"Осінній веломарафон" у Тернополі: як це було

08 листопада 21:55
Переглядів: 225
велоспорт

Цієї осені вже вдруге відбувся "Осінній веломарафон", який об’єднав велосипедистів аматорів та професіоналів у спортивній боротьбі за медалі та кубки з велоперегонів. Змагання проходили під девізом "Спорт об’єднує громаду!". Родзинкою змагань було те, що учасники змагань повинні були об’єднатись в команди. Команда складалась з трьох учасників, які між собою обирали капітана команди та створювали назву для власної команди.

Також, для загострення спортивної боротьби між учасниками змагань була встановлена символічна фінішна стрічка, за яку змагались велосипедисти любителі та велосипедисти професіонали. Цього разу фортуна була на боці любителів. Найшвидше дистанцію у 50 км по маршруту Тернопіль — Бережани подолав представник від любителів — Василь Підгірний з часом 1 год 32 хв 34 с. Лише 11 секунд відділяли від перемоги Руслана Золотого, який зайняв друге місце в індивідуальному заліку. Третє місце зайняв Віталій Волинець з часом  1 год 33 хв 34 с.

Для команд велолюбителів правила були теж прості. Швидкість кожного учасника команди підсумовувалась в загальний час команди і та команда в якої був найменший час проходження дистанції — перемагала у  змаганнях.

В командному заліку перемогла команда "Дружба спорт рейсінг" на чолі з капітаном — Вадимом Захаровим (м.Тернопіль), учасниками Олександром Цимбалюком (м.Тернопіль) та Владиславом Донченком (м.Одеса). Друге місце посіла команда "Спорт сателіт – систем" у складі тернополян — Віктора Ониськіва (капітан), Антона Юрківа та Юрія Кучі. Третє місце теж зайняли тернополяни на чолі з Констянтином Яремусом та учасниками: Віталієм Волинцем і Олегом Гринишиним,  всі троє учасників представляли команду "Спорт – Центр Тернопіль".

Цього року любителі запропонували взяти участь у змаганнях з ними — професіоналам, які були представлені дівчатами з велоспортшколи. Дівчата велосипедистки дали певну "спортивну фору" для інших команд велолюбителів, так як у своїй боротьбі за кубок змагань використовували лише гірські велосипеди, при тому що команди любителів використовували велосипеди типу — шосейний, який використовують саме для такого виду змагань. Для більшої об’єктивності визначення переможця у спортивному протистоянні тернополян "ВелоЛюбителі" та "ВелоПрофесіонали", команда велолюбителів планує на другий рік, для більш цікавого азарту спортивної боротьби, запросити на змагання спортсменів велосипедистів — юнаків, а також збільшити дистанцію траси в двічі. На даному етапі тренувань, велосипедисти любителі проїжджають в день по 200 км, на другий рік плануємо перетнути позначку в 300 км в день.

Зараз абсолютний рекорд лідера любителів та переможця даного веломарафону в індивідуальному заліку, складає 400 км в день! Це досить хороший результат, і ми поступово йдемо до цього результату, щоб кожен учасник команди велолюбителів зміг проїжджати дану дистанцію за один світловий день. 400 км в день на велосипеді  — це не фантастика, і ми надіємось на успіх у досягненні даного результат. Поступово кожного року ми долаємо, якусь певну планку в пройденій дистанції за один день на велосипеді. Все починалось з 50 км, потім було 100, 150. На даний момент впритул наблизились до позначки 200 км в день.

Вже вкотре бригаду суддів очолює Заслужений тренер України з велосипедного спорту Салій Світлана Іванівна. Її помічниками у встановленні результатів змагань були майстри спорту Сандуляк Марія Григорівна та Шум Ірина Ігорівна (ДЮСШ Тернопільського району.   Учасників Тернопільського району у веломарафоні серед інших районів області було представлено якнайбільше, кожного року цей показник зростає і плануємо вивести в лідери Тернопільський район по розвитку велосипедного руху в Тернопільській області та по кількості учасників, які беруть участь в спортивних змаганнях велоаматорів.

Учасники змагань беруть участь у велоперегонах як на теренах нашої області, так за її межами, а також міжнародних змаганнях велолюбителів. Тому ми маємо можливість порівняти забезпечення безпеки веломарафону представниками Державної автомобільної інспекції України з різних регіонів нашої країни. Отож, хочемо відмітити, що наші інспектори ДПС з даним завданням справились на відмінно. Від усіх учасників веломарафону висловлюємо щиру Подяку старшому інспектору ДПС взводу супроводження старшому лейтенанту Делявському Юрію Володимировичу та інспектору ДПС взводу супроводження старшому сержанту Юрківу Володимиру Омеляновичу, за високий професіоналізм, мужність та забезпечення безпеки учасників велозмагань.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: