Роман ГОНТЮК: ”Два з половиною місяця не міг ходити навіть із милицями”

14 квітня 10:28
Переглядів: 473
Default Image

Дзюдоїст 26-річний Роман Гонтюк, срібний та бронзовий призер двох останніх Олімпійських ігор, не з’являвся на татамі півтора року. Пішли чутки, що він завершив спортивну кар’єру.

— Нічого такого не планую, — заперечує Роман. — Почав підготовку до вересневого чемпіонату світу.

Чому так довго не виходили на борцівський килим?

— На студентському чемпіонаті України в Запоріжжі у фінальній сутичці з Іллею Марковим розірвав сухожилля на задній поверхні стегна. Травмувався через власну халатність. Перед сутичкою погано розім’явся. Травма сталася тоді, коли вів боротьбу лежачи. Щось хруснуло, відчув сильний біль. Із татамі мене винесли, бо сам зійти був не в змозі. Відновлення було дуже довгим і непростим. Уже навіть з’являлися думки, що кар’єру доведеться завершувати. Але недавно вирішили з тренером, що сили та здоров’я ще залишилися.

Лікарі не лякають можливою інвалідністю?

— Навпаки, лікар збірної Польщі, котрий мене оперував у Варшаві, сказав: ”Ромо, ти готуйся не до того, що впав і не можеш піднятися. Готуйся до боротьби. Ти маєш бути у строю. Мусиш усім довести, що можеш терпіти. Ти й так уже легенда, але маєш повернутися і ще раз про себе нагадати. Після такої важкої операції на тебе махнули рукою. А ти їх здивуй”.

Ви остаточно вирішили змінити вагову категорію?

— Так, тепер виступатиму в категорії до 90 кілограмів, а не до 81. Легше не стало. Мабуть, упродовж усієї кар’єри борюся з надлишковою вагою. Раніше доводилося зганяти 8 кіло, а зараз, коли виступаю у важчій категорії, маю 7 кілограмів надлишку.

Надлишок ваги у вас через добрий апетит чи через лінощі?

— Далися взнаки наслідки травми. Два з половиною місяця я лежав, не міг ходити навіть із милицями. Але зазвичай справді люблю поїсти маминих вареничків та борщику. Та й організм у мене такий — схильний до повноти. Є люди, які можуть їсти вдвічі більше за мене, але вага в них залишається в межах 60 кілограмів.

Не допускаєте, що після повернення до спорту можете відсунутися на другорядні ролі? Грек Ілліас Іліадіс, котрий переміг вас у фіналі Олімпіади-2004, у категорії до 90 кілограмів загубився.

Усе життя борюся з надлишковою вагою

— Морально треба бути готовим до всього. Я забезпечена людина, в мене є сім’я, є де жити, на чому їздити. Але для морального спокою не вистачає олімпійського ”золота”. А Іліадіса я б із рахунків не списував. Дзюдо такий вид спорту, де лідери змінюються постійно.

Ви одружилися 13 лютого. На вас якось вплинуло сімейне життя?

— Із Людою ми до того рік зустрічалися. Вона теж дзюдоїстка, майстер спорту міжнародного класу. Пам’ятаю Люду ще зовсім маленькою. Тоді відганяв від себе будь-які думки. Думав, що не зможу до неї підійти, бо вона надто юна. На сім років молодша. Але почуття взяли гору.

Жити плануєте в Києві чи у вас на Івано-Франківщині?

— Люда — киянка, вона хоче бути тут. Та і я не проти. Після Олімпіади в Пекіні мене нагородили квартирою в столиці. Зараз робимо ремонт.
Ярослав ШОНЬ, http://gazeta.ua

 

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: