Руслан Савлохов: "Андрій Квятковський на правильному шляху"

09 жовтня 12:07
Переглядів: 205
Бородьба

Нагадаємо що львівянин Андрій Квятовський виграв міжнародний турнір з вільної боротьби на Кубок спілки вірмен України. Головний тренер чоловічої збірної прокоментував результати турніру та поділився думками щодо приспиктив молодих спортсменів.

- Які враження залишив минулий турнір на Кубок Союзу вірмен України?

- Мені дуже сподобалося. І боротьба була видовищна і організація на вищому рівні. Хотілося б, щоб турнір став традиційним. І спільними зусиллями ми зробимо цей турнір ще сильніше. Я напевно більше всіх радий появі такого потужного турніру, з таким серйозним призовим фондом. Вільна боротьба - це не комерційний вид спорту, і чим більше буде подібних турнірів тим більше у хлопців буде мотивації. Олімпіада вже в минулому, психологічне напруження спало і турнір відмінно вписався. З хлопців спав тягар відповідальності.

- У яких часових рамках ви б хотіли бачити турнір в наступному році, адже у вересні зазвичай проходить Чемпіонат світу?

- Думаю, на майбутній рік турнір буде плануватися через місяць після Чемпіонату Світу. Київський турнір у нас є відбірковим етапом на Чемпіонат Європи, огляд на світ проходить в Одесі на «Чорному морі». А турнір на Кубок Союзу вірмен України стане можливістю для молодих хлопців проявити себе, довести, що вони гідні представляти країну на головних першостях планети. Це дійсно здорово, що з'явився такий сильний турнір.

- Які шанси, що турнір буде включений у календар FILA? І як це відобразиться на складі учасників?

- Дуже хочеться побачити цей турнір в офіційному календарі. Всі збірні готують розклад поїздок на початку року, орієнтуючись на цей календар. І турнір тільки виграє, адже склад учасників значно збільшиться.

- Починається новий Олімпійський цикл, чи можна говорити, що борці, яких ми бачили на київських килимах це нове покоління сучасної боротьби? Адже деякі країни спеціально привезли в Київ молодих борців.

- Дійсно, наприклад росіяни привезли найперспективніших молодих борців, які проявлять себе саме в цьому чотириріччі. А ось у складі грузинської делегації приїхали молоді, але вже досвідчені борці, призери Олімпіади. Ми теж подивимося на результати турнірів, які ще залишилися в цьому році, і будемо оновлювати кістяк збірної країни. Оскільки якраз є чотири роки, щоб підготувати молодих перспективних спортсменів до Олімпійських Ігор.

- На кого з молодих українських борців особисто ви, як головний тренер звернули увагу на турнірі на Кубок Союзу вірмен?

- Я вважаю, що один з найперспективніших молодих борців - це Віталій Гурський. Думаю, він завтрашній день найлегшої категорії. Неприємно здивував Микола Айвазян, який лише днями здорово відборовся і виграв Гран-Прі Медведя в Мінську. Я сподівався, що він дійде до фіналу. Сьогодні у всіх молодих є шанс себе проявити і все залежить тільки від них самих.

- Руслане Сослановичу, за якою ваговою категорією стежили найбільш пильно?

- За найбільш проблемною для нашої збірної - 74 кг. Проблеми там залишилися. І за відсутності Ібрагіма Алдатова категорія 84 кг теж виглядала не кращим чином. У цих вагах є питання і будемо їх вирішувати.

- Видовищних фіналів в цей раз було достатньо. Як оцінюєте сутички в 60, 66 і 120 кг?

- Я отримав задоволення від фінальної сутички в 60 кг. Не на кожному турнірі є можливість стати свідком зустрічі двох срібних призерів Олімпіади, двох лідерів світової боротьби. Що стосується Андрія Квятковського, то вважаю, що він на правильному шляху. Він добре відборовся і впевнено виграв у одного з найперспективніших спортсменів російської боротьби. Рамонов випадково програв у фіналі Чемпіонату Росії, він вигравав, але через невдалий прийому програв і не потрапив на Олімпіаду. Думаю, протягом цього олімпійського циклу у Квятковського з Рамоновим буде ще багато зустрічей. Фінал в категорії 120 кг був неймовірно видовищний. Олександр Хоцяновський дуже здорово бореться всередині країни і якби він так боровся на виїзді то ціни б йому не було. Цю психологію треба ламати. Завдання номер один стоїть перед нашими збірниками і показувати на міжнародній арені результати не гірше, ніж усередині країни. Для Алена Засєєва це був дебют у новій вазі. Важливо, щоб була конкуренція і тоді буде результат.

- Чим наші збірники будуть займатися до кінця цього року?

- Зараз першочергове завдання, щоб вони проявляли себе на міжнародних турнірах за межами країни. Менше ніж за два тижні наша команда відправиться в Грозний на Кубок Кадирова, потім Міжконтинентальний Кубок у Хасавьюрті, і ще через місяць Кубок Європи в Москві. Після якого ми проведемо Кубок України на якому будуть брати участь всі діючі спортсмени. Оскільки за підсумками всіх цих змагань буде формуватися склад збірної на 2013 рік. Я хочу особливу увагу звернути на молодих талановитих хлопців, щоб з перших днів нового олімпійського циклу почати підготовку в Ріо-де-Жанейро.

Тому тактика полягає в тому, щоб побільше вивозити хлопців на серйозні змагання, тоді вони зможуть вдало виступити на наступних Олімпійських іграх. У наступному році, також велика увага приділятиметься саме великим міжнародним турнірам.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: