Олександр Севідов: "Щоб грати як "Барселона", потрібно бути "Барселоною"

26 червня 07:51
Переглядів: 182
севідов

Олександр Севідов відповідаючи на запитання журналістів, підводить підсумки роботи в "Карпатах"

- Ви з Димінським однаково дивітеся на футбол?

- Не на всі моменти. Президент хоче бачити стиль гри, який відрізняється від того, в який Карпати грали в останньому сезоні. Йому подобається більш видовищний, комбінаційний футбол. Іспанська школа.

- Грати так вам заважав кадровий потенціал чи ви прихильник іншого стилю?

- Щоб грати як Барселона, потрібно бути Барселоною. Щоб грати як Баварія, потрібно бути Баварією. Ми апріорі не можемо грати як ці команди. Сьогодні ми навіть не можемо грати як Шахтар або Дніпро. На це є різні причини. Петру Петровичу подобається гра Боруссії Дортмунд. Це блискавичний футбол, з швидким переходом з оборони в атаку. Ми хотіли прищепити деякі компоненти такого футболу Карпатам, але у нас не завжди виходило. Сьогодні Карпатам грати як Боруссія неможливо. Може, в майбутньому це вийде. Ми добре вміли робити інше. Наприклад, «вмирати» на полі, за що мене часто критикували у Львові. Говорили, що раніше команда грала набагато видовищнішою. Хто грав? Коли грав? Я не пам'ятаю.

- А вам гра якого клубу імпонує?

- Та ж Боруссія Дортмунд. Зараз у них був не найкращий сезон. Це пов'язано, по-моєму, з великою кількістю нових гравців, їм потрібно зігратися. На жаль, не всі розуміють, що гравцям потрібно час, щоб відчути один одного.

- А гра мадридського Атлетіко?

- Мені дуже подобається, але я сумніваюся, що у Львові подобається, як грає Атлетіко. Скільки вони роблять передач і атак за гру? У комбінаційний футбол взагалі команда не грає. Їх сила - найсуворіша ігрова дисципліна, найсуворіша гра в обороні і дуже швидкий перехід з оборони в атаку.

- Які зміни у футболі ви помітили останнім часом?

- Зараз вже всі навчилися грати у футбол. Навіть Коста-Ріка. Сьогодні разом з Барселоною і збірною Іспанії практично вмер романтичний футбол. Головне - результат. Це зараз відчувається як ніколи. Подивіться, як забивається більшість голів: стандарти або швидка атака. З позиційних атак зараз дуже рідко забивають. Чому? Всі навчилися оборонятися, переміщатися, страхувати, перебудовуватися, пресингувати. Вже нападники не тільки грають на атаку, але й активно допомагають обороні. Тому, хто краще обороняється і грає на контратаках і стандартах, той і виграє.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: