Потенційні спонсори "Ниви". Хто вони?

13 липня 08:29
Переглядів: 1757
нива

Президент футбольного клубу «Нива» Тернопіль Автанділ Мдінарадзе розповів, що якщо протягом 3-4 днів не буде зібрана команда та не почне проводити тренувальні збори, то вже 14 липня «Нива» може офіційно припинити своє існування.

За його словами власним коштом повністю фінансувати клуб він не має можливості, а для повноцінного існування команди потрібно близько пів мільйона гривень на місяць.  Автанділ Мдінарадзе з цих коштів особисто може надавати лише 100 тисяч гривень. Також президент «Ниви» зазначив, що жоден з інших бізнесменів Тернопільщини не виявив бажання сприяти клубу.

На його думку, якщо б біля команди згуртувалися 5-10 бізнесменів, то клуб існуватиме надалі і не знатиме жодних проблем. Але справа у тому, що поки не має зацікавленості зі сторони місцевих підприємців. 

Неважко підрахувати, що на існування «Ниви» потрібно 6 мільйонів гривень на рік, з яких Мдінарадзе готовий надати мільйон двісті тисяч. А де ж взяти ще 4,8 мільйона? Раніше ці кошти давав банк «Надра», але зараз його власнику не до футболу. Чи є на Тернопільщині люди, які не те, що готові вкласти гроші, а взагалі їх мають?

Точно готові вкладати гроші в клуб його фанати, але нажаль збір коштів наразі не дав вагомих результатів. Хоча думається причина в не любові до команди, а в тому, що люди віддають свої гроші на більш нагальні і потрібні речі – фінансування армії і допомога постраждалим. Не в образу ФК «Нива» але не тільки вона, а й футбол в Україні та й все інше відійшло на задній план в час війни з Росією.

Тому шукати спонсора чи спонсорів потрібно серед товстосумів. Наразі на Тернопільщині свої доходи у понад 1 млн. грн., отримані у минулому році, задекларували 24 мешканці, 14 мільйонерів із Тернополя. Свої мільйони декларанти заробили за рахунок  продажу рухомого чи нерухомого майна, а також у вигляді дивідендів і заробітної плати.

Виникають великі сумніви, що ці люди будуть вкладати свої кошти в проект, який не перенесе їм дивіденди. Тай джерела їх заробітку не є постійним і сталими, щоб впевнено дивитись в майбутнє. Залишається тільки надіятись, що хтось із них зробить добровільну пожертву, яка дасть можливість команді протриматись ще трохи на плаву.

Тому команді потрібно шукати людину з великим капіталом для якої 4,8 міл. грн. не будуть великою втратою.

Напевно мрією кожного вболівальника «Ниви» є отримати такого спонсора, як аграрій Іван Гута з с.Васильківці, Гусятинського району, Тернопільської області. Йому 56 років, одружений, має двох синів і дочку. Його статки журнал Форбс оцінює у 277 мільйонів доларів. Агробізнес постійно розвивається. Зацікавленості у фінансуванні футболу чи спорту взагалі не проявляв. Говорити про високі шанси надання ним фінансів для «Ниви» теж не приходиться. Але при умові зацікавлення обласної влади в допомозі команди можна знайти точки дотику. Правда клуб не буде застрахований від раптового припинення фінансування але отримає можливість існувати, а за умови правильного менеджменту й розвиватись.    

Ще одним західноукраїнським мільйонером, якого могла б зацікавити така співпраця є Олег Бахматюк. Уродженесь Івано-Франківщини є найбільшим латифундистом України. А його агрохолдинг UkrLandFarming орендує 532000 га землі. За умови підтримки клубу обласною владою теж можна було б знайти точки дотику.

До того ж Бахматюк не далека від футболу людина.  У школі він вчився у футбольному спец-класі і грав на позиції воротаря, а бізнес порівнює з війною і футболом.  Правда у всіх виникне питання - чому він не фінансує жоден з клубів Івано-Франківщини? На думку автора причина у ставленні влади до розвитку футболу, якщо у Тернополі все ж дві професійні команди і вони отримують сприяння від влади, то на Івано-Франквщині професійний футбол занепав (хоча аматорський розвивається на порядок краще ніж на Тернопільщині), а влада не здатна створити бодай якихось умов для його розвитку. Чого тільки вартує історія багатостраждального стадіону «Рух». Та й ніхто не ставить за мету робити Бахматюка повноцінним власником команди ми пропонуємо його як одного із спонсорів, який за свої вливання в команду отримає преференції від місцевої влади.

Більш скромним варіантом для команди міг би стати тернопільський будівельник Ігор Гуда. Особа досить неоднозначна для Тернополя, але молода, амбітна, вміє правильно використовувати гроші та домовлятись з владою. Ряд тернопільських ЗМІ відносять його до ТОП-10 найвпливовіших людей Тернополя.

Останнім варіантом міг би стати Петро Димінський і ФК «Карпати». Не секрет, що навесні «зелено-білі» допомогли гравцями «Буковині». Вартувало б і керівництву «Ниви» знайти спільну мову з львів’янами. У «Карпат» наразі багато гравців, які вже не можуть грати за U-21 але і в першу команду не потрапляють.  Сидіти і протирати штани ніхто не хоче. Тому варіант з їх орендою і по-можливості рівного розподілу зарплати гравців між командами на руку і «Карпатам» і «Ниві». «Зелено-білі» змогли б дати гравцям ігрову практику і зменшити витрати на них, а тернополяни отримали б гравців із малими зарплатами.

Нам тепер залишається тільки  надіятись, що 14 липня буде не останнім днем в історії «Ниви», а початком нових звершень.   

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: