Про аматорський футбол в Калуші

02 червня 19:08
Переглядів: 253
Гол

Два роки тому в Калуші за ініціативи Управління в справах сім'ї, молоді і спорту та міської федерації футболу започатковано новий турнір – Відкритий чемпіонат міста серед аматорів. Переможцем першого чемпіонату став ФК «Титан» з с. Мостище, а минулого року "золото" здобула інша районна команда – ФК «Збора-Інтернаціонал».

Ідея проведення змагань полягала в тому, щоб залучити до активного заняття футболом калуську молодь. Адже аматорський футбол в нашому місті – це не лише ФК «Калуш», але й футбольне відділення ДЮСШ, яке щороку випускає нових вихованців. Не всі з них потрапляють до основної команди міста, більшість – виступають в районному чемпіонаті.

Однією з обов'язкових умов існування чемпіонату є наявність футбольних полів. На даний момент в належному стані утримується лише центральний міський стадіон «Хімік». Для прикладу – команди двох вікових груп калуської дитячо-юнацької спортивної школи, які беруть участь в турнірах ДЮФЛ області, вимушені проводити свої матчі на стадіоні мікрорайону Підгірки, бо ворота базового для них футбольного поля ЗОШ №6 не відповідають встановленим розмірам.

Стадіон в мікрорайоні Підгірки

Стадіон ЗОШ №6

Стадіон на території Калуського ВПУ№7

Також пустує стадіон Хотіня, адже в цьому житловому масиві міста, який дав калуському футболу велику плеяду відомих футболістів (останні з них – Роман Драган, Роман Русановський та Роман Вовчак), відсутня футбольна команда.

Чи відбудеться аматорський чемпіонат м. Калуша з футболу в цьому році? Питання на сьогодні залишається відкритим, адже поки що бажання брати участь в цих змаганнях виявляють лише дві команди. Можливим варіантом зміни ситуації може стати адміністративно-територіальна реформа, яка об`єднає місто з районом, що в підсумку відіб'ється й на калуському футбольному господарстві.

Центральна футбольна споруда Калуша з 1951-го року – стадіон «Хімік»

PS: Минулої неділі на «Хіміку» пройшов товариський матч калуського «Дністра» проти збірної команди любителів і ветеранів міста. Гра виявилась результативною і отримала своєрідну інтригу. Перша половина зафіксувала результат 3:0 на користь бронзового призера чемпіонату міста-2013 «Дністра», голи – на рахунку Олега Короля, Богдана Панчишина і Олександра Мартиненка. Проте в другому таймі суперники ніби помінялись ролями, і влучні удари Романа Грони, Тараса Скакуна і Василя Яросевича (2) принесли успіх любителям-ветеранам – 4:3.

На світлині: учасники матчу – «Дністер» (Калуш) та збірна команда любителів і ветеранів.


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: