Росана Гринишин-Крук: "Найбільше мені запам’яталася поїздка в Дніпро"

26 липня 15:00
Переглядів: 295
шашки

Франківчанка Росана Гринишин-Крук вже в свої 11 років стала чемпіонкою Європи з шашок-64 (російська версія) в класичній програмі, та виборола срібні нагороди у швидкій та блискавичній іграх. Ми поспілкувалися із юною спортсменкою про її виступи, змагання, а також плани на майбутнє.

- Розкажи про себе. Де навчаєшся, як давно займаєшся шашками, хто перший тренер?
- Мене звати Росана, 11 років. Навчаюся в СШ №5 м.Івано-Франківська. Шашками почала займатися з 2016 року у шахово-шашковому клубі на вул. Вагилевича,3 з тренерами Балтажи О.С. та Балтажи К.Г. Але після року занять наші погляди на розвиток мене, як спортсменки у майбутньому, розійшлися і я залишилась без тренерів. Більше як півроку займалась самостійно, поки у Херсоні не зустріла чудову людину, тренера, гросмейстера Коротку Олену. На даний час з нею займаюся.

Чому саме шашками займаєшся? Що подобається в цій грі?
- Шашки-гра найсильніших. Для розуму-заряд дає. Виховує волю, стійкість, розвиває логіку. Шашки допомагають орієнтуватися на площині, вчать запам’ятовувати, узагальнювати, передбачати результати своєї діяльності, виробляє вміння вести точні і глибокі розрахунки, що вимагають підприємливості, далекоглядності, сміливості, холоднокровності, наполегливості та винахідливості, фантазії, а також волю до перемоги в напруженій боротьбі. Ось чому мені до душі цей інтелектуальний вид спорту.

Чого вдалося досягти в шашках?
- За ці два з половиною роки ставала чемпіонкою міста, області, була в 2017 і 2018 роках четвертою на чемпіонаті України з шашок-64 в своїй віковій категорії. Особливо важко було на чемпіонаті України в м.Херсон цього року. Розумію, можу грати краще, лідирую, та в останніх партіях здають нерви і я п’ята. Мабуть тренера невистачало. Після того як почала тренуватись з Оленою Вікторівною вирішили більше брати участь в Всеукраїнських і міжнародних змаганнях. І ось моя перша і найбільша перемога  - у м.Ізмір (Туречина) з 28.04 по 08.05.2018р. я стала чемпіонкою Європи з шашок -64 (російська версія) в класичній програмі, та виборола срібні нагороди у швидкій та блискавичній іграх.

Яка гра найбільше тобі запам’яталася?
- Найбільше мені запам’яталася поїздка в Дніпро на півфінал Кубку України серед жінок та чоловіків, де я гідно представила Івано-Франківську область, була п’ятою і є в резерві на фінал чемпіонату України серед жінок. Запам’яталося, що коли нас нагороджували, а в команді зі мною був мій одноліток з смт.Ланчин Надвірнянського району Саша Коваль то головний суддя сказав: «Дитячий садок з м.Івано-Франківська зайняв п’яте місце серед  десяти команд України» (грали там гросмейстер, майстри). Було приємно.
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: