Роман БОНДАРУК: "Найкраще відновлююся на риболовлі"

08 листопада 17:10
Переглядів: 195
bondaruk

Студент львівського державного університету фізичної культури Роман Бондарук отримав персональне запрошення позмагатися у фіналі Кубка світу з кульової стрільби, який відбувся у Таїланді. Змагаючись із найсильнішими стрілками світу, Бондарук показав десятий результат у вправі МП-8 (швидкісна стрільба з пістолета на 25 м). Роман поділився Своїми враженнями про фінальні баталії Кубка світу, а також про тонкощі кульової стрільби Роман Бондарук поділився із "СПОРТИВКОЮ".

- Чому "десятка", що завадило потрапити в призову трійку?
- Не вистачило лише везіння, бо загалом виступав і стріляв доволі непогано. Адже, на фіналі Кубка світу збираються усі найкращі світові стрілки. Це ті спортсмени, які упродовж року демонстрували стабільно високі результати на змаганнях світового рівня.

- Проаналізуйте стрільбу колег-українців, які разом з вами виступали на Кубку світу?
- Досвідчена й титулована Олена Костевич виграла стрільбу  з пневматичного пістолета. Мала непоганий шанс поборотися за перемогу і в стрільбі зі спортивного пістолета. Але у фіналі їй трішки не поталанило. А от хлопці та Дарина Шаріпова, на жаль, не змогли показати своїх найкращих результатів і потрапити у призери.

- Як відновлюєте витрачені сили після змаганнь?
- Найкраще відновлююся на риболовлі.

 - Зважаючи на вид спорту, яким Ви займаєтеся, гадалося, що це – полювання?
- В основному стрільці більше тяжіють до риболовлі, аніж до полювання. Мої друзі майже всі рибалки, а мисливців – дуже мало.

- У середині XIX століття найпопулярнішою мішенню для стрільців були голуби. У що прицілюються сучасні стрільці?
- (Усміхається) Тільки у мішень. Як уже казав, полювати стрільці не люблять. В основному. ми ловимо рибу та збираємо гриби. Стрільби нам вистачає на тренуваннях. І в повсякденному житті вона не потрібна.

- Подейкують, що під час змагань стрільці втрачають 2-3 кг ваги. А як у Вас із цим?
- Якось не доводилося ставати на шальки терезів відразу по завершенні змагань. Тому особливої уваги цьому не приділяв. Проте, зважаючи на велику психологічну та фізичну виснажливість упродовж змагань, це цілком можливо. Після декількох днів виснажливих змагань потрібен добрий відпочинок.

- У стрільбі є улюблена вправа?
- Всі вправи подобаються. Проте, на чемпіонатах світу чи Європи віддаю перевагу вправам, які пов’язані зі швидкістю стрільби. Чесно кажучи, повільно в мене виходить трохи гірше.

- Чому свого часу обрали стрільбу, а, скажімо, не футбол?
- Коли мені було 10 років, батько привів мене у секцію стрільби. Батько, до речі, майстер спорту з кульової стрільби. Минув час і доля так склалася, що до нині я продовжую займатися стрілецьким спортом.

- А змінити вид спорту не виникало бажання?
- Було таке. Хотів бігати і стріляти. Тобто, займатися біатлоном. Проте цей вид спорту у Львові не розвинутий, тільки в Новояворівську. Враховуючи те, що живу у Львові, зупинився на стрільбі.

- Які змагання попереду?
- До Нового року – невеличка пауза. Згодом, після завершення новорічно-різдвяних свят – чемпіонат України, який відбудеться у лютому 2013 року.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: