Реконструкція однозначно потрібна, – провідні тенісисти країни про корти у Львові

18 травня 19:05
Переглядів: 331
Теніс

Учасники одного з наймасштабніших турнірів України LVIV OPEN, який днями відбувся на львівських кортах, висловили свою позицію щодо майбутньої реконструкції Палацу ігрових видів спорту «Україна», що на вул. Мельника, 18.

За словами віце-президента та виконавчого директора Федерації тенісу України Євгена Зукіна, всі, хто зацікавлений в розвитку тенісу, повинні чесно подивитись на це питання і відповісти, що важливіше.

«Якщо на одну чашу терезів покласти наявний стан кортів, а на іншу – можливість створити базу з шістьма критими кортами, то, звичайно, друга чаша переважує. Для мене відповідь цілком очевидна – однозначно потрібна реконструкція. Адже, якщо є 6 кортів, які можуть працювати лише 6 місяців на рік, а можна зробити ті, що працюватимуть 12 місяців, то немає питання, що обирати в даному випадку», – наголосив Євген Зукін.


Євген Зукін про реконструкцію Палацу спорту «Україна»

Адже за статистикою Федерації тенісу України диспропорція між відкритими і закритими кортами дуже велика. За словами Євгена Зукіна, в країні орієнтовно 80% відкритих і лише 20% закритих кортів.

«Коли на тренувальний корт потрібно двоє гравців, то взимку в нас часто траплялись випадки, коли займаються по 6-8. Звичайно, від цього суттєво падає якість тренувального процесу», – зазначив спортсмен.


Євген Зукін про реконструкцію Палацу спорту «Україна»

Проект реконструкції, який передбачає тенісні корти на другому поверсі будівлі, також прокоментував віце-президент Федерації тенісу України Сергій Ареф’єв.

«Корти на 2 чи 3 поверсі – це цілком адекватне рішення, якщо технологічно воно правильно зроблено. В нас є МТА академія. Через те, що їм бракувало землі , вони вийшли з ситуації і побудували корти на 2 поверсі. Досить хороші та якісні», – розповів Сергій Ареф’єв.


Сергій Ареф’єв про зведення критих кортів в Палаці спорту «Україна»

За його словами, покриття, яке буде на реконструйованих кортах, передовсім має відповідати потребам спортсменів.

«Не важливо, яке буде покриття, головне, щоб воно було професійне – для тенісу. Воно дає можливість, в першу чергу, не травмуватися, правильно проводити тренування і в сукупності виростити хорошого, серйозного спортсмена-чемпіона для нашої країни», додав Сергій Ареф’єв.

Як наголошує спортсмен, в світовій практиці все залежить від кліматичних умов.

«В нашій країні потрібно будувати криті корти. Адже більш, ніж півроку спортсмен перебуває в таких умовах, де погода не дозволяє грати»,  сказав він.

За таких обставин тенісистам, які беруть участь у міжнародних змаганнях, доводиться оплачувати тренувальні бази за кордоном.

«Якщо перевести у валюту, то за 10 чи 15 євро в європейській країні потренуватись не вийде. Тому, якщо є можливість будувати такі корти, то треба це робити, аби не відпускати наших талановитих дітей тренуватись за межами країни. Адже, якщо їх там бачать, то намагаються переманити, щоб вони грали за якісь академії чи інше», –констатував тенісист.


Сергій Ареф’єв про зведення критих кортів в Палаці спорту «Україна»

Своїми очікуваннями поділилися і аматори спорту. За словами спортсмена з Дніпра Валентина Левчука, після спорудження критих тенісних кортів на Мельника, 18 Львів однозначно стане платформою для проведення змагань впродовж всього року.

«Львів нам дуже подобається. Це справді європейське місто. Ми з радістю приїжджаємо сюди на травневі свята, але хотілось би бути тут хоча б два чи три рази в році. Якщо б тут були корти із критим приміщенням, ми б з великим задоволенням сюди приїжджали», – сподівається спортсмен.


Тенісист Валентин Левчук про очікування від реконструкції Палацу спорту «Україна»

Нагадаємо, у Львові відбудеться реконструкція комплексу «Україна» на вул. Мельника, 18. На місці об’єкту, який потребує капітального ремонту, постане сучасний центр для здорового дозвілля львів’ян. А зведення 6 критих тенісних кортів відбуватиметься під контролем фахівців Федерації тенісу України.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: