"Олександрія" - "Енергетик" - 2:0. По лезу сенсації, яка так і не трапилася

01 серпня 01:31
Переглядів: 640
Default Image

А могла трапитися: принаймні, так здавалося 2/3 гри багатьом глядачам, присутнім на КСК «Ніка» в останінй день липня. Поєдинок лідера І ліги ПФК «Олександрія» з явним аутсайдером командою з смт Бурштин «Енергетик» нагадував біблійну зустріч Голіафа з Давидом. І за турнірним ставищем, і за грою, і за підбором виконавців сьогодні ці дві команди перебувають на діаметрально протилежних полюсах. Уболівальники лише намагалися вгадати, з різницею в скільки м’ячів переможе «Олександрія», й інших питань не було. Однак у футболі все трохи нелогічно, і якби було не так, ця гра не стала б улюбленою для мільйонів.

Замість того, щоб від початку зустрічі бачити стрімкі атаки господарів на ворота «Енергетика», 11 гравців захисної лінії гостей і постійні гольові моменти, у перші 60 хвилин гри глядачі нічого такого не побачили. Практично, здавалося, що розвідка у виконанні обох команд тривала весь перший тайм. Так, на 6 хв. гри олександрійці здобули право на перший кутовий, який так і не став небезпечним (таких було штук 6 за гру), а вже на 7 хв. Олександр Казанюк небезпечно проривався в штрафну, та - даремно. Так, на 10 хв. гри бурштинянин Олександр Семенюк уже в штрафній господарів демонстрував чудеса дриблінгу, впродовж чи не 1 хвилини в латиноамериканському стилі обігруючи там одного за одним гравців оборони, але далі удару вище воріт справа не дійшла. Гра, частково й через шалену безвітряну спеку, була такою в’ялою й в’язкою, що за відсутності агресії в атакувальних діях обох команд у перші чверть години почало здаватися, що територіальна перевага на боці ФК «Енергетик» (Бурштин). Прикарпатці, щоправда, від самого бажання своїх молодих футболістів мали мало зиску, як і олександрійці від своєї «мудрої», а ля «Барселона» в короткий і в середній пас гри, намагаючись змусити суперника розкритися. На тих малих ігрових швидкостях, що демонстрували господарі в першому таймі, «вимучити» з такої тактики гол було неблагодарною справою. Бурштинянам же не вистачало класу, аби втілити цю «м’якість характеру» господарів у гострі голеві моменти. Тому-то в першій половині гри (як, у принципі, і в другій) найбільша небезпека могла зачаїтися під час виконання штрафних. Олександрійці мали такі дві можливості, але змарнували їх: у І таймі схибив Зейналов, у другому, зі зручної для себе точки, ударом другого темпу – Казанюк. У першому таймі слід відзначити самовіддану гру «Енергетика» як команди, та наполеглеве намагання олександрійця Павла Ксьонза взяти гру на лівому фланзі на себе, щоб створити хоч якийсь креатив.

Через те, що, як і низка інших гравців господарів, Євген Шупік того дня дещо загубився, він був ще в першому таймі замінений Сергієм Грибановим. Як показали підсумки матчу, саме заміни, проведені Володимиром Шараном, зіграли вирішальну роль. Сергій Грибанов та низка інших поступальних замін дозволили ПФК «Олександрія» пришвидчити темп своїх атак, і, мабуть, лише справою часу за різниці в класі було те, коли це буде втілено в забиті м’ячі. До того ж, у другій частині стало помітно, що та неймовірна самовідданість прикарпатців у першому таймі, коли вони віддали занадто багато сил, борючись із господарями за кожен м’яч, тепер може зіграти з ними злий жарт. Однак, у футболі все визначають не техніко-тактичні показники, клас, чи рейтинги, а результат: 0:0 на табло на 60 хв. все ще залишало сподівання на якесь турнірне чудо для «Енергетика». Коли ж, після чергової комбінації жовто-чорних після передачі всюдисущого Павла Ксьонза Сергій Грибанов елегантно переправив м’яч у сітку воріт галичан, стало зрозуміло – матч йде до логічного завершення. Через три хвилини футбольний шедевр своїм гарматним ударом сотворив Валерій Іващенко: 2:0. «Олександрія» суттєво додала (поет би сказав, що в неї виросли крила), «Енергетик» - знітився, одначе, не настільки, щоби посипатися. Треба сказати, що підопічні Миколи Пристая, хай навіть не створюючи власних голевих моментів, билися до кінця. З руйнуванням атак жовто-чорних у бурштинових настільки було все нормально, що вони все ж так і не пропустили третього, вже доволі логічного для останньої тридцятихвилинки голу. Наприкінці гра стала достатньо жорстокою з боку гостей, логічно – посипався град гірчичників, іноді – це були навіть легальні в регбі прийоми: хапання за плечі суперника руками й намагання виштовхнути його за бокову лінію. Але насправді це виглядало все ж жорстко, а зовсім не жорстоко.

Отож, ПФК «Олександрія», здається, натужно, але цілком заслужено в кінцевому рахунку перемагає й одноосібно очолює турнірну таблицю. Далі лідера екзаменуватиме на золоту сходинку завжди міцний горішок - харківський «Геліос».

Микола Пристай, тренер «Енергетика»:

- Що ж, мені нема за що дорікнути своїм футболістам. Вони все віддали грі. Більше того, в першому таймі вмконали всі мої, до найдрібніших, настанови. Інша справа, що в другому таймі пропустили гол, а відігруватися з таким суперником, який є претендентом на вихід до Прем’єр-Ліги, та ще й упіймав свою гру, було надзвичайно складно... Крім того, у нас в команді є низка проблем, в тому числі й зі зміною власника та фінансуванням, які не дозволяють уже зараз демонструвати стовідсоткову готовність до кожної гри. Запевняю вас: щойно ситуація в клубі нормалізується, ми не тільки вийдемо з ями турнірної таблиці, а дамо бій, повірте, будь-кому з суперників. Але ще не сьогодні: поки що є проблеми, які треба вирішувати...

Володимир Шаран, ПФК «Олекснадрія»:

- У мене було два плани на гру. Один із них, забити швидкий гол, не спрацював, і це почало впливати на команду негативно. Я налаштовував футболістів на гру в середній і короткий пас, аби виманити якомога більше суперників зі своєї зони – це спочатку не вдавалося. Тоді довелося вдатися до плану номер два: дочекатися, доки в другому таймі спаде неймовірна спека, а потім додати в грі. Звичайно, не прискорюючи подій на полі, я дещо ризикував, однак я ані на секунду не втрачав віри в загальний переможний результат. Моя обережність в грі з «Енергетиком» виявилася виправданою: сьогодні в І лізі не можна грати у відкритий футбол із жодною з команд, а перемога вінницької «Ннви» над старожилом І ліги «Кримтеплицею», чи «Титана» над «Львовом» - яскраве тому свідчення.

ПФК «Олександрія» -  «Енергетик» - 2:0»
31. 07. 2010,  18.30, КСК «Ніка», +34С, оцінка поля 4.
Судді : О.Іванов ( Макіївка), О. Паращенко, Р.Кісильов (обидва – Суми).
Делегат ФФУ: В.Борзило ( Харків).
Резервний  арбітр : Д.Попельницький (Кіровоград).

 Олександрія: Паньків, Чередніченко, Казанюк (кап.) ( Бідловський, 54), Іващенко (Мельник, 69), Зейналов (Кабанов, 74), Кременчуцький (Грицук. 64), Запорожан, Шупік (Грибанов, 36), Гітченко. Ксьонз, Сидоренко.
Запасні: Овсієнко, Фурта.
Головний тренер : В.Шаран.
Президент клубу: М.Лавренко.

 Бурштин: Бандрівський, Лазорик (кап.), Срібний, Грибинський (Слука, 81), Прокопович (Афанасьєв, 82), Микуш (Януш, 58), Данищук, Долотко, Веретко, Чернов, Семенюк.
Запасні: Ільющенков, Єнілєєв, Р.Мельник, Барчук.
Головний тренер: М.Пристай.

Голи: С.Грибанов, 63, В.Іващенко, 66.
Попередження: І.Грибинський, 42, Прокопович, 51, Долотко, 64.
Віталій КВІТКА, ua-football.com

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: