Олена Підгрушна: "Якщо не врятувати базу, біатлону в Тернополі прийде кінець"

26 жовтня 17:00
Переглядів: 311
Підгрушна

Капітан збірної України з біатлону Олена Підгрушна під час веб-конференції на XSPORT.ua розповіла про проблеми з тренувальною базою для біатлоністів в Тернопільському районі.

"В нас чергове загострення. Я не встигла вийти з літака, як телефон вже був "червоний" від дзвінків батьків спортсменів, спортсменів і колишніх спортсменів і питанням "Як так?". Там ситуація наступна: у середині лиже-ролерної траси є кусок землі, дуже красивої і наскільки я знаю по генеральному плану вона планувалась для будівництва школи. Вона б нам не помішала, поки діти там ми б посиділи, почекали, а коли навчання закінчилось вийшли на трасу.

На сьогоднішній день ці паї розділили на 66 ділянок і роздали під дачі чи будинки, не знаю призначення цієї землі. Недавно це питання знов стало гостро, бо заїхала техніка прокладати дорогу і починається будівництво. Я зараз їду в Тернопіль і мені треба кататись на лиже-ролерній трасі, але я не можу цього зробити — це небезпечно. Небезпечно, бо вже асфальт не придатний до тренувань і якщо починається будова то спортсменам туди зась. З початком будови на тернопільському біатлоні ставиться хрест. Ми б’ємо у всі дзвони, просимо громадськість, людей, журналістів, всіх кого тільки можна щоб врятували базу. Не було б цієї бази не було б мене, не було б нашої команди. Дуже багато тернопільських, які хочуть тренуватись і досягають якихось результатів — Діма Підручний, Марія Кручова, Анастасія Меркушина — спортсмени які зараз у збірній України не мають де тренуватись.

Наскільки я розумію цю проблему вже повинне вирішувати керівництво держави: або база потрібна державі або ні. Якщо потрібна, то є команда зверху "Залишіть в спокої спортсменів!" і працюйте далі або навпаки. Пропонували альтернативу у вигляді побудови нової бази, але це дуже великі гроші. Вони почали ніби то будувати нову трасу, але будівництво закінчилось на вирубці лісу. Вирубали ліс напевно заробили на цьому гроші і на цьому закінчилось це питання. Спочатку зробіть нове, а потім закрийте старе. А вони спершу закривають і обіцяють "Ми вам побудуємо". Ми в це не віримо.

Сподіваюся, що мої слова хтось почує і звернуть увагу на ситуацію, яка склалась на сьогоднішній день. Я так розумію, що там поза межами закону роздали цю землю. Не знаю яка влада, я не політик і не хочу туди вникати. Це що існування бази під великим питанням — це боляче. Особисто я там вісім років прожила, я там виросла, це мій дім. Я зроблю все для того щоб база залишилась і наше молоде покоління там тренувалось".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: