Олександр ЄФРЕМОВ: "Я не хочу торкатися матчу «Металіст» - «Карпати». Всі крапки над «i» розставить суд у Лозанні, який розглядає цю справу. "

02 червня 21:43
Переглядів: 244
Default Image

ПРЕМ'ЄР-ЛІГА завершила черговий футбольний сезон. З проханням підбити підсумки змагань прес-служба ПЛ звернулася до генерального директора об'єднання Олександра Єфремова.

− Олександре Андрійовичу, як би ви оцінили минулий сезон?
− Зі спортивної точки зору, з року в рік конкуренція в Епіцентр Чемпіонаті Україні посилюється. Це не тільки моя думка, про це кажуть футболісти, тренери, президенти клубів, багато футбольних функціонерів та вболівальників. Чого тільки вартий останній тур, у якому визначалися бронзовий призер, останній учасник єврокубків і друга команда, яка вибуває у першу лігу. Що стосується організаційної частини, то у минулому сезоні, напевно, вперше в історії українського футболу, ми не грали взимку. Перерва у змаганнях тривала з грудня по лютий. За винятком одного туру схожа схема проведення планується й у наступному сезоні. Притому, що ми опинилися у рамках Чемпіонату Європи U-21 та Євро-2012.

− Чи можете вже назвати міста-кандидати на право проведення Інтер Суперкубка України?
− Є кілька міст, з владою яких ведуться переговори. Буде обраний найбільш оптимальний, як для учасників, так і для вболівальників, варіант місця проведення матчу між «Шахтарем» та «Динамо» 5 липня, про що повідомимо найближчим часом.

− Що із запланованого не вдалося здійснити у минулому сезоні?
− Дуже важко без єдиного пулу. Відсутність централізованого продажу комерційних і рекламних прав клубів, без перебільшення, є каменем спотикання у розвитку Прем'єр-ліги. У минулому сезоні було чотири спроби об'єднати можливості наших клубів, але марно. Є чіткі рекомендації ФІФА та УЄФА, які говорять про те, що правами повинна розпоряджатися організація, що проводить змагання. Це є запорукою успіху і процвітання. Абсолютна більшість розвинених футбольних країн передали свої права лігам! Зверніть увагу на останні тенденції: УЄФА зайнявся навіть централізованим продажем прав відбірного турніру на Євро-2016, відмовивши своїм членам − національним асоціаціям. Однак ані до ФФУ, ані до «Арсенала», «Динамо», «Дніпра» і «Кривбаса» не достукатися. Наприклад, Рабінович, активно декларуючи свою участь в єдиному пулі, всі наші реальні спроби його створити, не просто ігнорує, а й активно протистоїть їм, як і інша «трійця».

− Як ви можете пояснити те, що при прийнятті важливих рішень Прем'єр-ліга, на думку президента «Арсенала», перестала збирати президентів клубів, а стала вдаватися до практики факсових опитувань? За словами Рабиновича, «діяльність Прем'єр-ліги перетворюється в абсолютну фікцію»...
− Це право керівництва клубів вибирати: самим їхати на Загальні збори або делегувати повноважного представника. Президенти клубів самостійно приймають подібні рішення в силу важливості питань, що розглядаються, особистої зайнятості тощо. Ми не можемо нав'язувати клубам, кому приїжджати на Загальні збори. Норма, що дозволяє брати участь у засіданнях повноважним представникам, прописана у Статуті і Рабінович, на жаль, особисто не був присутній, коли абсолютна більшість клубів приймала це рішення. Щоб не змушувати його читати весь Статут, якщо він цього не зробив донині, одразу вкажу на відповідну норму − пункт 1 статті 14.
А стосовно процедури з теми штучних полів, яка обурила Рабіновича, то це не наша вигадка, а ініціатива ФФУ розіслати відповідний опитувальник по клубах. Якщо йому хочеться послухати фахівців або взяти участь у дискусії, нехай звертається одразу до федерації, куди він регулярно пише свої кляузи на Прем'єр-лігу.

− Рабінович заявив, що як президент клубу не хоче фінансувати ідеологію однієї з політсил і, таким чином, побічно звинуватив Данілова у безбідному існуванні за рахунок клубів. Скільки ж отримує президент Прем'єр-ліги на своїй посаді?
− Я не знаю, яку таку силу фінансує Рабінович, але те, що він жодної копійки не дає на фінансування Прем'єр-ліги − це факт! Віталій Богданович не отримує у нашій організації зарплатні, як і будь-яких інших фінансових винагород.

− Але Рабінович інкримінує президентові Прем'єр-ліги закордонні відрядження за рахунок ввіреної йому організації...
− Все це відверта брехня! Рабінович, заявляючи, що Данілов розорює Прем'єр-лігу, спонсорує на гроші ліги політичні партії, роз'їжджає за сторонній рахунок по закордонах або купує собі дорогі автомобілі, не віддає собі звіт у тому, що у будь-який момент за ці висловлювання потрібно буде відповідати. Всі службові поїздки Віталій Богданович оплачує самостійно, користується власними автомобілями, і навіть усі витрати з утримання автомобілів несе за особистий рахунок. Все це легко перевірити.

− Яку суму клубам коштує утримання Прем'єр-ліги, її апарату?
− На сьогодні клуби взагалі не утримують Прем'єр-лігу. Надходження до організації − це кошти, зароблені на реалізації прав тих клубів, які сформували так званий «офіційний» пул. За це ми повністю компенсуємо їм вартість участі в змаганнях, або заявочний внесок, іншими словами. Левову частку витрат становлять не утримання апарату, як намагається показати Рабінович − а обов'язкові витрати на гонорари арбітрам, делегатам, інспекторам, їхнє тестування та навчально-тренувальні збори − це більше 16 мільйонів гривень. За підсумками сезону між учасниками офіційного пулу буде розподілено ще близько 7 мільйонів гривень. При єдиному пулі ця цифра досягла б мінімум 14 мільйонів! А якщо клуб не увійшов до офіційного пулу, то сам і повинен оплачувати свою видаткову частину. Це стосується «Арсенала», «Динамо», «Дніпра» та «Кривбаса», які не платили практично весь минулий сезон. Таким чином, ще раз підкреслю, Рабінович не утримує нікого у Прем'єр-лізі, і жодної копійки не платить на функціонування організації.

− Рабінович не втрачає можливості заявляти, що Данілова необхідно змістити...
− Рабінович сам колись брав участь у виборах президента ліги, але, злякавшись бути зганьбленим, зняв свою кандидатуру безпосередньо перед голосуванням. У Статуті Прем'єр-ліги чітко виписаний механізм зміни президента, тому, не подобається Данілов − для цього є відповідна процедура. І якщо більшість клубів проголосує не за чинного президента − буде обраний новий голова Прем'єр-ліги.

− Вже неодноразово з вуст Рабіновича лунали звинувачення у недоступності президента ліги Данілова...
− Діяльність президента Прем'єр-ліги абсолютно відповідає статутним нормам. Віталій Богданович повністю управляє процесом функціонування адміністрації і керує лігою. Його відсутність, прошу вибачення, малює запалений мозок Рабіновича. Я ще жодного разу не чув, аби Рабінович домагався аудієнції у президента і був проігнорований. А волати на кожному кроці, що Данілов віртуальний, справа нехитра. Це ж не вибачатися за відвертий, низький і підлий наклеп на Олександра Заварова перед футбольною громадськістю, яку Рабінович постійно намагається ввести в оману своїми брехливими есе...

− До речі, про судові суперечки, а точніше про скандал навколо матчу «Металіст» - «карпати» трирічної давності. В одній з телепередач Рабінович порівняв вас з директором заводу, якого викрили у крадіжці, а той подав апеляцію і продовжує керувати. Чи є якісь новини щодо вашої апеляції до Спортивного арбітражного суду в Лозанні?
− Я не хочу торкатися матчу «Металіст» - «Карпати». Всі крапки над «i» розставить суд у Лозанні, який розглядає цю справу. Та й взагалі, «чия б корова мукала»: адже Рабінович у минулі часи був засуджений за розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах до 14 років позбавлення волі. Звідси і досвід у «темних» справах. В Інтернеті про вчинки Рабіновича достатньо написано, а якщо це неправда, нехай Вадим Зіновійович це документально спростує. Та й не викрили мене у порушеннях ані КДК ФФУ, ані Апеляційний комітет федерації. Просто «причепили паровозом» нібито за «наклеп» на Григорія Суркіса.

− Яким бачиться функціонування Прем'єр-ліги? Що далі?
− А далі будемо працювати, розвивати Прем'єр-лігу. Всупереч бажанню окремих особистостей і клубів. Як кажуть, вітер дме, а будинок зводять...

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: