Павло Коростильов: "Європейська юнацька ліга – це справжнє шоу"

27 жовтня 12:43
Переглядів: 253
Павло Коростильов
Переможцем цьогорічної Європейської юнацької ліги з кульової стрільби стала збірна команда України у складі вихованців Львівського училища фізичної культури Олега Зуба, Павла Коростильова та одесита Олександра Самострола. Це вже другий рік поспіль українці стають переможцями подібних змагань. А незмінним учасником і лідером української команди впродовж трьох років єПавло Коростильов.

Незважаючи на юний вік, Павла по праву вважають одним з найсильніших молодих стрільців світу. Він впевнено наздоганяє старших та досвідченіших майстрів, а серед ровесників хлопець далеко попереду. Це він довів на недавньому юніорському чемпіонаті України, де переміг у всіх вправах пістолетної програми: швидкісній, довільній та стандартній стрільбі. Та це не перше досягнення Павла. Навчаючись у 8 класі, він виконав норматив майстра спорту і став наймолодшим майстром спорту зі стрільби в Україні. Крім того серед українських стрільців Павло є наймолодшим призером Чемпіонату Європи. У м.Болоньї (Італія) 2012р. він виборов бронзу у вправі МП-6. А вже цьогоріч на юніорському чемпіонаті Європи у м.Осієку (Хорватія) переміг у вправі МП-5, встановивши при цьому рекорд світу. Попереднє досягнення росіянина Леоніда Єкімова, яке трималося з 2004 року, Коростильов перевершив відразу на 4 очки.

- Павло, чи сподівався, що коли-небудь Тобі підкориться світовий рекорд?

- У Осієку змагання розпочалися не надто вдало для мене. У стрільбі з матчевого пістолету у особистому заліку я посів 7 місце, у «олімпійці» (вправа МП-8) - дев’яте. Просто взяла спортивна злість: невже залишуся на цьому чемпіонаті без жодної медалі. Тому, напевно, у стрільбі з малокаліберного пістолета на 25 м мене «прорвало» - не тільки переміг, а й встановив при цьому світовий рекорд – 590 очків з 600 можливих. А на другий день ще й у вправі МП-10 посів друге місце особисто та третє у команді. Загалом, залишився задоволений, бо привіз додому три медалі різного ґатунку.

Ти вже три роки поспіль відбираєшся на Європейську юнацьку лігу, твої ж партнери по збірній постійно змінюються. Чому так?

У стартах можуть брати участь спортсмени віком до 18 років. Як правило, відбирають старших стрільців, досвідченіших. Я ж вперше поїхав на Лігу у 14 років, тому що вже показував хороші результати та виборював призові місця на чемпіонатах України.
До речі, ще один вихованець училища Владислав Данілов двічі поспіль відбирався на ці змагання.

Особливістю змагань юнацької ліги Європи є те, що вони носять командний характер, проводяться за принципом дуелей, а склад команд змішаний – можуть стріляти і хлопці, і дівчата. Як тобі виступати у таких нетипових для стрільців умовах?

- Ці змагання дійсно незвичні. На офіційних змаганнях у тирі панує тиша і спокій, а Європейська юнацька ліга - це справжнє спортивне шоу. Під час стрільби грає музика, шум-гам, аплодисменти від вболівальників, перед стрільцями встановлений величезний екран, де висвітлюються мішені усіх спортсменів. А оскільки стрільба вимагає зосередженості та концентрації, цей галас дуже відволікає нас. Загалом, це справжній екстрім, який стимулює психологічну стійкість, виховує у спортсмена витримку для вагоміших міжнародних стартів.
А змагатися за принципом дуелей досить цікаво. Команди складаються з трьох стрільців. На вогневий рубіж виходять дві команди. Жеребкування визначає - хто проти кого вестиме очні дуелі. Стріляємо 4 серії. Після кожної серії (10 пострілів), на яку відводиться 12 хвилин, звучить команда «Стоп», музику зупиняють і оголошують результати. Хто з «дуелянтів» настріляв більше очків у серії – заробляє 2 бали, переможений – 0. Бали, зароблені стрільцями двох команд у 4-ох серіях, сумуються і визначають команду-переможця цієї пари.

У фіналі іде вже безпосередня боротьба за золоті медалі. Психологічно ще важче, бо 20 залікових пострілів і кожен з них - це дуель. Після кожного пострілу оголошується результат, ще й висвітлюється перед тобою на великому екрані.

- У фіналі юнацької ліги Європи кожну країну могло представляти 5 спортсменів на вид програми, від України ж було лише троє. З чим це пов’язано?

- У кожної країни свої можливості… Одні можуть собі дозволити привезти більше спортсменів та перевірити у таких умовах кандидатів на наступний чемпіонат Європи, інші ж – ні. Нас приїхало лише троє, тож відпрацювали усі змагання без замін і перепочинку. Та це лише загартовує!
 
Як склалися дуелі для тебе та твоїх напарників по збірній?

- У першій дуелі стріляли з французами і оскільки набрали з ними рівну кількість очок, були призначені додаткові постріли. Я та Сашко Самострол перестріляли своїх опонентів, Олег Зуб програв дві десятих, тож загалом перемога була за нами.
Потім мірялися силами з італійцями. Я та Сашко знову перемогли і у підсумку наша команда здолала італійців 13:11. У зустрічі з поляками знову перемога була за нами, оскільки на цей раз я таОлег Зуб «перестріляли» поляків.
А ось фінал був досить цікавий – проти нас чехи виставили дівчат(сміється). Та попри усю нашу повагу до прекрасної половини, «золото» ми віддавати не збиралися! У напружених дуелях я таОлександр здолали чешок то ж у загальному наша команда перемогла з рахунком 66:54.

А чи були ще якісь нагороди, крім золотих медалей?

- За перемогу нашої команди федерація кульової стрільби України отримала три тренувальні електронно-пневматичні установки. Їх буде встановлено на нашому львівському стрільбищі СКА, яке є базовим для підготовки збірної команди України. Минулого року ми теж привезли 3 установки, а 2011р. – одну (тоді ми посіли 3-є місце).

- На Європейській лізі відбувся перегляд перспективної молоді – кандидатів на участь у ІІ літніх юнацьких Олімпійських іграх, які влітку 2014 р. пройдуть у Китаї. Твої результати говорять самі за себе, то ж на яких змаганнях здобуватимеш ліцензію на олімпіаду?

- У березні наступного року у Москві відбудеться Чемпіонат Європи з пневматичної зброї серед юніорів. У перший день Чемпіонату стрілятимуть спортсмени 1996-99р.н., де й розіграють олімпійські путівки у Нанкін. Для цього треба посісти 1-6 місце. То ж налаштовуюсь на нелегку боротьбу.
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: