Олександр Севідов: "Ми очікували таку важку гру, бо знали як "Карпати" вміють контролювати м’яч"

19 липня 11:17
Переглядів: 237
Севідов

Післяматчева прес-конференція головного тренера харківського «Металіста» Олександра Севідова по завершенні матчу з львівськими «Карпатами».

– Досить важка гра. Але, в той же час, ми очікували таку гру, бо знали як «Карпати» вміють контролювати м’яч. Ми готувалися до цього, віддали ініціативу, віддали поле суперникові, знаючи, що з’являться і перехоплення, і відбори в середній частині поля, і зони за спинами у центральних захисників. На щастя, ми скористалися цим, і мали непогані моменти. Сьогодні результат мене влаштував більше, ніж сама гра. Нам є до чого прагнути, у нас є проблеми на флангах атаки, так як, в принципі, достатньо кваліфікованих футболістів в Україні не так багато. Ось зараз Ярмоленко може виїхати, вже поїхав перед цим Коноплянка... Будемо виховувати, будемо шукати. От сьогодні отримав шанс Сергій Барілко, є ще у нас непогані хлопці в дублі. Я обіцяв, що буду використовувати гравців з Харкова. Їх, звичайно, не так багато, як хотілося б, але вони є. З якихось причин вони зникають з Харкова. У нас була така ситуація з Османом. Береш на збори? Беру. Поки доїхав додому, він уже контракт з київським «Динамо» підписав. Ми постараємося цю негарну для харківського футболу тенденцію викорінити. З тих талановитих хлопців, які їхали з Харкова, на моїй пам’яті заграють одиниці, а так у них був би хороший шанс спробувати свої сили в першій команді, але вони будуть грати за дублюючі склади наших грандів.

– Наскільки був складний вибір сьогоднішнього складу? Мало часу для зіграності...
– Зіграності, як ви розумієте, не буде ще кілька турів. Дуже важливий елемент у футболі – це почуття ліктя свого товариша. Вибір був дійсно досить складним, але тут причина більше психологічна. Наприклад, вчора ввечері, в тому числі й герой сьогоднішнього матчу – Прийомов підписав контракт з клубом. Невизначеність завжди лякає, і в цьому була проблема. У нас залишився один гравець, який з нами тренується, але ще не підписав контракт – це Дмитро Льопа. Ми знаємо прекрасно його можливості й постараємося підписати. Є певні проблеми і нюанси, але будемо їх вирішувати. Вибір був досить складним. Бачите, ми не готові фізично, хоча й не лежали з судомами, як гравці суперника на полі, але все ж фізично ми не готові грати всі 90 хвилин у високому темпі і це проблема.

– Чому не вийшов варіант з Казаряном?
– Не встигли. Надійшла конкретна пропозиція з Португалії. Він підійшов і сказав, що все-таки Європа це Європа. Гравець національної збірної. Я можу сказати, що зараз багато критики, яка надходить не з Харкова. Багато нас жаліють. Не потрібно нас жаліти, ми виберемося. Але момент з Казаряном – я дуже хотів, щоб він підписав договір з клубом і всі побачили, що і гравець національної збірної Вірменії може підписати контракт з «Металістом».

– Чи здивували вас «Карпати», незважаючи на те, що ви раніше тренували їх?
– Ви знаєте, у вік сучасних технологій досить важко чимось здивувати, тим більше, ми дуже ретельно готуємося до кожного суперника, як робить, втім, і суперник. Ми вивчаємо сильні і слабкі сторони суперника, в тому числі, і персонально футболістів. Природно, ми знали, в який футбол грає Йовічевіч, яку гру прищеплює футболістам, і спробували скористатися цим. Звичайно, з листа грати важко. Той же Едік Соболь зробив сьогодні багато помилок, але він приїхав буквально три дні тому – це теж була проблемна позиція. Я вже говорив, що Осман, якого ми хотіли брати на збори, перейшов у київське «Динамо». Вирішили взяти в оренду гравця, тим самим давши можливість нашим хлопцям вирости.

– Які завдання на сезон?
– Ставимо максимальні завдання. Смішно, коли якийсь журналіст пише, що нарешті в команду прийшов якийсь амбіційний тренер. Тренер, який не любить програвати. Я не знаю жодного тренера, який любить програвати. Завжди потрібно ставити якісь цілі, до них йти, якщо ні – тоді потрібно задовольнятися сьогоднішнім днем. Зіграли, виграли, післязавтра п’ємо, потім висипаємося і починаємо працювати. Так не піде. Професійний спортсмен повинен себе тримати в тонусі завжди. Я хлопцям сказав, що одна справа – керівництво клубу, а інше – внутрішні завдання. Звичайно, ми будемо прагнути рости.

– Чисто українським став склад «Металіста». Наскільки це для вас комфортно?
– Ви знаєте, немає рецептів з цього приводу. Багато різних прикладів можна навести для обох варіантів. Той же «Атлетік Більбао», або «Барселона», яка намагається грати виключно своїми вихованцями. Взяти того ж Каядо – він висловив бажання виїхати. Хороший кваліфіціарованний футболіст. Я був би радий, якби він залишився. Я вже говорив, і ще раз повторюся: повинні грати ті, хто дійсно хоче. Якщо іноземець боїться «АТО», «СОТ», «НЛО» – чого завгодно – то краще хай не приїжджає. Тому тут гратимуть ті футболісти, які хочуть грати за «Металіст».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: