Олександр СЕВІДОВ: "Ми повторюємо одні і ті ж помилки"

14 липня 21:10
Переглядів: 448
Олександр Севідов

Олександр Севідов, головний тренер «Карпат»

- Шкода, що ми не змогли порадувати фанів. Програвати на своєму полі дуже важко психологічно. Що я можу сказати? Ми створювали, але не забивали. А перший момент у наші ворота – гол. Полтава грала на контратаках, а ми великими силами йшли вперед. Напевно, в комбінаційному плані ми ще не готові. І, мабуть, не всі сприйняли серйозно мої слова про зіграність. Ми поступилися «Ворсклі» в зіграності. А в моментах і в агресії не поступилися. Треба набратися терпіння. От вже Голодюк вийшов, Зеньов приєднався. Це кваліфіковані гравці, але в нашій команді зараз є проблема різнопланової підготовки. 

- Голодюк ще вчора тренувався на «Прогресі». Його поява була критично необхідною? 
- Раз вийшов, значить, так. І він непогано вийшов, мав забити гол. Але м’яч не йшов у ворота ані після його удару, ані після ударів Бартуловіча, Ксьонза та інших гравців. 

- Чому з початку другого тайму ви не пішли в атаку, натомість закрилися на власній половині поля?
- «Ворскла» на цьому будує гру. Я б попросив вас підтримати Савченка і Підківку. Вони перший раз грали у великому футболі. Якщо звалимо все на їхні помилки, то можемо цих хлопців загубити. А вони достойно боролися. Просто коли в захисті грають молоді футболісти, вони притискаються, самі себе страхують. 

- Все ж, чому Підківка вийшов зі старту?
- Все на тренуваннях видно. Вболівальники, на жаль, не бачать тої роботи, яку гравці виконують протягом тижня. У нас є три рівноцінні воротарі. Підківка був на тренуванні більш впевненим. Я сподіваюся, що це майбутнє «Карпат». 

- У пропущених голах були одні й ті ж помилки. Атакувальних гравців не зустрічали. Це говорить про… 
- Кваліфікацію. Є таке поняття, коли атакує суперник, захисник має бути поруч. Не треба дивитися футбол. Треба стояти біля суперника і контролювати його. А ми далі робимо одній й ті ж помилки. 

- Якщо Савченкоі і Підківка молоді, то як пояснити те, що Федорчук і Гладкий на двох напрацювали аж на один удар? 
- Зараз легко знайти крайнього. Мала бути агресія біля чужих. Бо якщо нападник стоїть спиною до воріт, то забити він не зможе. Ми надіялися на досвід Гладкого. А от Гудима, який дуже непогано провів збори, травмувався і вибув на пару тижнів. І взагалі, Федорчук – гравець глибини поля. У нас не було такого креативного гравця, як Маркоскі. Я не міг достукатися до наших гравців, щоб вони його перекрили. Тоді б «Ворскла» залишилася без атаки. А без агресії голів не заб’єш, ви праві. 

- Ряд помилок арбітра не вплинули на молодих гравців? 
- Не хочу про це говорити, бо зараз всі напишуть, що Севідов почав скиглити, мовляв, судді вбивають ще з першого туру. Ви все самі бачили. Гравці «Ворскли» грали дуже жорстко. Якби суддя був принциповішим, то вони собі такого б не дозволили. Але раз так грає суперник, то нам треба відповідати, погоджуватися на таку гру. Тим паче на своєму полі. 

- Тренер суперника сказав, що «Ворскла» обіграла вас за рахунок зіграності і самовіддачі. А що ви про самовіддачу скажете? Задоволені? 
- Не всіма… 

- Це ви призначили Ткачука капітаном?
- Я призначав капітана в Словенії. Але цього разу команда сама обрала собі лідера на закритому голосуванні. Ткачук, Федорчук, Пластун, Ксьонз, Гітченко – це були головні претенденти. У Ткачука було найбільше голосів. 

- Щось добре у цьому матчі ви побачили?
- Це не ті «Карпати», які хочу бачити я, і не ті, які хочете бачити ви. Не так просто команда створюється. Ткачук, Пластун, Балажіц, Ксьонз і Гладкий – це ті, хто грали в минулому сезоні. Всі інші – нові гравці. Негативний рахунок, крики «ганьба». Кричали, щоб я забирав Федорчука і Бартуловіча. Куди мені їх забирати? Так, ми програли, хоч по класу грали дві рівні команди. Ми програли за всіма статтями? Ні, так не можна сказати. 

- Голодюк, Зеньов. Хто наступний? Може Богатінов? 
- Раз Підківка пропустив два голи, отже є проблеми, так ви думаєте? А коли Богатінов пропускав, то проблем не було? Якщо ми не будемо довіряти молоді, то вона не виросте. Має бути бажання. От невдовзі ви, можливо, побачите Самсона Годвіна. Бачили б ви як він тренується! Він вже півкоманди перерізав. Бо він хоче грати за «Карпати». 

- А як щодо Тищенка?
- Він поки не заявлений. 


«Далася в знаки зіграність нашої команди»

Анатолій Момот, головний тренер «Ворскли»

- Спочатку була розвідка, бо ми знали, що «Карпати», в силу об’єктивних причин, формують свою команду. На початку були моменти в нас і в них, «Карпати» могли замикати навіси, але не забили. Потім далася взнаки зіграність нашої команди, тому ми заслужено перемогли. 

- В яких ще компонентах, крім зіграності, ваша команда переважала «Карпати»?
- Ми також з новими тренерами будуємо гру і не все виходить. Але була хороша самовіддача. У цьому компоненті ми нікому не можемо дорікнути. 

- Що скажете про гру ваших новобранців: Міщенко, Дедечко?
- Ми оцінюємо дії всієї команди. Але якщо об’єктивно, то вони не випали з загального малюнку. Ще на заміні був Чіпріан, який набиратиме кондиції. 

- Ви замінили тих, хто забив…
- Янузі дуже пристойно відкривався, чіплявся за м’ячі. Але він втомився, бо виконав великий об’єм роботи. Міщенко і Ребенок також своє відіграли. Треба було освіжити гру.

- Яке завдання стоїть перед «Ворсклою»?
- Добиватися максимального результату і тішити фанів. Багато роботи ще є, бо бачимо чимало недоліків, над якими треба працювати. 

- Чи будуть ще новачки у вас?
- Кожна команда хоче підсилитися. Ми хотіли б центрального нападника. Хоч Янузі не погано виглядає, але ще один не зашкодив би. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: