Олімпійський чемпіон Олександр Петрів: "Іноземці просять потримати нашу зброю"

28 вересня 09:02
Переглядів: 592
Олександр Петрів

Чемпіон Пекіна-2008 і світу-2014 зі стрільби розповівчому українцівназивають "динозаврами", патронахпо 1,5 грн і дружбі з російськими спортсменами

- Олександр, на чемпіонаті світу в Гранаді ви виграли три медалі в стрільбі з пістолета – індивідуальне "срібло" і два командних "золота". Як ви готувалися до цих змагань? 
- У Львові, правда, патронів було мало – половина від того, що потрібно було. Та й якість їх теж дуже погана. А на день нам потрібно десь 150 набоїв. Найдешевший коштує півтори гривні. Іноді я і сам купую. 

- А як із зброєю справи йдуть? 
- В пістолетної групи дуже стара зброя – ще з радянських часів. У групі гвинтівки вже, звичайно, нові іноземні... Добре, що у нас є відмінний майстер по ремонту. Він нам лагодить наші 30-річні револьвери. З таких вже ніхто не стріляє. До нас на чемпіонаті світу підходили спортсмени і тренери – дивилися на нас, як на динозаврів. Охали, ахали, просили потримати цей раритет. 

- Хіба вони проходять по стандартах? 
- Головне – натяг спусків гачка і розмір пістолета. Це перевіряється, а вік зброї вже не має значення. 

- Підтримував вас хтось у Гранаді на трибунах? 
- Про діаспору там я нічого не чув, але спортсмени з інших країн стали до нас більш дружелюбно ставитися, коли в України почалися проблеми з Росією. 

- А самі росіяни? 
- Росіяни... Ми давно вже знаємо один одного – як були друзями, так і залишилися. Нічого не змінилося. 

- Як вас зустріли вдома? 
- В неділю у львівському аеропорту нас зустріло осіб 20. Було й начальство спортивне – привітали нас, квіти подарували. Вдома були теж всі щасливі. 

- Після Олімпіади-2008, де ви виграли "золото", до чемпіонату Європи в минулому році про вас особливо не було чути... 
- Я виступав, але просто не було результатів. Знаєте, за своє спортивне життя, яка триває вже 28 років, я виграв тільки два змагання – етап Кубка світу, де здобув олімпійську ліцензію, і саму Олімпіаду. Я не з тих спортсменів, які постійно виграють. Нічого дивного, що після Пекіна я не став брати всі медалі поспіль. У мене бувають раз на кілька років сплески. Ось і зараз він стався. 

- Як у вас виходить показувати такі гарні результати із зором -2? 
- Я завжди виступаю в окулярах. Зараз зір трохи поліпшується. Чув, що коли старієш, то у короткозорих воно вирівнюється. 

- Як ви ставитеся до того, що лідер збірної України Артур Айвазян після анексії Криму перейшов до Росії? 
- Артур і зараз залишається висококласним спортсменом, який може виграти медаль Ігор. Він же спочатку не українець, він – вірменин. Ми не можемо вимагати патріотизм від людини іншої національності. 

- Ви б змінили громадянство, якби були пропозиції з інших країн? 
- Громадянство... Та ні, не змінив би. 

- Де зараз ваша олімпійська медаль? 
- У банку, в окремому ящику.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: