Прикарпаття втратило ще один футбольний клуб

13 вересня 10:49
Переглядів: 179
нафтохімік

Жіночий «Нафтохімік», який називали останнім професійним футбольним клубом Івано-Франківщини, припинив своє існування. Фінансові проблеми колективу виявилися нездоланними. У вівторок його керівництво сповістило Федерацію футболу України про те, що команда припиняє виступи в національному чемпіонаті. На цьому, очевидно, й завершилася історія одного з найуспішніших спортивних проектів краю.

ЖФК «Нафтохімік» усього кілька місяців не дотяг до свого 10-літнього ювілею. Формування команди розпочалося восени 2003-го, а вже навесні наступного клуб (тоді він входив у структуру івано-франківського «Спартака») дебютував в чемпіонаті України. Лише у першому своєму сезоні калушанки залишилися без нагород. Рік за роком «Нафтохімік» зібрав увесь комплект медалей турніру, а торік виграв ще й Кубок України. В 2008 році він став другим клубом Івано-Франківщини, який дебютував у єврокубках (після хокейної «Роксолани»). У Калуші та Івано-Франківську відбулися шість матчів жіночого Кубка УЄФА (Ліги чемпіонок).

Попри очевидні успіхи, ставлення наших краян до жіночого футболу залишалося неоднозначним. Однак саме Івано-Франківщина нині є одним з лідерів у підготовці резерву. Копаний м’яч полонив сотні дівчат практично у всіх районах області. Лідерами серед них є обласний центр, Галицький, Надвірнянський, Городенківський райони… Разом з «Нафтохіміком» у юних футболісток згасла надія на вдосконалення своєї спортивної майстерності.

На нещодавній прес-конференції, присвяченій проблемам клубу, його виконавчий директор Михайло Овчар зауважив, що на відміну від попередніх сезонів, нині склад команди укомплектований майже винятково власними гравцями. Далися взнаки роки кропіткої роботи тренерів місцевих спортшкіл. Що робитимуть їх вихованки далі, невідомо. Майже всі вітчизняні клуби нині заледве зводять кінці з кінцями…

Свій останній матч «Нафтохімік» провів минулої п’ятниці, перегравши у рідних стінах маріупольську «Іллічівку». До фінішу чемпіонату команда не дійшла усього три тури.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: