Поради чемпіона: без шкідливих звичок!

02 серпня 15:12
Переглядів: 324
павлів

Багаторазовий рекордсмен України, франківчанин Назар ПАВЛІВ продовжує ділитися секретами свого успіху. Сьогодні ми поговоримо про те, чи є сумісними такі речі, як алкоголь, куріння і спорт.

Алкоголь і куріння суперечать здоровому способу життя, а тим більше спорту. Це дійсно так, і я наведу кілька прикладів, щоб стало зрозуміло, наскільки згубно ці шкідливі звички впливають на організм.

Алкоголь і спорт: 

Алкоголь діє на організм так, як і токсин, тобто отруює його.   

Алкоголь змінює режим сну. А, як відомо, найбільш активний процес відновлення і приріст м’язової маси відбувається саме в нічний час.   

Алкоголь негативно впливає на печінку, і цей фільтр організму використовує всі сили на те, щоб очиститися від токсину, ігноруючи всі інші свої функції.    

Алкоголь перешкоджає процесу утворення білка в організмі: сприяє зневодненню організму, а, як відомо, для якісного засвоєння білка необхідна достатня кількість води.   

Тренування після вживання алкоголю (навіть вчорашнього) може вам тільки зашкодити, адже зневоднений організм буде з труднощами проганяти кров через судини, а це дасть додаткове навантаження на серце. Тобто замість продуктивного тренування є ризик отримати перетренованість.     

Алкоголь перешкоджає роботі гормону росту та знижує його вироблення приблизно на 40%.

Куріння і спорт:      

У тютюні містяться нікотинові смоли, оксид вуглецю тощо. Ці шкідливі речовини викликають прискорене скорочення серцевого м’яза. Важка робота в тренажерному залі плюс вплив куріння створюють надмірне навантаження на серце. 

Куріння змінює артеріальний тиск, посилюючи навантаження на судини і кардіосистему.    

Куріння підвищує вміст у крові оксиду вуглецю, витісняючи з неї кисень. А для синтезу білка необхідна достатня кількість кисню. Без нього якісний приріст м’язової маси буде суттєво утруднений.   

Куріння погіршує роботу дихальної системи. А для ефективних тренувань легені повинні функціонувати добре.   

Куріння збиває фази сну, погіршуючи відновні процеси. А слід пам’ятати, що чим міцніший сон, тим ефективнішим буде приріст мускулатури.


Таким чином, алкоголь і куріння згубно впливають на ріст мускулатури. А буває також, що ці два шкідливих фактори поєднуються, посилюючи негативний ефект один одного.

Отже, «відпочинок» у барі може звести нанівець щоденні відвідування тренажерного залу впродовж тижня. І кожен спортсмен повинен сам для себе вирішити, чи хоче він проміняти тижневі зусилля на веселий вечір.

Повна відмова від алкоголю і куріння просто необхідна для професійних спортсменів. А тим, хто займається любительським спортом, потрібно пам’ятати, що для того, щоб алкоголь вийшов з крові, має пройти один-два дні. Тільки після цього можна говорити про якусь ефективність від тренувань. Курити, тим більше перед тренуванням, також не варто. Відновні процеси у людей, які курять, відбуваються набагато довше і вимагають великих ресурсів та зусиль від організму. Те ж саме можна сказати і про алкоголь.

Таким чином, кожен вирішує для себе сам, як розпорядитися власним здоров’ям і грошима. Чи витрачати їх на спортивні досягнення, чи на алкогольно-тютюнові розваги.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: