П'єрлуїджі Колліна: «Українські арбітри мають завоювати імідж безстрашних»

22 лютого 11:37
Переглядів: 85
Default Image

Куратор української системи арбітрів — про поставлені перед арбітрами завдання на турецькому зборі й про гарнітурну систему «Vokkero TRX869 B100 EV3», яку відтепер використовуватимуть українські судді.

— Сеньйоре Колліно, розкажіть у кількох словах про плани щодо підготовки українських арбітрів у Туреччині.

— Система нашої роботи буде дуже подібною до минулорічної: її основа — два теоретичні та стільки ж практичних занять на день. Окрім цього, разом із Лучано Лучі щоденно спілкуватимемося з підопічними. Метою нашого збору є всебічна підготовка рефері до відновлення українських чемпіонатів.

— Які ваші вимоги до арбітрів?

— Знаєте, з кожним роком до суддів у всьому світі вимоги лише зростають. Тому їхня і фізична і тактична готовність — вирішальна у роботі. Я повсякчас акцентую на цьому їхню увагу. Зараз у нас є прекрасна нагода познайомитися ще ближче, плідно попрацювати й зробити відповідні висновки. Наразі для рефері створено всі умови для якісної підготовки, тож я впевнений у їхньому максималізмі та старанні — на поле все-таки виходити їм, при чому — вже дуже скоро.

— Що скажете про систему гарнітури, яку опановуватимуть нарешті й наші арбітри?

— Я переконаний, що це дуже важливий крок для поліпшення якості суддівства. Гарнітура дозволяє всім членам суддівської бригади спілкуватися впродовж усього поєдинку, а отже — краще порозумітися в тому чи іншому епізоді. До слова, ми могли запросити французьких техніків, котрі могли б пояснити роботу з «Vokkero» по-науковому. Однак вирішили все ж запросити російських колег, котрі працюють із гарнітурою вже кілька років. Переконаний, нічого складного в цьому немає, тому роз’яснення росіян дуже доречній їх має вистачити для теоретичної частини. Щодо практичної, то з вже неділі арбітри почали виїздити на обслуговування контрольних зустрічей на зборах, і в цих матчах вони використовуватимуть нову систему зв’язку на відстані між собою.

— Перше теоретичне заняття на зборах було присвячено серйозним порушенням правил, простіше кажучи, тим порушенням, за які часто потрібно карати футболістів червоними картками…

— Вважаю, в нинішньому сезоні наші арбітри зробили крок уперед щодо вимог ФІФА передусім захищати гравців від травм та пошкоджень. Як наслідок — за стартові 20 турів ПЛ було показано більше червоних, аніж за весь попередній чемпіонат. Переконаний, це позитивне зрушення, однак нам є ще над чим працювати. Український стиль футболу ускладнює наш перехід на жорсткість рішень під час серйозних порушень правил, адже багато тренерів та футболістів вважають, що небезпечні підкати і, як наслідок, грубі порушення правил — це нормальні речі у футболі, за які карати не потрібно. Однак їм слід зрозуміти, що футбол не стоїть на місці: якщо 20 років тому можна було уникнути вилучення за підкат ззаду, то сьогодні реалії зовсім інші — арбітри передовсім повинні піклуватися про здоров’я футболістів. Зрештою, я поставив за приклад українцям сучасного італійського арбітра — Паоло Тальявенто: на Батьківщині він завоював імідж рефері, котрий нічого не боїться, — якщо він вважає доречним із точки зору правил зробити два вилучення в одній команді впродовж навіть першого тайму — він не вагатиметься. Тому українським арбітрам теж варто завойовувати імідж безстрашних.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: