Переможна шахова хода України

08 вересня 18:00
Переглядів: 511
Музичук Марія

Чоловіча та жіноча національні збірні команди України продовжують перемагати своїх суперників на Всесвітній Олімпіаді з шахів, яка до 13 вересня триватиме у столиці Азербайджану Баку. Лідерами жіночої команди є випускниці Львівського державного університету фізичної культури сестри Анна та Марія Музичук зі Стрия, котрі успішно грають на першій і другій дошці відповідно.

Після трьох здобутих перемог на старті Олімпіади жіноча команда в четвертому турі здолала Францію – 3,5:0,5. Перемоги у своїх партіях здобули Анна Музичук (перша дошка), Марія Музичук (друга дошка), Наталія Жукова (третя дошка), а Інна Гапоненко на четвертій дошці зіграла внічию. У п’ятому турі українки обіграли Сербію – 3:1. Знову потішили нас перемогами сестри Музичук, а Анна Ушеніна та Інна Гапоненко завершили свої партії унічию. Попереду у наших шахісток надзвичайно важлива й принципова зустріч із збірною Росії (8 вересня), яка, як і Україна, здобула п’ять перемог у п’яти турах.

Чоловіча команда України росіян уже обіграла у четвертому турі – 2,5:1,5. Перемогли Руслан Пономарьов і Андрій Волокітін, унічию зіграв Павло Ельянов, програв Антон Коробов. У п’ятому турі українці здобули важливу перемогу над командою Китаю – 2,5:1,5, а єдину перемогу святкував львів’янин Юрій Криворучко (Ельянов, Пономарьов і Волокітін зіграли внічию). Найближчий суперник України, яка здобула п’ять перемог – збірна США.

Зазначимо, що Всесвітня Олімпіада цього річ зібрала рекордну кількість команд. У чоловічому командному турнірі беруть участь 180 збірних команд із 176 країн, у жіночому –142 команди. У складі кожної команди 4 основних учасника та один запасний. Олімпіада триватиме 11 турів до 13 вересня.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: