"Середня вартість гравця чемпіонату України — від 10 до 20 тисяч доларів"

31 січня 21:52
Переглядів: 487
Default Image

Цього тижня з фінальної мапи України зник ще один клуб-гранд. Ідеться про донецький "Шахтар", найбільш титулований колектив країни, який аж п'ять разів вигравав чемпіонат. Першою ж втратою став чинний чемпіон - львівський "Тайм".

Правда, "таймівці" об'єдналися в один колектив разом з "Енергією". Однак маємо факт: на дві потужні команди в Україні стало менше.

Про наслідки від зникнення двох лідерів кореспондент "Експресу" поговорив з Ігорем Москвичовим, недавнім головним тренером "Шахтаря", а також із Романом Кедиком, колишнім президентом "Тайму", який тепер обіймає посаду почесного президента "Енергії-Тайму".

— Якою буде доля нашого футзалу після того, як із чемпіонату знялися два потужні колективи?
І.Москвичов:
— Найбільший мінус у тому, що юнаки не матимуть на кого рівнятися. Футзал так стрімко зріс, стільки підлітків почали грати в міні-футбол! І от тепер таке падіння. Щодо самого чемпіонату, то він стане менш цікавим.
Р.Кедик:
— Погоджуюся, що зникнення команд негативно вплине на розвиток масового футзалу. А от першість може стати ще цікавішою. Чому? Бо більшість гравців двох колективів лишаються в Україні. Вони підсилять інші клуби. Конкуренція стане жорсткішою.

— Чи може зникнення клубів-грандів спричинити міграцію наших спортсменів за кордон?
І.Москвичов:
— Я б сказав, що більше гравців усе ж поїде в інші країни, аніж лишиться в Україні. Побачите, чимало наших талантів опиниться у Росії, Латвії, Польщі. Українська першість занедужала. ЇЇ терміново треба лікувати, бо пізніше нікому буде давати ради.

— Однією із причин негараздів називають фінансову яму, в якій опинилися власники команд. Чи можна зробити наш футзал прибутковим?
І.Москвичов:
— Думаю, наразі це нереально. Від чого можуть бути прибутки? Від продажу трансляцій? Ні! Від збуту квитків? Ні. Від продажу футболістів? Ні! Річ у тім, що зник попит на наших гравців. Чужоземні клуби розуміють: в Україні повне безгрошів'я, зарплати мізерні, команди зникають... Навіщо їм платити гроші за трансфери? Якщо хлопці захочуть, самі прибіжать. Без жодної копійки. Ще п'ять років тому за наших футзалістів російські клуби давали 200 тисяч доларів. Тепер таких грошей ніхто не заплатить.
Р.Кедик:
— Правда в тому, що всі витрати клубу ідуть із кишень його власника, а це мільйони на рік. Щоб зменшити витрати, треба залучати спонсорів. Це реально. Але тим слід займатися. В Україні, на жаль, ніхто не робить футзальний клуб комерційно привабливим... А щодо вартості гравців, то ціна справді зменшилася. Середня вартість гравця чемпіонату України — від 10 до 20 тисяч доларів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: