Олена Кривицька: "Сон та правильне харчування – обов'язкові елементи кожного спортсмена"

08 вересня 15:30
Переглядів: 208
Олена Кривицька

Друга Олімпіада у житті тернопільської фехтувальниці Олени Кривицької бажаних результатів їй не принесла. Виступити краще, за словами самої спортсменки, завадила психологія та відсутність у Ріо особистого тренера.

На Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро тернополянка Олена Кривицька виступила у індивідуальних та командних змаганнях. У індивідуальних наша землячка дійшла до 1/8 фіналу, де поступилась француженці. А у чвертьфіналі командного турніру, четвірка українок не зуміла перемогти збірну Китаю.

- Своїм виступом у Ріо я не можу бути задоволена, адже могла і хотіла виступити краще, - каже Олена Кривицька. – Певною мірою не вистачило психологічного налаштування на Олімпіаду. Дався взнаки і той факт, що мій особистий тренер не був зі мною поряд у Ріо. Я припустилась кількох помилок і уже не змогла знайти вихід з тієї ситуації, яка склалась. Якби він був поруч і допоміг, можливо їх би вдалося виправити.

Цього року нашу спортсменку спіткали прикрі невдачі не лише під час Олімпіади у Ріо. На кількох європейських змаганнях Олена програвала лише у один укол.

- З поразок завжди можна взяти більше, ніж з перемог, - продовжує спортсменка. – Коли ти перемагаєш, то якось менше аналізуєш свої помилки. А коли програєш, то більше уваги звертаєш на власні недоліки. Олімпіада це такі змагання, де все залежить від психологічного настрою. Є фехтувальники, які вміють налаштовуватися на серйозні змагання, приміром чемпіонати Європи чи світу. Ось до прикладу італійська спортсменка, два роки поспіль виграє чемпіонат світу та стала срібною призеркою Олімпіади. Але протягом року на етапах вона навіть у четвірку не потрапляла. Вміє налаштуватись на серйозні змагання і лише там демонструє результат.

У Бразилії, та зокрема у Ріо-де-Жанейро, Олена Кривицька побувала не вперше. Щороку вона відвідує це місто на етапах Гран-прі з фехтування.

- Бразилія для мене не в новинку, - каже вона. – На мою думку, у Ріо обов'язково потрібно відвідати статую Христа та пляж Копакабана. Проте сама організація Олімпіади мені запам'яталася з негативної сторони. Було багато недоліків.

Після повернення із Олімпійських ігор Олена Кривицька отримала відпочинок та можливість відвідати рідне місто Тернопіль. Фехтувальниця уже кілька років проживає у Києві, де тренується з особистим тренером.

- Наприкінці вересня я братиму участь у Кубку України, - каже Олена Кривицька. – Хоча участь у змаганнях я могла і не брати, але вирішила для себе позмагатися щоб набрати оптимальні кондиції. А у жовтні уже стартує етап Кубка світу з фехтування.

Тренується фехтувальниця двічі на день – вранці та увечері. Тренування, за словами спортсменки, займають у неї більшу частину дня.

- Я прокидаюся вранці, йду бігати, потім снідаю, - каже вона. - Далі маю тренування або у тренажерному залі, або у басейні. Повертаюся додому і сплю, а увечері – знову тренування. Звичайно, сон та правильне харчування – обов'язкові елементи кожного спортсмена. Якщо є вільний час, можу відвідати театр. Полюбляю читати світову класику. Ще перед Олімпіадою я розпочала читати роман "Брати Карамазови". Люблю або ж книги про кохання, або історичні. Зовсім не люблю читати фантастику.

Як пригадує Олена, у секцію фехтування вона потрапила у 13 років. У дитинстві майбутня учасниця Олімпійських ігор займалась багатьма видами спорту.

- Відвідувала чимало секцій, але ніде довго не затримувалася, - додає спортсменка. – У школі був набір у секцію фехтування, але спершу я туди не пішла. Проте кілька моїх однокласників записались туди і потім мені розповідали про тренування. До того ж, можна було безкоштовно відвідувати басейн. За компанією із ними я теж записалась на тренування і ось що з цього вийшло. А зараз батьки приводять дітей на фехтування, починаючи із 7-8 років. Хоча є приклади, коли Олімпійські чемпіони приходили у цей спорт аж у 17 років. Фехтування – це доволі віковий вид спорту. Олімпіаду цього року виграла угорка, якій уже 34 роки.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: