Роман БОНДАРУК: "Доля міліметра може вирішити питання першого місця"

29 березня 12:20
Переглядів: 492
Roman Bodnaruk

Студент львівського державного університету фізичної культури Роман Бондарук здобув золоту медаль у швидкісній стрільбі з малокаліберного пістолета на 25 м (2х30 пострілів, вправа МП-8) на міжнародному турнірі з кульової стрільби, який пройшов у німецькому місті Дортмунд. Кореспондент «СПОРТИВКИ» привітав Романа із перемогою на дортмундському турнірі, а також розпитав про підготовку до Олімпійських ігор у Лондоні, на яких Бондарук є головною надією на медаль, конкурентів на лондонській Олімпіаді, а також про ставлення до змін у правилах з кульової стрільби.

— Вдала пристрілка на турнірі у Дортмунді перед Олімпіадою, мабуть, планова?
— Я б не назвав це пристрілкою перед Олімпійськими іграми. Вона розпочнеться на етапах Кубка світу, а це є підготовка до кубкових етапів. Ці етапи стартуватимуть через три тижні в Англії, а опісля, в травні — у Німеччині та Італії. Саме там і відбуватиметься головна пристрілка до Олімпіади в Лондоні. 

— Чи робитимете великий акцент на результатах цих кубкових етапів?
— Великою акценту завжди робити не можна, бо до головних змагань, а це — Олімпійські ігри, треба підходити плавно. Якщо все йтиме за планом, то й виступ буде вдалий. Тому особливих акцентів на ці етапи Кубка світу не робитиму.

— Що скажете про колегу по збірній України Олександра Петріва, якого останніми роками переслідує чорна смуга невдач?
— На жаль, він ніяк не може виборсатися з тієї ями, в яку потрапив декілька років тому. Буду сподіватися, що на найближчих змаганнях у нього справи підуть краще. 

— А з чим пов’язана проблема невдалих виступів Сашка?
— Мені важко про це говорити. У кожного свого яма. Якщо він мене попросить, спробую йому якось допомогти. Однак казати, чому в нього так складається,  не беруся — для цього в нього є тренери. Тому це питання не в моїй компетенції.

— Романе, Ви є студентом ЛДУФК…
— Зараз я навчаюся на четвертому курсі цього навчального закладу. На жаль, дуже часто бувати в університеті не вдається через щільний змагально-тренувальний графік. Проте завдяки викладацькому корпусу сесії вдається складати вчасно. За це їм величезна подяка. 

— У Дортмунді вдалося здобути золоту нагороду у швидкісній стрільбі з малокаліберного пістолета на 25 метрів. Чи можна вважати цю вправу Вашою коронною?
— Справді, ця вправа є не лише моєю коронною, а й олімпійською вправою. Саме у ній братиму участь на Олімпіаді, бо інші вправи, на яких упродовж останніх років мені також вдавалося завойовувати медалі, не є олімпійськими. Тобто в них я беру участь лише на чемпіонатах світу та Європи. 

— Конкуренти по Олімпіаді вже відомі?
— Так, відомі, бо олімпійські ліцензії вже розіграні. Остання, до речі, наприкінці минулого року, якраз її я й завоював. Тому всіх конкурентів я знаю, а це — двоє німців Райт, рекордсмен світу та срібний призер олімпійських ігор, та Шумман, який є триразовим олімпійським чемпіоном, також двоє росіян — чемпіон світу та Європи Клімов та чемпіон фіналу Кубка світу Якімов. Окрім цих спортсменів, будуть доволі сильні два чехи, двоє американців, один китаєць та чемпіон Європи іспанець. Ці спортсмени — серед головних моїх конкурентів на Олімпіаді в Лондоні. 

— Чи задоволені Ви своєю кількістю пострілів на змаганнях та тренуваннях перед Олімпійськими іграми?
— Намагаюсь вистрілювати потрібну кількість набоїв. Звісно, що це не завжди виходить, адже набої дуже дорогі, але все йде на підготовку до Олімпіади, тому тут нічого не шкода, і я готуюся у повній силі, в серйозному тренувальному режимі.

— Тобто на Олімпіаду їдете лише за золотом, чи все-таки, якщо не вдасться вибороти золоту нагороду, будете раді медалі іншого номіналу?
— Якщо скажу, що їду лише за золотом — це буде голослівно. Скажу так: їду на Олімпіаду виступити на своєму рівні, а мій рівень такий, що можу завоювати, як перше, так і шосте місця. Не скажу, що це було б розцінено, як провал. Адже багато хто казав, що на минулій Оліміпаді моє шосте місце — це провал… Тоді для мене це була перша Оліміпада, а тепер я здобув досвід та став сильнішим. Звісно, що хотілося б вибороти перше місце. Та це — спорт. Як кажуть у футболі, м’яч круглий, те ж можна сказати і про нас, де частинка міліметра може вирішити питання першого місця.

— Олімпіада відбудеться у Лондоні. Наскільки Вам відомі стрілецькі зали цього міста?
— Спортивні зали цього міста поки що мені взагалі не відомі, бо ніколи ще не проводили стрілецькі змагання в Англії. В цій країні є свої специфічні закони, які вони змінять саме на час проведення Олімпійських ігор. У них заборонена стрільба з короткоствольної зброї. Тобто з пістолетів. Туди неможливо ані ввезти зброю, ані вивезти. Тому й не можна там проводити змагання. Щоправда, на час Олімпіади вони змінять свої закони, а опісля Олімпійських ігор ніхто туди не поїде.

— Такі зміни законів, така «англійська філософія» якимось чином вплине на видовищність кульової стрільби?
— Ви маєте на увазі в Україні?

—Так.  
— Сподіваюся, що кульову стрільбу висвітлюватимуть українські телеканали. Сподіваюся побачити не порожні трибуни наших українських стрілецьких комплексів, так як це зараз є. На жаль, чемпіонати України та фінали чем¬піонатів України, Кубки України проходять за відсутності глядачів. Присутні лише спортсмени та тренери, які сидять та вболівають за своїх же спортсменів. 
Можливо, таким чином ситуація зміниться на краще. Тим паче, зараз змінилися правила, розраховані саме на глядача. Трішечки ущемляють спортсмена, виникає більша частка випадку, бо після кваліфікації у спортсмена, який, скажімо, лідирував із різницею 10 очок, ці очки забирають, і все починається з нуля. Після цього — в кого нерви виявляться міцнішими саме у фіналі, незважаючи на кваліфікацію, той і переможе. Тобто спортсмен може після кваліфікації бути шостим, програючи 10 очок, а у фіналі, вдало відстрілявши, може стати відразу олімпійським чемпіоном. 

— Яке Ваше ставлення до нових правил?
— Моє ставлення позитивне, бо в мене виходить. Таким чином мені декілька разів вдавалося перемагати на змаганнях, тому я не проти. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: