Руслан Савлохов: "Я думаю, що Квятковський якщо він буде так само продовжувати готуватися і тренуватися, то зможе скласти гідну конкуренцію Стаднику."

04 серпня 09:07
Переглядів: 477
Default Image

Головний тренер збірної підвів підсумки Київського Міжнародного

- У відгуках публіки і тренерів про минулий Київському Міжнародному чула порівняння з тими першими турнірами, які не без підстав називали Малим Чемпіонатом Світу. Як вважаєте, чи дійсно вдалося утримати ту високу планку?

- Якщо люди порівнюють сьогоднішній турнір з тим, що був 10-12 років тому - значить ми робимо, щось хороше, значить ми на правильному шляху. Наш турнір починався з великих амбіцій і за сімнадцять років вони менше не стали.

- Навіть з'явилися нові - провести Чемпіонат Європи або Світу в Києві! І в одному з інтерв'ю Михайло Маміашвілі член виконкому FILA сказав, що підтримає ініціативу України.

- Сьогодні є такий намір і ми до цього готові. Президент Асоціації спортивної боротьби України Ельбрус Тедеєв узгодить питання про проведення Чемпіонату з керівництвом країни. І тоді наша країна зможе подати заяву з гарантією уряду, на проведення Чемпіонату Європи або Світу. Мені дуже приємно, що Михайло Маміашвілі відвідав наш турнір, він наш близький друг і у нього великий вплив у Міжнародній Федерації.

- Руслан Сосланович, кому потрібно дякувати за прекрасне спортивне свято, яке подарувала всім любителям боротьби Асоціація спортивної боротьби України?

- Я дуже задоволений організаційним рівнем турніру. І дуже гордий і за себе, і за президента АСБУ Ельбруса Тедеєва, і за всіх наших співробітників, які 24 години на добу думали, як провести турнір на найвищому рівні. Я всім дуже вдячний, у нас дійсно дуже хороший колектив, всі дуже переживали, і я вважаю, що все вийшло.
Хотілося б висловити величезну подяку президенту Федерації вільної боротьби Києва Ростиславу Щокіну. Його внесок в організацію - особливий. З тих пір, як він став близьким до боротьби, він дуже сильно нам допомагає. Також хотілося б подякувати всім нашим близьким і друзям, які спостерігають за нами, переживають і підтримують.

- А результати турніру, вас як головного тренера порадували?

- Звичайно, дуже задоволений. Я переглядав статистику за останні роки і в нас було максимум два чемпіони. Навіть, не пам'ятаю, коли був такий результат - чотири чемпіони. Тим більше приємно, враховуючи кількість учасників і потужність складу. Отже десь ми виходимо з того глухого кута в який потрапили після Олімпіади в Пекіні. І сподіваюся, що з Туреччини ми привеземо чотири ліцензії з семи. Це буде прекрасний результат.

- Давайте, тепер пройдемося по вагах. Схоже найлегшій вазі зовсім не легкі проблеми, ніхто з наших хлопців не увійшов навіть до п'ятірки...

- Після дискваліфікації Миколи Айвазяна в інших з'явився шанс себе проявити, але ніхто цього зробити не зміг. Питання з приводу того, хто поїде до Туреччини в цій вазі, поки відкрите. У нас ще два збори в Заросляку та Алушті, там і будемо дивитися, кого брати, будемо радитися з тренерами.

- Що відбулося на турнірі з капітаном збірної Василем Федоришиним?

- Я ним ще не зустрічався і мені важко говорити за нього. Але те, що він не вийшов було великою несподіванкою. Це не схоже на того Федоришина, якого я знаю. Це борець з характером, і він набагато стійкіше переніс золоту поразку на Чемпіонаті Світу, коли золото було в нього майже в руках... Значить є, якісь питання.

- Що скажете з приводу переможця категорії до 60 кг Євгена Хавєлова?

- Хавєлов молодець. Місяць тому він зустрічався з Федоришиним, значить захотів матч-реванш, скористався шансом і виграв. Я думаю, він відпочив від нашої боротьби, і був набагато свіжіше Федоришина, я думаю це головний фактор.

- Приємною несподіванкою стала перемога молодого Андрія Квятковського. Чи можна говорити, що нарешті у Стадника з'явився конкурент?

- Я думаю, що Квятковський якщо він буде так само продовжувати готуватися і тренуватися, то зможе скласти гідну конкуренцію Стаднику. На сьогоднішній день Стадник все-таки на голову вище. Але головне, що б у нього зі здоров'ям усе було добре. Поки через травму він пропустив і Київський і польський турніри. Тому будемо дивитися перед заключним етапом в Алушті. Зараз у Заросляку килимів у нас буде мало, акцент буде на підтримку форми, загальнофізичну підготовку. Будемо бігати, качатися та готуватися, що б витримати темп. Коли в один день п'ять сутичок, це дуже велике навантаження. І витримає лише той, хто готовий на сто відсотків.

- У наступній категорії, до 74 кг українських переможців не виявилося...

- За рік до Олімпійських ігор, проблеми в цій вазі залишилися. Я набагато більшого чекав і від Цотадзе, Чихладзе і від Рочняка. Але поки, що ніхто не виправдав очікувань і питання про поїздку до Туреччини - відкрите.

- Коли ми з вами розмовляли в Одесі на «Чорному морі» ви не дивлячись на перемогу Ібрагіма Алдатова залишилися не задоволені його боротьбою. На київському турнірі у нього були непрості суперники - американці, тепер ви задоволені його формою?

- Алдатов поки ще не той Алдатов, який став чемпіоном світу. У Києві він дійсно показав впевнену боротьбу, але це ще не та боротьба, яка може принести йому золото Чемпіонату Світу.
В американців стиль боротьби дуже агресивний, їм все одно програють - виграють... Вони все одно йдуть вперед і до свистка б'ються за кожен бал. Ось ці якості, дуже гарні й необхідні борцю. Я дуже задоволений, що американці були з нами на зборах. Наші хлопці на власні очі побачили, особливо молоді, яка школа в Штатах. Я думаю, що наші хлопці і тренера зроблять висновки, що б готуватися в такому ж стилі, як американці, що б бути витривалим, показувати характер на килимі і битися до кінця.- У категорії до 96 кг альтернативи не було, в будь-якому випадку золото б залишилося в Україні. Вас тішить така конкуренція?- На сьогоднішній день Засєєв був може свіжіше і обіграв Олійника. І в Одесі і в Києві він показав, що краще за своїх суперників. Але до Олімпіади ще рік і я не можу з впевненістю сказати, що саме Засєєв чи Олійник поїде до Лондона. Я дуже задоволений, що в цій вазі є конкуренція, є ще хлопці, які заліковують травми. Є ще Саїдов, який не відклав свої амбіції. Чим ближче Олімпіада, тим більше у спортсменів мотивація, тим краще вони готуються, стають агресивніше.

- Що скажете, з приводу нашого важковаговика Олександра Хоцянівського, якому довелося битися з одним з найбільш титулованих борців сучасності?

- Третім місцем у Києві я задоволений. Але не задоволений тим, як він боровся на Чемпіонаті Європи. Зараз ми його готуємо на ЧС, але якщо ситуація повториться, то з такою боротьбою на Олімпіаді робити нічого. Саме в цій вазі, зараз стоїть головне завдання - отримання ліцензії.

- Крім категорій до 55 і до 74 кг вже зрозуміло, хто поїде до Туреччини. А чи передбачені в найближчих планах змагання для других номерів?

- Кандидати на Чемпіонат світу, які не потраплять до Стамбула, для того, щоб себе зарекомендувати, поїдуть на Міжконтинентальний Кубок у Хасавьюрті. Сьогодні для мене дуже важливо, що б вони показали свої борцівські якості, свій професіоналізм - за межами країни. Що б було зрозуміло, що це не внутрішній український борець, а спортсмен на якого країна може сподіватися на Міжнародних стартах.

- Якщо відволіктися від наших борців. Як вважаєте, яка сутичка була найяскравішою на Київському турнірі?

- Фінал 74 кг. Американець дуже здорово боровся, це хороший приклад, як потрібно боротися не залежно від того на турнірі ти чи на Олімпіаді. Він мені нагадав боротьбу Ельбруса Тедеєва. Від початку взяти справу в свої руки, атакувати і довести все до логічного кінця. Він справив на мене приємне враження.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: