"Перший матч збірної, де зібрався общак з усієї України"

17 березня 15:35
Переглядів: 228
фанати

Офіційна сторінка українських ультрас у Фейсбуці започаткувала нову рубрику - #oldschool_ukrultras. Перший спогад присвячений поєдинку між збірними України та Польщі, що відбувся 2 вересня 2000 року у Київі.

"Напевно, перший матч збірної, де зібрався общак з усієї України. Це було завдяки перемир'ю, яке уклали на ігри збірної. До цього фанатам, які були не в дружніх відносинах з Києвом, на матчах збірної не варто було світитися. Могли виникнути проблеми з київським блоком. Але часи змінювалися, почалося перемир'я. До цього матчу були зроблені футболки Ultras Ukraine, які сприяли об'єднанню. Але про все по порядку.

Вранці приїжджі фанати зібралися в привокзальній їдальні. Було багато відомих людей того часу, багато хто до сьогодні в темі. Львів, Харків, Одеса, Запоріжжя, Донецьк, Кривий Ріг, Полтава ... Всі на клубних шаликах, так було прийнято. Потім всі разом поїхали в Гідропарк, де окупували літнє кафе. Хоча на дворі були перші числа вересня, але було холодно, йшов дощ. Незважаючи на це хлопці купалися в Дніпрі, хтось стрибав з мосту.

Надійшла інформація, що біля стадіону гуляють поляки. Всі поїхали туди. Знайшли мужиків на польських кольорах і прямо на площі біля кас їх накрили. Кілька шаликів стали нашими трофеями. Були якісь трабли з беркутом, але начебто всі спетлялі звідти. Потім, за традицією того часу, була велика п'янка у дворі біля Республіканського стадіону. Там вже були і київські фанати. Зараз це здається дивним, але на грі поляків було дуже мало. Сиділи вони на центральному секторі в оточенні ментів і ні чим себе не проявили.

Збірна України бездарно злила 1-3 в присутності 50 000 глядачів. Два м'ячі нам забив натуралізований поляк Олісадебе. Але головний підсумок цього матчу - досягнуте перемир'я на іграх збірної, яке дотримується і до цього часу.

Матч-відповідь був в Хожуві. Україна зіграла 1-1 і завоювала право на ігри плей-офф до ЧС 2002. На тій грі в Польщі був один представник Запоріжжя, пару його фоток і розміщуємо".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: