П'єрлуїджі Колліна: "Додаткові асистенти арбітра бачать більше"

06 березня 23:49
Переглядів: 127
коліна

Куратор системи арбітражу в професіональному футболі України П’єрлуїджі Колліна прокоментував прес-службі Федерації футболу України появу додаткових асистентів арбітра у матчах Прем'єр-ліги.

- Яка робота була проведена з представниками Прем'єр-ліги для втілення у життя ідеї щодо появи в офіційних матчах додаткових асистентів арбітра?

- Як відомо, перш ніж IFAB включив відповідні положення щодо додаткових асистентів арбітра у Правила гри, УЄФА протягом трьох сезонів проводив експеримент із застосування ДАА в матчах Ліги Чемпіонів та Ліги Європи. Через це матчі багатьох українських клубів вже проходили за участі 6-х офіційних осіб матчу.

Під час зустрічі із власниками клубів, що відбулася в ФФУ 3 грудня 2012 р., обговорювалась можливість застосування цієї схеми в матчах чемпіонату Прем’єр-ліги починаючи із другої частини цього сезону, після завершення міжсезонної паузи. Думка багатьох клубів, особливо тих, які брали участь в єврокубках, таких, як наприклад, ФК "Шахтар", була схвальною. Тому ФФУ та Прем’єр-ліга прийняли таке рішення.

- Які проміжні висновки щодо роботи додаткових асистентів арбітра Ви зробили після проведення 19-го туру Прем'єр-ліги?

- Звичайно, ще досить рано робити якісь висновки. Було зіграно 8 матчів, і для всіх офіційних осіб матчу це було нововведенням. Одна річ - набиратись досвіду шляхом проведення товариських матчів в Анталії під час зборів, і зовсім інша - працювати на матчі чемпіонату. Ми повинні дати час арбітрам набратись досвіду. Це зовсім по-іншому - коли маєш двох "помічників" за воротами, і так само, функції головного та додаткового арбітра дуже різняться. Природно, що знадобиться трохи часу задля того, щоб система запрацювала як слід.

Наразі, можна сказати, що два додаткових арбітра підвищують контроль над тим, що відбувається на полі. Іншими словами − вони бачать більше. А із тими швидкостями, на яких зараз грають в сучасному футболі, це є дуже важливим. І потім, вони можуть помилитись - вони також живі люди. Звичайно, вони займатимуть кращу позицію і завдяки цьому кількість їхніх помилок має зменшитись.

- Які плани має Комітет арбітрів ФФУ щодо подальшого розвитку цього проекту? Чи буде подібна практика введена у матчах ліг нижчого рангу?

- Наразі, ми займаємось тим, з чого вже було прийняте рішення, а тобто - Прем’єр-лігою. Вважаю, що цього досить. До того ж, в інших країнах, в яких застосовуються ДАА, ця схема використовується виключно у матчах вищої категорії.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: