Парламент узаконив волонтерство

19 квітня 18:28
Переглядів: 344
Default Image

У вівторок, 19 квітня Верховна Рада України прийняла закон про волонтерський рух. За це рішення проголосували 270 народних депутатів. Закон визначає правовий статус волонтера, його права та обов'язки, принципи волонтерської діяльності, джерела фінансування. До Євро-2012 волонтерський рух не був узаконений. Загалом на Євро-2012 УЄФА планує задіяти по 2, 5 тис волонтерів від кожної країни-господарки. Водночас свої волонтерські проекти ведуть також і приймаючі міста України та Польщі.  Їх діяльність якраз регулюється прийнятим законом.

Як наголошується в пояснювальній записці, закон передбачає врегулювання взаємовідносин між учасниками волонтерської діяльності та визначення державної політики у сфері волонтерської діяльності.

Згідно з документом, волонтерська організація має право проводити волонтерську та іншу неприбуткову діяльність, залучати волонтерів для здійснення волонтерської діяльності, отримувати кошти та інше майно для здійснення волонтерської діяльності та використовувати у своєму найменуванні та волонтерської діяльності слова «волонтерська організація».

Волонтерська організація також може самостійно визначати напрям здійснення своєї діяльності, при цьому вона буде зобов'язана забезпечувати волонтерам безпечні для життя і здоров'я умови надання волонтерської допомоги, здійснювати за необхідності підготовку волонтерів, наголошується в тексті закону.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: