Руслан Савлохов: "Стадник нагадав колишнього себе"

23 лютого 11:00
Переглядів: 153
Default Image

Головний тренер чоловічої збірної назвав склад на ЧЄ та поділився враженнями про КМТ

- Руслан Сосланович, ви стояли біля витоків київського міжнародного турніру присвяченого видатним борцям України, і вам є з чим порівнювати. Чи задоволені ви турніром, що минув?
- Турнір проходить вісімнадцятий рік поспіль і враження хороші у всіх відношеннях. З першого дня заснування, ми очікували, що турнір буде дуже сильним і представницьким і щороку ці очікування підтверджуються. А в олімпійський рік - склад ще потужніше, ніж зазвичай. Хотілося б висловити подяку за підтримку державній службі молоді та спорту і Національному олімпійському комітету.

- Як вважаєте для гостей наш турнір став перевіркою сил перед Чемпіонатом Європи чи все ж таки ліцензійними турнірами?
- За великим рахунком у багатьох вже є і ліцензії, тому думаю, що швидше примірялися вже з розрахунком на Олімпійські Ігри. Мені здається, що у вазі 74 Олександр Гостієв з Азербайджану, приїхав саме з таким прицілом. У них дуже висока конкуренція, і він приїхав перевірити свої сили. Думаю, американці теж працюють в цьому напрямку. У штатах теж дуже серйозна конкуренція, і у них тільки один відбір на Олімпіаду - Чемпіонат Сполучених Штатів. Там дуже жорсткий відбір, не залежно, був ти вчора у збірній чи ні, якщо виграв Чемпіонат США, то їдеш на Олімпіаду.


-Для молодих борців КМТ - це можливість проявити себе. Як, на вашу думку, в цьому році, хтось скористався цим шансом?
- В цілому я більше задоволений рівнем організації турніру, ніж боротьбою наших спортсменів. Ми щороку даємо можливість молоді себе проявити, але не всім це вдається. В цьому році показав себе Андрій Нагірний, мені ще боротьба Титала Джафаряна сподобалася, Федоришин перегородив йому шлях, але до цього він непогано боровся.


- Микола Айвазян, котрий був переможцем КМТ два роки тому, цього року задовольнявся бронзою. Наскільки серйозніше суперники дісталися йому цього разу?
- Цього року суперники у нього були дуже серйозні. І росіянин, і грузин - претенденти на олімпійські медалі. Не можу сказати, що задоволений боротьбою Айвазяна, знову ж таки проблема у вазі. Він бореться з вагою і на килимі, на два фронти. В результаті дуже багато сил витрачається на сгонку ваги і потім ще на боротьбу. Це його головна проблема.


- Ймовірність його переходу в категорію 60 кг розглядається?
- Це питання він повинен вирішувати зі своїм тренером. Але на даний момент, напередодні Олімпіади, сенсу в цьому ніякого немає. У вазі 55 кг у нього є шанс поїхати в Лондон. А в категорії 60 кг, є два лідери Федоришин і Хавілов, думаю він ще не готовий з ними сперечатися.


- КМТ був етапом відбору на Чемпіонат Європи. Який стартує у Сербії вже через тиждень. Хто буде представляти Україну в найлегшій вазі?
- Хочу спробувати Айвазяна на першому ліцензійному турнірі. Він буде цілеспрямовано готуватися до Чемпіонату України, що б стартанути перед поїздкою до Болгарії. Але думаю, йому не обов'язково на Україні виступати в легкій вазі, він цілком може стартанути в категорії 60 кг.


У всіх вагах вже визначилися спортсмени, які поїдуть на ЧЄ. Лише у категорії 55 кг, у нас в п'ятницю будуть контрольні сутички, за підсумками яких і визначиться хто поїде на ЧЄ. У нас є три молодих хлопця, які тільки зараз увійшли до збірної країни, вони призери Кубка України - це Ігор Хавалджі, Віталій Руденко і Віталій Гурський. Вважаю, що в майбутньому саме вони будуть захищати честь України. Подивимося, хто себе краще проявить.


- Ліцензійні турніри зараз пріоритетні для багатьох країн - наскільки висока конкуренція очікується в цьому році в Сербії на Чемпіонаті Європи?
- Не думаю, що буде легко. Наприклад у вазі 55 кг, ліцензія є у росіянина, у болгарина, тому ці країни будуть представляти себе першими номерами. Оскільки участь у Чемпіонаті Європи для них це один з етапів підготовки до Олімпіади. Так, що дана вага в Сербії буде представлена гідно, прохідних борців там не буде. Це хороша можливість для наших молодих спортсменів проявити себе. Можливо, хтось виявиться талановитим і будемо розглядати його на ліцензійний турнір.


- Увага уболівальників на КМТ, була прикута до категорії 60 кг. Хто ж їде на ЧЄ в цій вазі?
- На ЧЄ їде Євген Хавілов, а Василь Федоришин буде цілеспрямовано готуватися на перший ліцензійний турнір. У разі невдачі Хавілов його підстрахує на другому ЛТ.

Хавілов призер Європи, він давно в збірній, і він їде до Сербії, що б стати чемпіоном Європи. Інших цілей він не бачить, і їде тільки за золотом.

- У вазі 66 кг, глядачів потішив не лише титулований Стадник, але і два молодих хлопця, котрі завоювали бронзу...
- Найбільше я задоволений Андрієм Стадником. Він почав серйозно ставитися до свого ремесла, хвороби відійшли. Сьогодні він тренується на 100 відсотків і ось, будь-ласка - результат. Я не планував везти Стадника на ЧЄ, оскільки попереду ліцензійні турніри. Але він виявив бажання їхати на ЧЄ і готовність захищати честь країни. А також привезти ліцензію з першого турніру. У нього буде достатньо часу, між цими змаганнями. Я дуже задоволений боротьбою Стадника, хоча він ще дуже далекий від своєї ідеальної форми, у нього ще дуже великий потенціал. І якщо йому вдасться вийти на той пік форми, в якому він був у Пекіні, то думаю в Лондоні ми побачимо ідеального Стадника. Ми до цього зараз йдемо. Молоді хлопці теж молодці, Квятковський і Нагірний будуть страхувати Стадника на другому турнірі. Розрив між ними і лідером поки що занадто великий, потрібно ще більше тренуватися.


- КМТ знову продемонстрував «проблемність» категорії 74 кг. Хто ж поїде на Європу?
- Краще всіх у цій вазі відборовся Олег Білоцерківський, і ми з тренерами зупинилися на його кандидатурі. Для нього це буде третя континентальна першість - час вже йому привезти медаль. Все в його руках. Якщо він добре відбореться будемо розглядати його на ліцензійний турнір. Також на ліцензійні турніри буде відбір на Чемпіонаті Україні. Наразі планується Дмитро Рочняк, Гія Чихладзе, але не варто забувати і про Дмитра Комісара.


- Що завадило власникові олімпійської путівки, Ібрагіму Алдатову на київському турнірі?
- Ібрагім Алдатов був нездоровий, зараз він буде лікуватися і готуватися до чемпіонату країни. Його завдання на сьогодні - підготовка до Олімпіади. А на ЧЄ їде переможець Кубка України, другий номер в цій вазі - Джамбулі Цотадзе.


- У категорії 96 кг, є з кого вибирати для участі і в ЧЄ і в ЛТ. Київський турнір показав, що в цій вазі в Україні все гаразд. Уже відомо, хто і куди їде?
- Найбільш цікава боротьба була в вагах 60 кг і 96 кг, там де в нас висока конкуренція, там виходить видовищна боротьба. На ЧЄ їде Валерій Андрейцев, якщо він добре виступить, то він же планується і на перший ліцензійний. Він повинен показати на чемпіонаті Європи, ту ж боротьбу, що і на київському турнірі. Якщо йому це вдасться, він буде першим претендентом на поїздку в Лондон. Павло Олійник теж в строю, не виключено, що в боротьбу включитися Тарас Данько, зараз всі готуються до чемпіонату країни. Мене дуже тішить конкуренція в цій вазі, багато сильних рівних борців, цього року виграв Андрейцев, минулого Засєєв...


- Наскільки серйозні суперники зустрічалися нашим спортсменам на шляху до фіналу в цій вазі?
- Чемпіон і призер Європи з Азербайджану, американці були не погані. Варто відзначити, що американці завжди дуже сильні. Вони приїжджають тільки заради перемоги. Їх так налаштовують, що ти перетнув океан, не для того, щоб бути туристом, а що б привезти на батьківщину медаль.


- Судячи по розстановці сил на п'єдесталі, у важкій вазі на Україні лідирує Хоцяновський. Ви задоволені його виступом?
- Торік він гідно відборовся з Артуром Таймазовим, цього року йому трапився дуже сильний грузин, який, як на мене є одним з претендентів на олімпійську медаль. Олександр Хоцяновський гідно з ним боровся, трохи розслабився в третьому періоді, але він на правильному шляху, він добре тренується. Саме він їде на ЧЄ і перший ліцензійний. Мурадін Кушхов теж гідно відборовся, але йому потрібно бути більш агресивним на килимі - він буде страхувати Хоцяновського в Китаї.


- Особисто для вас, які сутички на турнірі в цьому році були найбільш цікаві, з точки зору видовищності?
- З українських спортсменів, найбільше сподобався виступ Андрія Стадника, він мені нагадав колишнього Стадника, чому я радий. А з гостей відзначився Олександр Гостієв у фінальній зустрічі з американцем.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: