Реанімація "Прикарпаття". "Завдання важке, але реальне"

16 лютого 11:19
Переглядів: 597
Default Image

Першолігове "Прикарпаття" нарешті почало підготовку до нового сезону. У другому колі уболівальники команди не впізнають — новий тренер і тренерський штаб, нові гравці и нові завдання...

Чи вдасться команді з новим наставником полишити зону вильоту? Про це "Експрес" поспілкувався з головним тренером команди Петром Кушликом.

— Я лише приступив до формування команди, — каже тренер. — Так, трошки запізно, але не все від мене залежить. У нас уже є кілька футболістів, я запросив двох тренерів, що мені допомагатимуть. Залишаються ще дві тренерські вакансії.

— Команду будуєте на торішньому фундаменті чи запрошуєте нових виконавців?
— Нових. Ви ж бачите, яке місце посідає команда після першого кола. Певних гравців я вже запросив. Залишилось ще чоловік шістьох долучити. Проведемо дві "двосторонки", я подивлюсь, хто підходить нам, а хто — ні. У мене гратимуть тільки найсильніші.

— Звідки ви набираєте гравців?
— Я вже 20 років у футболі. За цей час назбиралось чимало людей, які мене поважають. А щодо футболістів — не хвилюйтесь. Це не будуть люди з вулиці. Вони пройшли з командами перші збори і перебувають у гарній формі. Це провідні гравці першої ліги.

— Ви вже знаєте, куди вирушите з командою на збори?
— Не поспішайте. Закінчимо формування складу, познайомимось і почнемо працювати.

— Із чим пов'язуєте невдачі команди в першому колі — недостатнім фінансуванням, некваліфікованими гравцями, не тим тренером?..
— Ви все точно назвали. Мені більше нічого додати.

— Тепер ситуація з фінансуванням покращиться?
— Якщо ніхто не заважатиме керівникам команди, то ситуація кардинально зміниться. Я вірю, що так буде. Перед нами стоїть завдання зберегти прописку в першій лізі. Важливо, аби до нас прийшли кваліфіковані футболісти, які чітко розумітимуть це завдання.

— У ході переговорів футболісти висувають до клубу фінансові вимоги чи клуб сам каже, що платитиме стільки й ані копійкою більше?
— Наразі я повідомляю хлопцям реальний стан справ. Якщо хтось не хоче цього слухати, то нам не по дорозі. Мій принцип простий — говорити футболістам правду. І якщо гравцям пообіцяли певні умови, то їх слід дотримати. Бо якщо футболіст ще почне думати, дадуть йому зарплату чи ні, то користі на полі від нього буде мало.
Клуб повинен виконувати свою роботу — шукати можливості фінансування, а футболіст свою — 95 хвилин "рити" землю. Тоді буде результат.

— Ви два роки були без роботи. Чим займались?
— Два роки і вісім місяців. Чим займався? Бігав, займався спортом, працював біля хати, переглядав газети, цікавився європейськими футбольними чемпіонатами. Одне слово, жив спокійним розміреним життям, без нервів і без криків.

— За цей час не було жодної пропозиції?
— Були, але вони мене не влаштовували.

— Чим вас зацікавило "Прикарпаття"?
— Я патріот свого краю. Двічі виводив команди до вищої ліги. Свого разу з Віталієм Кварцяним вивели в еліту "Волинь", а згодом я сам підняв у класі "Закарпаття". Дасть Бот, пройду такий же шлях і з "Прикарпаттям". Та наразі його слід врятувати від вильоту до другоїліги. Завдання важке, але реальне.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: