» не так часто б'ють 11-метрові, щоб перед початком сезону призначати відповідального за їх виконання (усміхається).

– Для вас чемпіонат починається вже через кілька днів, в неділю. Керівництво «Карпат» уже окреслило перед вами, чого команді потрібно домогтися в новому сезоні? 
– Головні цілі не потрібно уточнювати, вони і так зрозумілі. Я не прихильник того, щоб ставити перед колективом завищені, нездійсненні завдання. Ми постараємося лише трохи завищувати планку і для хлопців, і для себе, щоб рівнятися на більше. Конкретно наші цілі будуть позначені на найближчій зустрічі з президентом клубу, а для себе з хлопцями ми вже визначили, що хотілося б завжди виступати якомога краще і не опускатися нижче 10-го місця, щоб не турбувати своїх уболівальників і не доводити їх до відчаю в кінці сезону. Але всі ми усвідомлюємо, що буде дуже важко. Найбільша наша проблема – це незіграність. Ні в якому разі дані слова не варто сприймати, як виправдання! Ні. Ось, наприклад, у першому турі нам належить приймати «Ворсклу». І, на мій погляд, найважливіший козир полтавців саме зіграність. Ми ж поки похвалитися цим не можемо, тому будемо намагатися компенсувати іншим.

– Сергій Пучков, який очолив запорізький «Металург» мав зустріч із місцевими ультрас. А у вас вже було рандеву з львівськими уболівальниками, де вони кажуть все в очі і тут же вимагають відповіді? 
– Ні, у мене такої зустрічі не було. Але я завжди був відкритий і для преси, і для вболівальників, і для фанатів, так як, перш за все ми граємо для наших шанувальників. Так що я не буду уникати подібних заходів, і якщо вони знадобляться - ми обов'язково зустрінемося.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: