Під Євробаскет-2015 на "сумнівну" базу в Криму витратять понад 142 млн.

22 грудня 07:17
Переглядів: 332
євробаскет

Будівництво спортивної бази для національних збірних з баскетболу та футболу у Феодосії стане черговим "розбазарюванням" державних коштів. Національні збірні не будуть тренуватися в Криму.

Зважаючи  на останні  досить непогані виступи збірної України з футболу та пам’ятаючи про Євробаскет-2015, держава вирішила зробити спортсменам подарунок – побудувати базу, про яку всі давно мріяли. На сайті Кабміну з’явилося розпорядження від 30 жовтня 2013 року про затвердження проекту будівництва “Тренувального комплексу для підготовки національної збірної команди по вул. Керченське шосе у м. Феодосія”. Проект планується реалізувати під управлінням Укрєвроінфрапроекту (колишнє Нацагенство з Євро-2012) - замовника державної програми підготовки до Євробаскету-2015. Держава витратить на будівництво понад 142 млн гривень.

Вітчизняні ЗМІ відразу радісно підхопили звістку про те, що у спортсменів  з’явиться своя база, але ніхто не звернув уваги, що сама ідея вже не нова, а текст розпорядження сформульовано просто смішно.

Для початку давайте поглянемо у минуле. Колишній президент ФФУ Григорій Суркіс у 2003 році задумав побудувати базу для збірної України у с.Гореничі під Києвом. Тодішній президент України Леонід Кучма дав добро і у 2004 році розпочалася підготовка до будівництва. Для компенсації вартості земельної ділянки, на якій раніше знаходилося танкове училище (точніше - його частина), для міністерства оборони були навіть закуплені 23 квартири в Києві. Проте, втілення в життя планів з будівництва бази було призупинено - в основному через проблеми з оформленням землі. Не допомогла і пропозиція ФФУ побудувати в Гореничах не тільки базу для футбольної збірної, а й комплекс для підготовки всіх національних команд країни з ігрових видів спорту. У 2012 році Міноборони передало 30 га землі в селі Гореничі Київській ОДА без будь-якої компенсації для армії. Після цього губернатор Київської області Анатолій Присяжнюк передав голові Держслужби молоді та спорту Равілю Сафіулліну акт на використання 23,3 га землі у Гореничах. Там мали побудувати Олімпійський центр. Дивно, але частину землі колишнього танкового училища, де планувалося будувати базу, зараз займає садиба генпрокурора Пшонки.

Пройшов рік, як про будівництво бази у Гореничах нічого не чути. Замість цього Кабмін раптом вирішив побудувати її в Феодосії. Спочатку говорили про базу для збірної України з баскетболу, а потім вирішили назвати просто: «Тренувальний комплекс для підготовки національної збірної команди». Але вражає навіть не назва, а саме розпорядження, яке виписано зовсім безглуздо. Зазначена у розпорядженні тривалість будівництва – 22 місяці. Воно має розпочатися у 2013 році, а закінчитися в 2014. Але люди, які вміють рахувати, відразу побачать, що до кінця 2014 року, коли будівництво теоретично мають закінчити, залишилось менше 14 місяців. Тож, не зовсім зрозуміло, як можна було нарахувати саме 22 місяці.

Місцезнаходження бази – інша сторона медалі. Тут навіть не варто говорити про тризірковий готель, який планується звести – головні національні збірні ніколи не живуть у таких умовах. Проводити збори в Криму національна збірна України з футболу не буде, бо вони відбуваються у вузький термін через щільний календар. Тож, на перельоти у Крим піде час, який команда може витратити на тренування. 

Головний тренер збірної України Михайло Фоменко натякнув,  що розташування бази не дуже зручне. «Якщо збірна буде грати матч у Києві (де вона грає найчастіше), то і готуватися має в Києві», - сказав Фоменко. Його асистент Олександр Заваров зазначив, що ідея дуже хороша, бо збірній база потрібна, але чи буде використовувати перша команда тренувальний комплекс у Феодосії – покаже час.

Судячи з назви тренувального комплексу, який збираються будувати у Феодосії, остаточно неможливо сказати, для кого буде ця база. Виходить, що тренувальний комплекс можуть збудувати для використання командами з різних ігрових видів спорту.

Ми поспілкувалия з тренером  збірної України з баскетболу Станіславом Медведенко. Він зазначив, що футболісти і баскетболісти зможуть разом використовувати базу, якщо її збудують розумно.

«Якщо на базі буде тренувальний майданчик для баскетболістів та поля для футболістів, то спортсмени зможуть її використовувати разом. Для баскетболістів обов’язково, щоб на базі був тренувальний майданчик та тренувальний зал», - сказав Медведенко. Тренер також зазначив, якщо на базі будуть тренуватися юніорські команди, то їм не потрібен п’ятизірковий готель - вистачить і трьох зірок. Якщо база буде приймати національну збірну – потрібно п’ять зірок.

Виходить, що гарна, але застаріла та скомпрометована раніше, ідея знову може  перетворитися у чергове "вимивання" бюджетнмх коштів. База зможе послужити лише юнацьким збірним і точно не стане в пригоді першим командам з футболу та баскетболу. Жодна національна збірна не буде проводити збори в Криму, якщо не буде грати там матчі. А іноземні команди, з якими наші збірні проводять товариські поєдинки, до Феодосіїї не поїдуть. Цього року юнацька збірна Італії з футболу, яка приїздила на товариський матч до України, відмовлялася  грати навіть у Черкасах. Також виникають  великі  сумніви  щодо  використання  такої  бази  при проведенні Євробаскету-2015.    

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: