Павло КУЧЕРОВ: "Хотілося б мати трохи більше кваліфікованих виконавців"

05 липня 09:35
Переглядів: 226
kucherov

Підготовку до нового сезону «карпати» провели під керівництвом голландського фахівця Павла Кучерова, який протягом декількох турів стояв біля керма команди після жовтневого відходу з поста головного тренера Олега Кононова. Вчора зелено-білі повернулися до Львова з Польщі, де проходив тренувальний збір. У його ході «Карпати» провели три контрольні матчі, в яких одного за іншим обіграли чеський «Банік» (1:0), польські «Шльонськ» (3:1) і «Краковію» (1:0).

- Вам уже вдруге доводиться опинятися в ролі виконуючого обов'язки головного тренера «Карпат». В кінці осінньої частини минулого сезону в цьому статусі команді вдалося трохи поправити турнірне становище, в ході ж нинішнього міжсезоння під вашим керівництвом зелено-білі здобули перемоги у всіх без винятку контрольних матчах. Як вам вдається налаштовувати підопічних на переможну хвилю?
- У першу чергу, це заслуга самих футболістів. Всі хлопці тренуються з повною віддачею, виконуючи весь обсяг запропонованої роботи. Мене радує, що на зборі в Польщі нам вдалося виграти всі три матчі. Цей фактор повинен позначитися позитивним чином на психології футболістів, особливо після важкого і нестабільного минулого сезону. Ніяких гарантій на найближче майбутнє він, правда, не дає, однак якщо враховувати, за яких навантаженнях нам вдалося здобути три перемоги, це обнадіює. Я радий за гравців і задоволений, що все так вийшло.

- Наявність або відсутність приставки «в.о.» для вас має принципове значення?
- Зрозуміло, завжди приємніше працювати в ролі повноцінного головного тренера. Проте в моїй роботі цей нюанс особливого значення не має. Коли я стою на полі під час заняття або керую підопічними в ході гри, то про нього я навіть не замислююся. Всі мої думки займає робочий процес - ось що найголовніше. Назва ж посади - це прерогатива клубу або його президента.

- Що найбільше хвилювало вас перед закордонним збором?
- Як хлопці будуть переносити навантаження. Справа в тому, що на зборі було багато молодих футболістів. Мене, звісно, дуже хвилювало, як вони з ними впораються. І треба сказати, що моїм підопічним це вдалося. У контрольному матчі з «Краковією» підопічні отримали завдання всю гру пресингувати суперника, що було виконано. Радий, що хлопці терплять і стійко переносять одержувані ними на тренуваннях навантаження.

- Рівень гри, продемонстрований «Карпатами» в матчах з «Баніком», «Шльонському» і «Краковією» вас, як тренера, влаштував?
- Перш за все, мене задовольнило вибраний нами напрям гри. У ньому вже видно позитивні зрушення, хоча до ідеального результату ще далеко - треба працювати. Поки ми працюємо всього три тижні, а для того, щоб вивести команду на максимальний фізичний рівень, треба як мінімум шість-сім. Крім того, потрібно ще попрацювати над посиленням конкуренції в складі. Для цього хотілося б мати трохи більше кваліфікованих виконавців.

- Навряд чи знайдеться тренер, який був би повністю задоволений якістю або кількістю наявних у нього футболістів. Які позиції вимагають першочергового посилення?
- Два-три гравці нам би не завадили. У першу чергу, потрібен виконавець захисного амплуа. Як, втім, і в середню лінію. Якою б не була команда, тренер завжди повинен прагнути до наявності в її рядах класних футболістів. Це дозволить розраховувати на удосконалення командної гри і досягнення хороших турнірних результатів.

- У процесі підготовки до нового сезону на перегляді в «Карпатах» перебувало кілька потенційних новачків. Розсекречувати їх імена не маєте наміру?
- Перегляд для двох крайніх захисників, які побували в нашій команді під час польського збору, швидко закінчився. Один футболіст перебував в нашому розташуванні два дні, інший - три. Ми мали можливість перевірити їх у справі, після чого з різних причин вирішили на цих кандидатурах свій вибір не зупиняти. Обидва гравці нам не підійшли і вже покинули тренувальний табір «Карпат».

- Ким мають намір замінити вакантне місце голкіпера, що утворилося після відходу Андрія Тлумака?
- У минулому сезоні у воротах добре відіграв Мартін Богатінов, тому саме він тепер є першим номером. Для македонця це має психологічне значення зі знаком «плюс». Він знає, що ми від нього чекаємо – а значить, відповідним чином має налаштовуватися на свою роботу. Крім Богатінова є у нас ще двоє молодих українських воротарів - Роман Мисак та Олександр Ільющенков. Обидва перспективні хлопці в процесі роботи зі старшим колегою мають можливість набиратися досвіду і конкурувати між собою за другу позицію.

- Про відхід кого з гравців шкодуєте найбільше?
- Важко сказати. Коли футболіст залишає команду, певна частка жалю завжди є. Все-таки в минулому чемпіонаті всі хлопці спільно вирішували складну задачу збереження прописки в прем'єр-лізі. Тому виділяти когось індивідуально мені не хотілося б. Можу лише подякувати всім, хто допомагав «Карпатам» в сезоні-2011/12 і побажати їм удачі в клубах, в яких вони будуть продовжувати свою кар'єру.

- Вболівальників «Карпат» цікавить доля Андрія Федецького...
- З цього приводу не володію жодною інформацією. До того ж, питання подібного роду не входять в мою компетенцію - я, як тренер, відповідаю за тренувальний процес з футболістами, які є в моєму розпорядженні. Знаю лише, що Федецький знаходиться в розташуванні «Шахтаря».

- На польському зборі без серйозних травм вдалося обійтися?
- На щастя, так. І це не може не радувати. За винятком незначної перевтоми в Польщі все пройшло нормально. До останніх двох днів збору ми тренувалися в повному кадровому складі.

- За час, що залишився до старту чемпіонату, контрольний матч в планах «Карпат» значиться?
- Проведемо ще один спаринг з польським «Рухом». Його ми розглядаємо як заключну підготовку до стартового матчу нового сезону з «Волинню» в Луцьку.

- У першому контрольному матчі міжсезоння суперником вашої команди був інший «Рух» - з Винників, у грі з яким була зафіксована велика перемога 4:0. Схоже, «Карпати» практикуються на спарингах з колективами з однаковими назвами...
- Сподіваємося, що у «Руху» з Хожува ми виграємо з таким же рахунком, як і у «Руху» з Винник.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: